Přesune se kvůli koronaviru mistrovství světa do Soči či Běloruska? Jisté je jedno, šampionát nebude bez diváků!

Koronavirus stále děsí Evropu. Jakkoliv je panika zbytečná, opatrnost je rozhodně důležitá. I proto se zatím neuvažuje na zrušením květnového mistrovství světa v hokeji a v úvahu nepřipadá ani fakt, že by se akce měla odehrát před prázdnými tribunami. Alespoň ne v hlavě Reného Fasela, šéfa Mezinárodní hokejové federace. Jaké jsou podle něj možnosti, které by problém s koronavirem vyřešily?

Zdroj: independentsportsnews.com

Letošní mistrovství světa se má konat ve Švýcarsku. Jenomže v zemi helvétského kříže je nyní zákaz jakýchkoliv veřejných akcí, kam by mělo dorazit přes 1 000 lidí. Došlo tak k dočasnému přerušení tamní první i druhé hokejové ligy. Je tak otázkou, jak to bude se světovým šampionátem. Jasno by ale mělo být 15. března.

Z počátku se mluvilo o snížení účastníků, ale to si šéf IIHF nepřipouští: „Do termínu 15. března musíme počkat i my. Můj názor je, že šampionát má proběhnout ve Švýcarsku za účasti fanoušků. A se 16 týmy. Nic měnit nebudeme. Ani není možné, abychom turnaj odložili. Je to příliš komplikované. V polovině března budeme mít víc informací, teď všechno sledujeme a vyhodnocujeme.”

Média pak nedávno začala spekulovat o možném přesunu turnaje mimo Švýcarsko a René Fasel připustil, že v případě nouze to není vyloučeno. „Není moc zemí, kam bychom mohli šampionát přestěhovat. Bylo by to velmi obtížné. Pravděpodobnou možností je Soči, také existuje varianta s Běloruskem. Začínáme to řešit, s vedením ruského svazu jsme probírali, zda bychom mohli mistrovství světa uspořádat v Soči. Ale do 15. března k tomu nemohu nic víc říci,“ nechal se slyšet.

IIHF již zrušila šest březnových turnajů, které se měly pod její hlavičkou pořádat. Nyní je tedy v řešení i to, co bude s těmi dubnovými, potažmo květnovými, mezi něž spadá právě elitní mistrovství světa. Jedno je ale jisté. Světový šampionát nebude bez fanoušků: „Nedává to smysl. Poslední dvě kola švýcarské ligy se hrála bez diváků a bylo to hrozné. Takhle se hokej hrát nedá.“

„Mohu s jistotou říci, že ani jeden zápas mistrovství světa neproběhne před prázdnými tribunami,“ zakončil Fasel své vyjádření. Rusové pak jsou ochotni v případě nouze šampionát sami převzít a uspořádat. Soči je díky olympijským hrám, které se zde konaly v roce 2014, dostatečně vybavené a tak by nemusely panovat úplné obavy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Roman Macek: Pirlo mi ohromně pomohl. Odejít do Lugana byla moje osobní volba

Český záložník Roman Macek prošel mládežnickými výběry slavného Juventusu Turín, kde zanechal velmi dobrý dojem. I když momentálně patří švýcarskému Luganu, tak Bianconeri stále vlastní práva na odchovance Zlína.

Slavia jde v kombinované sestavě na Slovácko! Dokáže vybojovat tři body? Preview a tipy na sázení

Pražská Slavia jde po remízovém utkání s dánským Midtjyllandem do ligového zápasu, ve kterém v domácím prostředí hostí Slovácko. Dle slov Jindřicha Trpišovského můžeme očekávat kombinovanou sestavu, která bude mít ještě větší motivaci ukázat se trenérskému štábu.

Slavii opouští velký talent! Chce hrát ligu, přestupuje tak do Boleslavi

Daniel Langhamer patří v sešívané mládeži mezi jednoho z nejtalentovanějších mladíků. Je mu pouhých 17 let, přitom už však nastupuje v dospělém fotbale za B-tým.