Přesune se kvůli koronaviru mistrovství světa do Soči či Běloruska? Jisté je jedno, šampionát nebude bez diváků!

Koronavirus stále děsí Evropu. Jakkoliv je panika zbytečná, opatrnost je rozhodně důležitá. I proto se zatím neuvažuje na zrušením květnového mistrovství světa v hokeji a v úvahu nepřipadá ani fakt, že by se akce měla odehrát před prázdnými tribunami. Alespoň ne v hlavě Reného Fasela, šéfa Mezinárodní hokejové federace. Jaké jsou podle něj možnosti, které by problém s koronavirem vyřešily?

Zdroj: independentsportsnews.com

Letošní mistrovství světa se má konat ve Švýcarsku. Jenomže v zemi helvétského kříže je nyní zákaz jakýchkoliv veřejných akcí, kam by mělo dorazit přes 1 000 lidí. Došlo tak k dočasnému přerušení tamní první i druhé hokejové ligy. Je tak otázkou, jak to bude se světovým šampionátem. Jasno by ale mělo být 15. března.

Z počátku se mluvilo o snížení účastníků, ale to si šéf IIHF nepřipouští: „Do termínu 15. března musíme počkat i my. Můj názor je, že šampionát má proběhnout ve Švýcarsku za účasti fanoušků. A se 16 týmy. Nic měnit nebudeme. Ani není možné, abychom turnaj odložili. Je to příliš komplikované. V polovině března budeme mít víc informací, teď všechno sledujeme a vyhodnocujeme.”

Média pak nedávno začala spekulovat o možném přesunu turnaje mimo Švýcarsko a René Fasel připustil, že v případě nouze to není vyloučeno. „Není moc zemí, kam bychom mohli šampionát přestěhovat. Bylo by to velmi obtížné. Pravděpodobnou možností je Soči, také existuje varianta s Běloruskem. Začínáme to řešit, s vedením ruského svazu jsme probírali, zda bychom mohli mistrovství světa uspořádat v Soči. Ale do 15. března k tomu nemohu nic víc říci,“ nechal se slyšet.

IIHF již zrušila šest březnových turnajů, které se měly pod její hlavičkou pořádat. Nyní je tedy v řešení i to, co bude s těmi dubnovými, potažmo květnovými, mezi něž spadá právě elitní mistrovství světa. Jedno je ale jisté. Světový šampionát nebude bez fanoušků: „Nedává to smysl. Poslední dvě kola švýcarské ligy se hrála bez diváků a bylo to hrozné. Takhle se hokej hrát nedá.“

„Mohu s jistotou říci, že ani jeden zápas mistrovství světa neproběhne před prázdnými tribunami,“ zakončil Fasel své vyjádření. Rusové pak jsou ochotni v případě nouze šampionát sami převzít a uspořádat. Soči je díky olympijským hrám, které se zde konaly v roce 2014, dostatečně vybavené a tak by nemusely panovat úplné obavy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.