Hokej

Přestupová bomba v NHL, zbláznila se Florida? Součástí trejdu dva hráči, co překonali hranici 100 bodů

Tak tohle je megatřesk. V NHL se odehrál obrovský trejd mezi Floridou a Calgary, jehož součástí byli hráči, jenž v minulé sezóně překonali hranici 100 bodů. Z pohledu fanoušků i expertů jde však ze strany Panthers o hodně nevýhodný obchod.

Matthew Tkachuk dal v posledním týdnu jasně najevo, že v Calgary nadále pokračovat nechce. Odešel mu totiž hvězdný parťák Johnny Gaudreau, jenž se upsal Columbusu.

Právě na jejich souhře ale Calgary stálo, vždyť Tkachuk nasbíral v uplynulé sezóně 114 bodů za 46 gólů a 68 asistencí. Jenže 24letý rodák z Arizony už v Calgary po odchodu svého parťáka zůstávat nechtěl a požádal tak o trejd.

A ten přišel. Ovšem ohromně překvapivý. Nad výměnou, na kterou přistoupila Florida, totiž trochu zůstává rozum stát.

Panthers totiž do Kanady pošlou hvězdného Jonathana Huberdeaua, který nasbíral 120 bodů (31+89). K tomu však přicestuje do Calgary kvalitní obránce první obranné dvojice Mackenzie Weegar a mladý Cole Schwindt. Florida dostane conditional 4. round pick a Calgary 2025 lottery protected 1. round pick.

Celková hodnota trejdu je poměrně dost nevyvážená. Huberdeau (29) je sice o pět let starší než Tkachuk (24), k tomu však přihodit vysoce kvalitního obránce a mladého talentovaného hráče? Vskutku zajímavé.

Zároveň se také jedná o čtyři návraty domů. Američan Tkachuk si poprvé v kariéře zahraje za tým z USA, naopak Kanaďan Huberdeau se po 10 letech na slunné Floridě vrací do země javorového listu. Další Kanaďan Weegar si také zahraje NHL v rodné zemi poprvé, mladý Cole Schwindt jakbysmet.

Zdroj: NHL

Hokej

Fantastický úspěch! Češi na MS U20 porazili USA a jsou v semifinále! Podívejte se na jejich oslavy

Tak to je obrovský a nečekaný úspěch. Česká hokejová reprezentace do 20 let na mistrovství světa v Edmontonu porazila ve čtvrtfinále USA a postoupila do semifinále.

A to přitom po skupině byl český tým odepisován, zejména po ostudné porážce 2:5 s Lotyšskem a následném 4. místě ve skupině.

Češi tak narazili na první tým druhé skupiny, jímž byli hráči USA a zápas měl být pouhou formalitou. Jenže Myšák a spol. se vzepřeli osudu a národní tým plný mladých hvězd pořádně zaskočili.

V první třetině navíc otevřela skóre trojka letošního draftu Logan Cooley a zdálo se, že vše směřuje podle předpokladů. Jenže poté zavelel kapitán Jan Myšák a ještě v první třetině vyrovnal.

Druhá třetina patřila jednoznačně českému výběru a potvrdilo se to i na skóre. Čechy poslal do vedení Petr Hauser, na 3:1 poté zvýšil Matyáš Šapovaliv. Ve třetí třetině poté z přesilovky snížil na 2:3 Carter Mazur, jenže do prázdné branky korigoval na konečných 4:2 Jiří Kulich.

V českém týmu tak mohla propuknout obrovská radost. Porazit USA na této úrovni je obrovský a nečekaný úspěch.

A neuvěřitelné nadšení si přenesli Češi i do kabiny. Takhle vypadal jejich příchod z ledu.

Zdroj: Národní tým, IIHF

Golf

Pastrňák vyměnil hokejovou hůl za golfovou a opět pálil přesně! Takhle bavil obecenstvo při exhibici na Vltavě

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Na hřišti Albatross Golf Resort poblíž Berouna proběhne tento týden už tradiční golfový turnaj D+D Real Czech Masters, který je součástí okruhu PGA European Tour.

Součástí doprovodného programu bývá před turnajem exhibice v centru Prahy na Vltavě, kde se snaží hvězdní hráči, ale i čestní hosté zasáhnout zhruba 12 metrů vzdálenou jamku na plovoucím pontonu, který simuluje green. Přesně této akce se letos zúčastnil taky David Pastrňák.

Český hokejový útočník hrající v NHL za Boston Bruins ukázal, že mu golfová hůl rozhodně není cizí. V rámci skupinového turnaje dostal dva pokusy, hned ten první málem skončil v jamce. Vlastně skončil, ale k jeho smůle se odrazil ven.

Nicméně i druhý úder by snesl poměrně přísné parametry, když skončil nějakých 30 centimetrů od jamky. Do svého “Pasta týmu” nakonec získal pět bodů, ten skončil nakonec na děleném třetím místě.

Moc se mi tu líbí. Nikdy jsem nebyl součástí takové akce. Bylo hezké takhle čipovat na vodu a jsem rád, že jsem to aspoň jednou trefil,” řekla hokejová superstar v úterý odpoledne na břehu Vltavy pro TV Nova.

Šestadvacetiletý bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Finsku se aktuálně kondičně připravuje na novou sezonu. Smlouvu u Bostonu má ještě na další sezonu, v brzké době tak bude nejspíš řešit i svou budoucnost.

Na to ale podle jeho slov zatím tolik nemyslí. Úkolem číslo jedna je být na start další sezóny stoprocentně připraven.

Zdroj: D+D Real Czech Masters, TV Nova

Extraliga

Vítkovice začaly zahraniční sérii přípravných utkání prohrou s Ženevou

Vítkovice se vydaly na venkovní trip, během kterého odehrají čtyři zápasy v pěti dnech. V úterý na Vítkovice čekal tým Servette Ženeva. Ženeva nastoupila do utkání také s hvězdnými jmény jako Filipula, Omark nebo Vatanen. V sestavě Vítkovic se objevili jak Peter Mueller, tak Dominik Lakatoš.

První třetina nabídla Vítkovicím proti tomuto švýcarskému týmu velkou šanci. Vítkovice strávily celých 6 minut v přesilových hrách, dokonce několik desítek sekund ve dvojnásobné výhodě, ale jelikož nevyužily své šance, první třetina skončila nerozhodně 0:0.

Ve druhé třetině se mohl poprvé radovat švýcarský sok. Ženevu poslat do jednobrankového vedení Benjamin Antonietti, který do Ženevy přišel v loňské sezony z Lausanne. To ale nebylo všechno.

Ženeva dokázal své vedení navýšit poté, co se dokázal prosadit Alessio Bertaggia. HC Servette Ženeva zvýšila obrátky a Vítkovicím zatápěla. Několik zákroků musel předvést Aleš Stezka, aby zůstal rozdíl pouze dvoubrankový.

Vítkovice pak navázaly okolo poloviny druhé třetiny na svůj poctivý výkon z první třetiny a vytvořily si i několik šancí. V závěru druhé třetiny ale dokázala Ženeva využít přesilovku, když se přesnou střelou prosadil Linus Omark. I když se Vítkovice dostaly třikrát tváří tvář brankáři Ženevy, překonat ho nedokázaly, a proto byl stav po dvou třetinách 3:0 pro Ženevu.

Hned na startu třetí třetiny si Ženeva zahrála dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázaly Vítkovice ubránit. A následně přišla odměna, když se dokázal za Vítkovice prosadit Jan Bernovský a snížit na 1:3.

Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny hrály Vítkovice přesilovou hru a mohly utkání zdramatizovat. To se ale nestalo. Vítkovice zkusily v závěru i hru bez brankáře, ale ani to nestačilo a prohrály 1:3.

Vítkovice vyzvou hned na druhý den v CIG de Malley HC Lausanne. Zápas startuje od 19 hodin.

Sestavy obou týmů

HC Servette Ženeva: Descloux (Raisanen) – Karrer, Tömmernes, Vatanen, Maurer, Volimin, Le Coultre – Praplan, Pouliot, Bertaggia – Antonietti, Richard, Rod – Vouillamoz, Winnik, Miranda – Smirnovs, Filppula, Omark.

Trenér: Jan Cadieux.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, Raskob, Koch, Stehlík, Gewiese, Prčík – Mueller, Krieger, Krenželok – Lakatoš, Marosz, Fridrich – Bernovský, Lindberg, Kalus – Půček, Chlán, Dej – Lednický.

Trenér: Miloš Holaň.

Zdroj: Onlajny.com