Spojte se s námi


Hokej

Přestupová bomba v Extralize! Do Pardubic přichází český útočník z NHL

Po mistrovství světa šel hokej v Česku trochu na druhou kolej, ale v hlušším období teď odpálili bombu v Pardubicích. Finalista Tipsport Extraligy přivádí do svého již tak našlapaného kádru českého útočníka z NHL, Jiřího Smejkala.

Publikováno

dne

Po mistrovství světa šel hokej v Česku trochu na druhou kolej, ale v hlušším období teď odpálili bombu v Pardubicích. Finalista Tipsport Extraligy přivádí do svého již tak našlapaného kádru českého útočníka z NHL, Jiřího Smejkala.

Majitel Dynama Petr Dědek je velmi ambiciózní. A když si něco zamane, tak to chce co nejdřív a je ochotný pro to udělat cokoliv. Ať to stojí, co to stojí. A znovu tak posiluje už teď nesmírně nabitý kádr.

Z Ottawy Senators totiž přivádí Jiřího Smejkala. 27letý útočník toho sice v NHL tolik neodehrál, ale nějaké zkušenosti za 20 zápasů nasbíral, povedlo se mu i vstřelit gól.

Převážně nastupoval za farmu v AHL, kde v 54 zápasech zaznamenal bilanci 9+12. Angažmá v zámoří mu vyneslo zejména působení ve finské lize a švédské lize. Za Pelicans nasbíral v 47 zápasech 48 bodů za 26 gólů a 22 asistencí, ve švédském Oskerhamnu poté nastřádal 45 bodů (24+21) v 52 utkáních.

Před odchodem do zahraničí působil tři roky v pražské Spartě, teď si však překvapivě místo návratu do hlavního města zvolil přestup do Pardubic.

Co nejvíce toho vyhrát a být úspěšní

„Od prvního momentu tu byl obrovský zájem pana Dědka i celého Dynama. Měli jsme nějaké jednání, bavili jsme se o mých a pardubických cílech. Chceme toho co nejvíce vyhrát a být úspěšní, na to se moc těším,“ říká Smejkal pro klubový web Dynama.

“Tým po sezoně opustili čtyři útočníci a našim plánem je minimálně dva z nich nahradit elitními hráči s bohatými zkušenostmi a další dva z vlastních zdrojů. Jirka patří do první skupiny, měl by být v následujících letech výraznou tváří Dynama a členem speciálních formací. Tímto ho vítám do naší rodiny,” dodal majitel Dědek.

Během prvního roku kontraktu může Smejkal odejít do zámoří, v případě návratu do Evropy bude jeho smlouva s Dynamem opět aktivována. Na kontě má také bronzovou medaili z mistrovství světa z roku 2022, celkově se zúčastnil třech šampionátů a jedné olympiády v Pekingu.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.