Spojte se s námi


Tenis

Premiérový ročník United Cupu ovládli Američané. Jak si vedli Češi?

První ročník soutěže smíšených týmu United Cup, který se konal v Austrálii, zvítězil tým Spojených států amerických. Ve finálovém klání bylo rozhodnuto už po třech singlových zápasech. Jak si na turnaji vedl český výběr pod vedení Jiřího Vaňka?

Publikováno

dne

První ročník soutěže smíšených týmu United Cup, který se konal v Austrálii, zvítězil tým Spojených států amerických. Ve finálovém klání bylo rozhodnuto už po třech singlových zápasech. Jak si na turnaji vedl český výběr pod vedení Jiřího Vaňka?

Naprosto dominantním způsobem si došli Američané k celkovému prvenství. Z 25 zápasů prohráli pouze 2. Jeden ze skalpů má na svém kontě Petra Kvitová, která porazila americkou jedničku, Jessicu Pegulaovou.

Jinak to byla velká americká jízda. Na cestě za prvenstvím porazili postupně český tým, Německo, Velkou Británii, Polsko a ve finálovém střetnutí Itálii.

Nestačilo ani to, že na italské straně stáli borci jako je Matteo Berettini nebo Lorenzo Musetti. Body si za americkou stranu připsali Taylor Fritz, Jessica Pegulaová, Frances Tiafoe a Madison Keysová.

V prvním zahajovacím zápase se střetly ženské jedničky, Jessica Pegulaová a Martina Trevisanová. Pegulaová, do té doby ztratila zápas pouze s Petrou Kvitovou a své italské soupeřce nedala žádnou šanci. Svojí bilanci na United Cupu vylepšila na 8:1.

V následujícím zápase po prohraném prvním setu skrečoval Lorenzo Musetti a následoval tak rozhodující a nejatraktivnější souboj večera mezi Taylorem Fritzem (9.) a Matteem Berettinim (14.).

Rozhodovat musely v obou setech zkrácené hry ve kterých byl úspěšnější americký hráč, který tak pokračuje ve skvělé formě z posledních měsíců. V závěrečném zápase ještě skóre vylepšila výhrou 2:0 na sety Keysová a Spojené státy mohly začít oslavovat.

Jak si vedl český tým?

Poprvé se na podobném turnaji objevil také český tým, jehož trenérem byl Jiří Vaněk. Ve skupině jsme měli právě vítězné Američany a Němce. Postupoval jen jeden takže v play-off pro nás nakonec nebylo místo.

Vystoupení českých hráčů ale můžeme hodnotit velmi kladně. Možná by velmi zamíchalo kartami, kdyby Tomáš Macháč neskrečoval Francesi Tiafoemu při vedení ve druhém setu. Také zápas Marie Bouzkové a Madison Keysové rozhodovaly drobné detaily.

Velkou výhru si pak připsala Petra Kvitová, která si vyšlápla na světovou trojku, Jessicu Pegulaovou. Porazila ji ve dvou setech 7:6(6) a 6:4.

Výhra nad Německem byla jen potvrzením sympatického výkonu českých hráčů. Marie Bouzková i Petra Kvitová svoje utkání vyhrály s přehledem. Třešinkou na dortu ale byla výhra Jiřího Lehečky nad světovou třináctkou, Alexem Zverevem.

Český výběr tak vyhrál alespoň druhé utkání nad Německem 3:2 a umístil se na druhé nepostupové pozici.

Zdroje: United Cup, ATP, WTA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.