Spojte se s námi


Ostatní

Premier League Darts po osmi kolech: Gerwyn Price stahuje ztrátu, na čele ale beze změny

Nejznámější šipková liga zakončila první polovinu základní části. V Premier League vede s velkým náskokem Michael van Gerwen, který útočí na sedmý titul z této soutěže. První čtyři kola a formát jsme již pro vás shrnuli před měsícem.

Publikováno

dne

Nejznámější šipková liga zakončila první polovinu základní části. V Premier League vede s velkým náskokem Michael van Gerwen, který útočí na sedmý titul z této soutěže. První čtyři kola a formát jsme již pro vás shrnuli před měsícem, nyní se podívejme na tabulku a výkony druhé čtveřice kol Premier League.

Pátý hrací večer

Ani na pátý pokus se nepodařilo zvítězit Peteru Wrightovi. Světová dvojka ze Skotska měla na dosah první body, proti byl Velšan Jonny Clayton, který vyhrál 6:5 na hry. Výsledková mizérie potkala i anglického šipkaře Chrise Dobeyho.

Hráč s přezdívkou „Hollywood“ sice ovládl úvodní večer Premier League, ale od té doby pravidelně vypadával v prvním kole. V Exeteru ho zdolal Dimitri van den Bergh poměrem 6:3, utkání ale oba odehráli ve skvělé kvalitě. Průměr na tři šipky přesáhl u obou hráčů 104 bodů na tři šipky.

V anglickém Exeteru pokračovalo tažení van Gerwena. Světová trojka vyhrála podruhé v řadě a vytvořila si na čele šestibodový náskok. Nizozemec získal další prémii v hodnotě deseti tisíc liber.

Šestý hrací večer

Na šestý pokus se Wright dočkal. 53letý šipkař zdolal Gerwyna Price z Walesu 6:5. Skot vedl v utkání už 5:2, přesto musel řešit komplikace a zachraňovat své první body. V Liverpoolu pokračovalo trápení Dobeyho, tentokrát ho zdolal krajan Nathan Aspinall.

Ten si ale v semifinále šestého miniturnaje roku připsal i jeden nelichotivý rekord. 31letý hráč naházel v průměru pouze 75,47 bodu na tři šipky, který je novým nejhorším průměrem v historii Premier League.

Přemožitele nenašel van Gerwen ani v Liverpoolu. Zlatý hattrick zkompletoval po finálovém souboji s aktuálně nejlepším hráčem planety, Michaelem Smithem. Výhra 6:4 mu pojistila jasné první místo v tabulce a další finanční prémii.

Sedmý hrací večer

V Nottinghamu na sebe znovu po pauze upozornil Dobey, který se proházel až do finále. Naopak Wright se vrátil zpět do módu z úvodu ligy a s van Gerwenem uhrál jedinou hru. Diváci viděli poprvé v sezoně velšské derby, Price si poradil s Claytonem a zvítězil 6:4.

Ani sedmý den Premier League se nemohl obejít bez zajímavosti. Tentokrát se o ni postaral „Hollywood“. Dobey narazil v semifinále na van Gerwena, absolutního vládce dosavadní sezony Premier League. 32letý Angličan se ale nezalekl a nadělil soupeři „kanára“.

Na celkové vítězství ale nedosáhl. Ve finále podlehl Priceovi, Velšan si podmanil utkání a získal ho poměrem 6:4 na hry. Pěti body se dostala bývalá světová jednička na druhé místo tabulky, devět bodů za vedoucího muže z Nizozemska.

Osmý hrací večer

Poslední klání první poloviny Premier League hostil Newcastle. Poprvé v sezoně byl pavouk předem nasazen. Předchozích sedm kol bylo nalosováno tak, aby se potkal každý s každým jednou. Nyní složení čtvrtfinále předurčila průběžná tabulka. Hrál první s posledním, druhý se sedmým atd.

Jediný hráč první čtyřky tabulky, který nepostoupil do semifinále, byl Smith, na něhož vyzrál domácí Dobey. V poslední čtyřce byl van Gerwen opět u zápasu s výsledkem 6:0, tentokrát ale vyškolil Aspinalla.

Finále k sobě svedlo nejlepší dva hráče tabulky. A to, co předvedl Price, naprosto paralyzovalo nejen fanoušky. Velšan šel do vedení 5:0 a dokonce měl i šipku na výhru. Minutí dvojnásobku nakonec znamenalo ještě snížení soupeře na 1:5, to ale bylo vše.

Světová čtyřka snížila ztrátu na sedm bodů a za týden se v Berlíně pokusí znovu z náskoku ubrat. Další shrnutí nabídneme po dvanáctém kole, které je v plánu 20. dubna v nizozemském Rotterdamu.

Zdroj: PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.