Spojte se s námi


Hokej

Přehled podpisů a přestupů v TELH: Jak se změnily týmy před uzávěrkou?

Probíhající sezona Tipsport Extraligy má za sebou další nezbytný krok, úderem 1. února se tradičně uzavřelo přestupové okno. Teď už není šance na posílení. Kdo zaspal, může nakonec pouze litovat. Tzv. „trade deadline“ sice nebývá v české nejvyšší soutěži tak horký jako za mořem, přesto se několik zajímavých transferů na poslední chvíli událo.

Publikováno

dne

Probíhající sezona Tipsport Extraligy má za sebou další nezbytný krok, úderem 1. února se tradičně uzavřelo přestupové okno. Teď už není šance na posílení. Kdo zaspal, může nakonec pouze litovat. Tzv. „trade deadline“ sice nebývá v české nejvyšší soutěži tak horký jako za mořem, přesto se několik zajímavých transferů na poslední chvíli událo.

Poslední termín přestupového okna byl na české poměry mimořádně nabitý. Hokejovou komunitou se šířilo mnoho spekulací. Některé zůstaly pouhými spekulacemi, některé se nakonec přetavily v realitu. 

Pardubice nejaktivnější

Možná trochu překvapivě se na přestupovém trhu nejvíce činily nejlepší extraligové týmy. Pardubice, Sparta a Třinec doplnily už tak nabité soupisky. Vůbec nejvíce hráčů přivedlo pardubické Dynamo. Po nečekaném konci hlavního kouče Václava Varadi se Východočeši změn rozhodně nebáli.

Už dříve se Pardubice s Třincem postaraly o velký trejd svých klíčových hráčů. Do Dynama zamířil slovenský útočník Richard Pánik, na východ republiky se po pěti letech stěhoval David Cienciala. 

Další velkou výměnu upekli v pardubickém perníkově v poslední možný termín. O vyměně brankáře Milana Kloučka do Plzně za reprezentanta Dominika Pavláta se spekulovalo už dlouho. Původní návrh Indiáni smetli do koše jako nevýhodnou nabídku.

Po týdnu jednání si ale oba kluby plácly. Dynamo přidalo ke Kloučkovi ještě štědrou finanční kompenzaci a bylo hotovo. V kuloárech se mluví dokonce o částce 8 milionů korun, což je však nepotvrzená informace. Pravděpodobně šlo o menší částku v rozmezí 3 až 5 milionů korun. 

Přestože byl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák proti vyměně, nakonec se z toho stal obchod majitelů obou klubů. Mezi Pardubicemi a Plzní pak proběhnul ještě jeden zajímavý trejd. Za obránce Michala Houdka se do Plzně stěhuje Martin Bučko.

Posílila Sparta i Třinec

Druhým nejaktivnějším týmem byla v závěru přestupového období pražská Sparta. Ta přivedla hned čtyři posily, z toho tři zámořské hráče. Nejvíce pozornosti vzbudil příchod kanadského útočníka Zacka Kassiana, jenž se v kanadsko-americké NHL prosadil především svou tvrdou hrou.

Ze slovenské Nitry přichází další Kanaďan Stephen Harper, jenž měl ve slovenské nejvyšší soutěži více než bod na zápas. Zajímavou posilou může být také Nicolas Beaudin, který přichází teprve ve 24 letech. 

Naopak méně atraktivně už se jeví Kryštof Hrabík z Plzně, jenž z pohledu detailních statistik rozhodně nepatří mezi extraligovou elitu.

V kolébce hokeje lovili také Oceláři. Ti prakticky každý rok přivedou ze zámoří jednu posilu, nejinak tomu je i letos. Adam Helewka se v prvních zápasech za Třinec nejevil zrovna špatně, stihnul se už také gólově prosadit. Po třech odehraných zápasech už ale figuruje na listině zraněných.

Last minute posilou Ocelářů je pak dvaatřicetiletý obránce Petr Šenkeřík, který ještě loni hrával za České Budějovice. Do Třince přichází tento ofenzivní bek z Banské Bystrice, kde z důvodu zranění stihnul odehrát jen 19 zápasů s bilancí 3 branek a 6 asistencí. 

V Třinci se spekulovalo do posledních minut o příchodu ještě jednoho útočníka, tato informace se ale do teď nepotvrdila. Teoreticky se může ještě stát, že byl v Tipsport Extralize nějaký další transfer oficiálně dotažen, jen ho zatím kluby nezveřejnily.

Oficiálně jsou tak za poslední měsíc od 1. ledna známy tyto transfery:

PŘESTUPY TELH PŘED UZÁVĚRKOU

Michal Houdek (Plzeň > Pardubice)
Richard Pánik (Třinec > Pardubice)
Dominik Pavlát
 (Plzeň > Pardubice)

(KONEC HOSTOVÁNÍ)
Ondřej Rohlík (Ml. Boleslav > Pardubice)
Tomáš Urban (Litvínov > Pardubice)
Tomáš Vondráček (Vítkovice > Pardubice)

Zack Kassian (Anaheim > Sparta)
Stephen Harper (Nitra > Sparta)

Kryštof Hrabík (Plzeň > Sparta)
Nicolas Beaudin (Laval Rocket > Sparta)

Gerg Moro (SaiPa > Kometa)
Marek Hrbas
 (Zlín > Kometa)
Zachary Osburn (Ml. Boleslav > Kometa)

Adam Helewka (SaiPa > Třinec)
David Cienciala (Pardubice > Třinec)
Petr Šenkeřík (České Budějovice > Třinec)

Martin Bučko (Pardubice > Plzeň)
Milan Kouček (Pardubice > Plzeň)

Martin Nemčík (Trenčín > Kladno)
Mareks Mitens
 (Adirondack > Kladno)

Marek Zachar (Mountfield > Liberec)

Lukáš Pařík (Liberec > Mountfield)

Rihards Bukarts (Biel > Vítkovice)

Alex Lintuniemi (Kometa > M. Boleslav)

Garrett McFadden (Poprad > K. Vary)

NOVÉ PODPISY

Jan Ščotka – HC Kometa Brno
(2024/2025)

Kristán Pospíšil – HC Kometa Brno
(2026/2027)

Jakub Flek – HC Kometa Brno
(2025/2026)

Jakub Šiler – HC Škoda Plzeň
(2025/2026)

Daniel Král – Bílí Tygři Liberec
(2024/2025)

Vladimír Sobotka – HC Sparta Praha
(2024/2025)

Danielem Herčík – HC Dynamo Pardubice
(2025/2026)

Michal Hrádek – HC Dynamo Pardubice
(2024/2025)

Vladislav Habal – HC Energie KV
(2024/2025)

Kristaps Zile – HC Verva Litvínov
(2024/2025)

Kevin Czuczman – HC Verva Litvínov
(2024/2025)

Nicolas Hlava – HC Verv Litvínov
(2024/2025)

ODCHODY Z EXTRALIGY

Petr Holík (Kometa > Zlín)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené