Spojte se s námi


Hokej

Predators hodnotí sezonu. Prodloužili smlouvu se svým koučem, fanoušci to nesou nelibě

Nashville má za sebou další rychlý a hořký konec hned v úvodním kole vyřazovacích bojů. Ve čtvrtek tak uspořádala organizace Predators tiskovou konferenci, na které zhodnotila uplynulou sezonu. Setkání s novináři se zúčastnili generální manažer David Poile a hlavní kouč John Hynes.

Publikováno

dne

Nashville má za sebou další rychlý a hořký konec hned v úvodním kole vyřazovacích bojů. Ve čtvrtek tak uspořádala organizace Predators tiskovou konferenci, na které zhodnotila uplynulou sezonu. Setkání s novináři se zúčastnili generální manažer David Poile a hlavní kouč John Hynes.

Pocity z uplynulé sezony jsou smíšené. Po nepříliš vydařeném startu se Nashville nakonec probojoval do play-off, přestože v samotném závěru základní části přišel o lepší výchozí pozici, čímž jim osud přihrál do cesty jednoho z největších favoritů letošního ročníku NHL – Colorado Avalanche.

Jako bonus se museli Preds obejít bez své spolehlivé jedničky Juuseho Sarose, který se zranil v posledním zápase regulérní sezony. Výsledek? Hodně špatný. Už v úvodním duelu si Nashville proti Coloradu vůbec neškrtnul, sérii prohrál jednoznačně 0:4.

Letos jsme udělali pokrok, ale v žádném případě nejsme spokojeni. Je těžké vyhrát v této lize. To není omluva, ale je to realita,” hovořil generální manažer David Poile na úvod tiskové konference.

Letos jsme samozřejmě nedosáhli našeho cíle. Naše série play-off ukazuje, že stále máme před sebou dlouhou cestu, abychom se k němu dostaliUdělali jsme několik kroků vpřed, ale v žádném případě nejsme spokojeni s výsledky. Chceme víc a naši fanoušci si to zaslouží,” hodnotil před novináři.

Poile vyzdvihnul především obránce Romana Josiho, který je horkým kandidátem na Norris Trophy. Na Vezina Trophy je zase nominován finský brankář Juuse Saros, který v této sezoně plnohodnotně nahradil Pekku Rinneho, jenž po minulé sezoně ukončil kariéru.

DŮVĚRA V TRENÉRA

Přesto je šéf Predators spokojený se směrem, kterým se tým vydal pod svým koučem. John Hynes přišel do Nashvillu v lednu 2020, stal se teprve třetím trenérem v historii franšízy od roku 1998.

Pokračujeme v budování vítězné kultury, kterou John a jeho zaměstnanci vytvořili. Ta je zaměřena na pracovní etiku a týmový úspěch. To je první krok k tomu, abychom se dostali tam, kde chceme být,” hovořil Poile o správném směru.

Podle něj pracoval Hynes velmi tvrdě. Proto se rozhodla organizace Predators uplatnit na někdejšího kouče New Jersey opci, v Nashvillu by měl podle klubových informací setrvat minimálně další dva roky.

Zcela odlišný pohled však už mají fanoušci Nashvillu. Ve svých reakcích tvrdí, že jediný cíl organizace je dostat se do play-off. Narážejí především na nevydařená úvodní kola v posledních dvou letech. 

Letos vyletěli Preds v prvním kole s Coloradem ve čtyřech zápasech, loni skončili ve stejné fázi sezony proti Hurricanes 2:4 na zápasy. V koronavirovém roce 2020 se dokonce nedostali ani mezi šestnáct nejlepších týmů, když v uzavřené bublině v Edmontonu vypadli už v předkole s Arizonou.

Pokud si projdete reakce příznivců klubu z country města na sociálních sítích, narazíte zhruba na 98 % negativních reakcí. Fanoušci chtějí zkrátka víc.

V posledních letech se hokej v Nashvillu úspěšně zabydlel. Takřka všechny domácí zápasy bývají vyprodány. Největší vrchol zažil klub v sezoně 2016/2017, kdy postoupili až do finále Stanley Cupu. Další rok vyhrál Nashville základní část. Od té doby ale na větší úspěch v Tennessee čekají.

Zdroj: Nashville Predators

Reklama

Extraliga

Co bude dál se Zlínem? Ve hře je zvolení Marušáka na GM, nejistota dopadá i na kabinu

Byla to podivná volba nového generálního manažera zlínských Beranů, která v úterý neskončila očekávaným zvolením Roberta Hamrly. Co se stalo, jak probíhala a další okolnosti aktuální nejisté situace kolem celku, který chce v příští sezoně vybojovat návrat do extraligy, se pokusili jeho zástupci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Publikováno

dne

Od

Byla to podivná volba nového generálního manažera zlínských Beranů, která v úterý neskončila očekávaným zvolením Roberta Hamrly. Co se stalo, jak probíhala a další okolnosti aktuální nejisté situace kolem celku, který chce v příští sezoně vybojovat návrat do extraligy, se pokusili jeho zástupci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Zvolení místního podnikatele Roberta Hamrly do čela zlínského hokejového klubu se dlouho zdálo býti téměř jistotou. Médii dokonce kolovaly zvěsti o tom, že s sebou přinese nemalé peníze a mohlo by tak dojít k odkupu extraligové licence od Karlových Varů.

Zpráva o tom, že na úterní valné hromadě jako kandidát neprošel tak mnohé zaskočila a ve fanoušcích Beranů nepochybně vyvolala velké zklamání, u nejednoho z nich nejspíš i naštvání. Klub se tak o den později rozhodl celou situaci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Zajímavý na ní od začátku byl fakt, že mezi účastníky nebyl žádný zástupce města, jež drží největší podíl (49 %). Právě ono totiž nejvíce prosazovalo dosazení Hamrly na pozici generálního manažera.

Podle předsedy zapsaného spolku HC Berani Zlín Tomáše Valáška však toto jméno nedostalo u komise ani jeden hlas. A tak se začaly řešit různé varianty – padl návrh na zvolení dosavadního jednatele Jiřího Marušáka, možností bylo i vypsání nového výběrového řízení. A rada města si dál trvala na 45letém byznysmenovi.

Jenže hlasování o něm nakonec dopadlo tak, že z pěti členů hlasoval jeden pro, jeden proti a další tři se zdrželi. „S mandátem jsem šel na mimořádnou valnou hromadu, že pokud měl být někdo v úterý jmenován, musela být stoprocentní shoda,“ vysvětlil na konferenci přenášenou přes server Onlajny Valášek.

Valná hromada tak vymýšlela, co dál. Z tříčlenné rady jednatelů, jež klub dosud řídila, odvolala Patrika Kamase, s nímž dlouhodobě nesouhlasilo především město, jež tento krok vyžadovalo. Jinak by zkrouhlo své finanční příspěvky.

Dále byla ve hře gentlemanská dohoda v podobě výměny Jana Štětkáře, jakožto jednatele dosazeného městem, za Roberta Hamrlu, který by se tak fakticky ocitl v čele klubu, byť ne zcela sám. Ani v tomto případě však shoda nepřišla, a tak Berany zřejmě budou i nadále vést jednatelé Marušák se Štětkářem.

Druhý jmenovaný mluvil především o své ekonomické zodpovědnosti za klub. Partneři jsou podle něj nyní na pochybách, stejně tak se dál hledá dohoda s městem. „Je třeba dotáhnout jednání a naplnit rozpočet. Objevila se i ostrá vyjádření ohledně hospodaření, ale jako jednatel chci říct, že to je lež. Nedržíme se žádných koryt, protože tady nejsou,” reagoval Štětkář na komentář redaktora iSportu Michala Košťuříka.

Podat rezignaci by podle něj byla nejjednodušší věc. On však vidí zodpovědné jednání v tom zůstat jednatelem klubu, jinak by jej prý vystavil do velkého rizika a podle společenské smlouvy navíc nemůže být pouze jeden jednatel.

Co bude dál tak zůstává otázkou a velmi nepříjemnou nejistotou pro všechny okolo zlínského klubu od sponzoru přes fanoušky až po samotné hráče, připravující se na velkou bitvu o návrat do extraligy.

„Pro druhou část přípravy jsme jednoznačně potřebovali více klidu a jistotu – aby bylo jasné vedení. Hráči se sami ptají, jaká je situace. V kabině proběhly dvě schůzky, kde se vysvětlovalo, jaká je situace. Hráči by se měli a chtěli soustředit jenom na hokej,” mrzí staronového kouče Rostislava Vlacha, že vše dopadá i na mužstvo.

Jistota však zřejmě ještě nějaký čas nebude. Klub sice na svých stránkách vydal krátké oficiální prohlášení, že jej budou dále vést dva jednatelé, nicméně podle všeho tím ještě není všemu konec. Reálné je, že generálním manažerem nakonec přeci jen bude Jiří Marušák.

Zdroje: PSG Berani Zlín, iSport

Pokračovat ve čtení

Hokej

Podle zahraničních médií je Pastrňák opět blíže odchodu! Co za tím stojí?

Davida Pastrňáka asi není třeba dlouze představovat. Aktuálně nejlepší český hokejista. Svou dosavadní kariéru v NHL má zatím spojenou s jediným klubem, Bostonem Bruins. Poslední rok se ale dějí věci, které odchovanci Havířova nejsou úplně po chuti a teď se přidala další, možná ta nejzásadnější.

Publikováno

dne

Davida Pastrňáka asi není třeba dlouze představovat. Aktuálně nejlepší český hokejista. Svou dosavadní kariéru v NHL má zatím spojenou s jediným klubem, Bostonem Bruins. Poslední rok se ale dějí věci, které odchovanci Havířova nejsou úplně po chuti a teď se přidala další, možná ta nejzásadnější.

Z kraje týdne se objevila informace, že Don Sweeney, generální manažer Bostonských medvědů podepsal s týmem nový, víceletý kontrakt. Jak blízký zdroj uvedl: „Není šance, že by Pastrňák v týmu pokračoval, pokud bude generálním manažerem Don Sweeney,“ zaznělo na začátku června v článku The Athletic.

Krom samotného majitele klubu s touto skutečností není spokojen snad nikdo. Na sociálních sítích se objevilo mnoho komentářů, jako třeba „Strašné rozhodnutí“, nebo „Tím Pasta končí v Bostonu.“

Aktuálnímu generálnímu manažerovi jsou často vyčítány také volby v draftu v posledních letech. Právě Don Sweeney má v tomto ohledu rozhodující slovo. Co údajně vadí přímo Pastrňákovi, tak je konec trenéra Bruce Cassidyho, se kterým si rozuměl. Nelíbilo se mu ani jak Sweeney choval k jeho kamarádům Krugovi a Krejčímu při jejich konci v klubu.

Další z jeho oblíbených spoluhráčů a klubová legenda Patrice Bergeron stále váhá jestli smlouvu prodloužit, nebo zkusit štěstí jinde, případně ukončit kariéru.

Se zraněním se potýká také další dlouholetý parťák Brad Marchand, který s největší pravděpodobností nestihne úvod sezóny. Je toho zkrátka víc a prodloužení smlouvy Sweeneyho určitě není to, co „Pasta“ chtěl a v zahraničních médiích se tak stále více mluví o jeho odchodu.

Zdroj: tn.cz, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Video: Jako zkušený fotbalový mazák. Ovečkin si zahrál za fotbalové Dynamo Moskva a vstřelil krásný gól!

Alexander Ovečkin zkrátka umí. Ruský kanonýr tentokrát vystřídal hokej za fotbalové utkání, když v barvách Dynamo Moskva nastoupil k přípravnému duelu proti Permu. A rozhodně se svým výkonem nenechal zahanbit. Podívejte se na Ovečkinův povedený gól.

Publikováno

dne

Alexander Ovečkin zkrátka umí. Ruský kanonýr tentokrát vystřídal hokej za fotbalové utkání, když v barvách Dynamo Moskva nastoupil k přípravnému duelu proti Permu. A rozhodně se svým výkonem nenechal zahanbit. Podívejte se na Ovečkinův povedený gól.

Kapitán Washingtonu Capitals, legenda, ruská mašina – asi takto by se dal interpretovat sportovní, respektive hokejový život tohoto snajpra.

Ten však před nedávným časem vyměnil brusle za kopačky, když naskočil do přípravného duelu Dynamo Moskva proti Permu.

Nutno podotknout, Ovečkin nastoupil dokonce v základní sestavě a už v jedenácté minutě díky tohoto chladnokrevného zakončení otevřel gólový účet zápasu.

Aby si však tento duel mohl zahrát, musel s Dynamem Moskva podepsat jakousi formální jednodenní smlouvu.

„Sen se stal skutečností. Samozřejmě jsem snil o tom, že dám gól. Měl jsem ještě jednu možnost, ale snažil jsem se přihrávkou najít Smolova,“ řekl po utkání Ovečkin, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

Ovečkin však tuto útočnou situaci vyřešil nejlépe jak mohl. Poté, co obdržel efektní patičku v šestnáctce soupeře neváhal a nekompromisně poslal míč do pravého dolního rohu branky. Zkrátka a dobře – Ovečkin zaskóroval jako zkušený fotbalový mazák.

Hvězda Capitals si pro tento zápas oblékla dres s číslem 3 a pomohla Dynamu k vítězství. Třetím tým uplynulého ročníku ruské Premier Ligy zvítězil 5:0. Dlužno dodat, Ovečkin po vstřelení branky vystřídal.

Zdroje: The Hockey News, Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené