Spojte se s námi


Hokej

Poslední pokus na Stanley Cup. Jak by mohly vypadat lajny Bostonu s Bergeronem a Pastrňákem?

Sázka na budoucnost? Ne, Boston sází na minulost a přítomnost. Nové smlouvy totiž podepsali veteráni Patrice Bergeron a David Krejčí, který se do NHL vrací po roční odmlce. Jde o takzvaný ‚Last Dance,‘ poslední možnost jak se současnou generací získat Stanley Cup.

Publikováno

dne

Sázka na budoucnost? Ne, Boston sází na minulost a přítomnost. Nové smlouvy totiž podepsali veteráni Patrice Bergeron a David Krejčí, který se do NHL vrací po roční odmlce. Jde o takzvaný ‚Last Dance,‘ poslední možnost jak se současnou generací získat Stanley Cup.

Dokázali to spolu už v roce 2011, teď mají zřejmě poslední možnost to zkusit znovu. Patrice Bergeron a David Krejčí podepsali jednoleté smlouvy s Bostonem, aby se pokusili naposledy zaútočit na Stanley Cup.

Co se týče šířky kádru, rychlosti a údernosti, nemají Bruins ve srovnání s Tampou, Coloradem či New Yorkem šanci. Jenže veteráni mají zase jiné přednosti, mají spoustu zkušeností jak zvládat těžké momenty a pořád stále velkou kvalitu.

Bostonu bylo v minulé sezóně často vyčítáno, že hrál příliš pomalu a jeho kombinace byla až příliš snadno čitelná pro soupeře. S Krejčím však přichází opět svěžý vítr, český centr totiž umí skvěle využít moment překvapení a má netradiční řešení situací.

A útoky Bruins, které ještě minulý týden vypadaly dost chabě, zase nabraly velkou palebnou sílu. Jediným problémem tak zůstává, že Brad Marchand po operaci nebude k dispozici zhruba první dva měsíce sezóny.

Až se ale vrátí, sestava Bostonu bude vypadat dost nabitě. A rozhodně zaútočí na Stanley Cup.

Marchand – Bergeron – DeBrusk
Hall – Krejčí – Pastrňák
Zacha – Coyle – Smith
Frederic – Studnicka – Steen

Lindholm – McAvoy
Grzelcyk – Carlo
Forbort – Zbořil
Clifton

Swayman
Ulmark

Pastrňák hrával s Marchandem i Bergeronem, jenže z Bostonu se poté stával „one line team,“ tedy tým, kde si stačilo pohlídat jednu lajnu a bylo napůl vystaráno. Proto by se měly rozložit síly a ideálně vsadit na Pastrňákovu chemii s Krejčím, čímž by Bruins měli dvě velice silné lajny.

Jenže na začátku sezóny zřejmě dojde k přeházení kvůli Marchandově zranění. Bergeron k sobě bude potřeboval střelce, a tak se v zámoří spekuluje, že se Pastrňák přesune do první lajny.

Díky tomu by do druhé lajny mohl povýšit Pavel Zacha, jenž zažije první sezónu v dresu Bostonu.

Zdroj: Boston Bruins, NHL, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.