Spojte se s námi


Bowling

Poslední bowlingovou Prestige ovládl Zdeněk Minář, známe postupující na MČR

Bowlingová sezona v Česku se mílovými kroky přibližuje ke svému konci. Závěrečnou Prestige Tour sezony ovládl na Bowlandu v Olomouci Zdeněk Minář, pro kterého se jedná o třetí titul v kariéře. Finální podobu dostal také žebříček série, ze které se kvalifikují hráči na republikový šampionát.

Publikováno

dne

Bowlingová sezona v Česku se mílovými kroky přibližuje ke svému konci. Závěrečnou Prestige Tour sezony ovládl na Bowlandu v Olomouci Zdeněk Minář, pro kterého se jedná o třetí titul v kariéře. Finální podobu dostal také žebříček série, ze které se kvalifikují hráči na republikový šampionát.

Zatímco postupující do Finále Extraligy ČBL se dozvíme až za dva týdny, hlavní část pole pro mistrovství republiky známe. K obhájcům Petře Otec Hanzlovské a Lukáši Jelínkovi se přidá třicet osm mužů a dvacet čtyři žen. Posledních osm hráčů se kvalifikuje skrz Extraligu.

Olomoucká Prestige začala v neděli dopoledne i s velkou hvězdou uplynulých dní Ondřejem Prekopem. 16letý bowler z Pardubic zaujal hlavně na nedávném mistrovství Evropy juniorů, kde skončil celkově sedmý a připsal si i čtvrtfinále v prestižní soutěži Masters.

Prekop se výrazně trápil v prvních dvou hrách, poté ale začal přidávat na obrátkách. Poslední hru vytáhl Východočech na skvělých 267 bodů a dostal se s celkovým náhozem 1280 bodů do čela tabulky. Nejlepší ženou se stala v té chvíli celkově druhá Lucie Hrazdírová. Celkově skončila rodačka z Blanska čtrnáctá.

Vzhledem k neúčasti nejlepších Čechů, kteří bojovali ve Spojených státech na turnaji profesionální organizace PBA, byl poslední turnaj Prestige Tour v sezoně velmi otevřený. Ve druhé rundě se pokusilo do boje o první místo promluvit několik hráčů.

Nejlépe tento boj zvládl Ondřej Trojek. Výkon ostravského bowlera se zastavil na 1272 bodech, což znamenalo průběžné druhé místo a potvrzení role černého koně na blížícím se MČR. Druhá runda ale nabídla ještě větší příběh.

Životní turnaj totiž zahrála Zuzana Kvasničková. Pražská bowlerka se i díky osmibodovému handicapu, který dostávají ženy ke každé hře, dostala přes 1200 bodů a vyšplhala se na tehdy bronzovou pozici.

Pondělí zahájili hráči velkým výkonnostním výbuchem, třináct hráčů zahrálo přes 200 bodů. Další pokračování třetí hrací rundy přineslo u většiny hráčů pokles. To ale neplatilo pro dvojnásobného vítěze Prestige Tour Zdeňka Mináře.

Reprezentant hustopečského Probowlingu udržel nastolené tempo a nakonec i potvrdil své vítězství náhozem 266 bodů v závěrečné hře. Minář vyhrál druhý turnaj v sezoně a pojistil si místo na mistrovství České republiky. Poslední runda přinesla i změnu na pozici nejlepší ženy, kterou od Kvasničkové přebrala Ivana Fojtíková.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.