Spojte se s námi


Bowling

Bowling ME juniorů: Zlaté dánské Masters, Češi zůstali těsně před medailovými branami

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy juniorů ve sportovním bowlingu má za sebou poslední soutěž. Tou je tradičně Masters, do kterého se kvalifikuje dvacet čtyři nejlepších chlapců a dívek. Závěrečný souboj o medaile ovládli Dán Nicolas Carter a jeho reprezentační kolegyně Karen Kærgaard Nielsen.

Česko mělo v klání tři zástupce, Ema Iwazawa a Ondřej Prekop skončili ve čtvrtfinále. Tím skončila série trvající od roku 2017, během které každé mistrovství získali Češi medaili.

Do prvního kroku pavouka nastoupily obě Češky v Masters, Eliška Brychová a Iwazawa. První jmenovaná svedla vyrovnaný souboj s Irkou Hannou Masterson, závěrečná hra jí ale nevyšla a při debutu v prestižní soutěži se rozloučila hned po úvodním střetu.

Podobně to vypadalo i s druhou Češkou. Iwazawa narazila na začátek na Finku Melinu Vikström a obě divákům nabídly fenomenální podívanou s dramatickou tečkou. Češka vyhrála první duel, druhý patřil severské soupeřce.

Třetí hra ukázala, že v bowlingu je potřeba hrát až do konce. V desátém framu (posledním kole bowlingové hry – pozn. red.) shodily prvním hodem obě hráčky osm kuželek. U Češky se ale dvě kuželky postavily daleko od sebe a nešlo je jednoduše dohodit.

Vikström ale v klíčovém momentu selhala. Nedohodila svou sestavu a díky jedné shozené kuželce pražské hráčky přišla výhra 176:175 a postup do Stepu 2. V něm se k Češce přidal i jediný chlapec v Masters, Prekop. Ten mohl díky sedmému místu v kategorii All-event, do které se počítají všechny kvalifikační hry na mistrovství, vynechat úvodní kolo.

I druhý krok v cestě za medailí zvládli Češi výborně. Iwazawa vyzvala nasazenou čtyřku Hannu Boros Antonsen z Dánska a z favoritky si nic nedělala. Po výhře 2:0 na zápasy se hráčka klubu JKM Bowling dostala na dosah stupňům vítězek.

Prekop měl cestu do čtvrtfinále těžší. Proti Finovi Ronimu Leskinenovi sice pardubický bowler vyhrál první souboj, Seveřan ale následně srovnal náhozem 213 bodů. Rozhodnout musela závěrečná hra.

S tou si Východočech poradil a i jeho dělily od cenného kovu dvě výhry. Step 3 navíc znamenal národní odvety, Iwazawa se postavila Dánce Mille Patricii Hansen, Prekop Finovi Markusovi Lahtimu.

Zatímco Češka neměla proti soupeřce šanci a prohrála 0:2 na zápasy, jediný tuzemský bowler v Masters zahájil čtvrtfinále výhrou. Stejně jako v předchozím kole se česko-finský souboj vyrovnal a opět se šlo do závěrečné hry.

V ní sehrála částečnou roli i štěstěna, a to v neprospěch českého hráče. Prekop prohrál o pouhých dvanáct bodů a skončil tak těsně pod stupni vítězů. I tak se ale jedná o jeho nejlepší výsledek v soutěži Masters v kariéře.

Zlato získali Dán Carter a jeho krajanka Nielsen. Druhé nejcennější kovy si poté odnesli Švéd Kevin Melin a Norka Emilie Marie Aas. Bronzové medaile získali mezi chlapci Fin Markus Lahti a Angličan Daniel Harding. Třetí místa si z Vídně odvezly i Dánka Milla Patricia Hansen a Švédka Elissa Mehmet.

Sportovní bowling v dubnu pokračuje dalším velkým turnajem i s českou účastí. V americkém státě Winsconsin odstartovala World Series of Bowling, která je kláním profesionální organizace PBA. Česko poslalo do USA čtyři zástupce.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.