Spojte se s námi


Cyklistika

Pořadatelé Giro d´Italia rozdali divoké karty, dva týmy pojedou poprvé závod Grand Tour

Pořadatelé 107. ročníku Giro d´Italia, který se bude letos konat v květnu, konkrétně ve dnech čtvrtého a šestadvacátého května 2024, přidělily divoké karty týmům, které nemají status worldtourových týmů elitní kategorie, ale chtějí startovat na akcích Grand Tour (Tour de France, Giro d´Itala, Vuelta a Espaňa).

Publikováno

dne

Pořadatelé 107. ročníku Giro d´Italia, který se bude letos konat v květnu, konkrétně ve dnech čtvrtého a šestadvacátého května 2024, přidělily divoké karty týmům, které nemají status worldtourových týmů elitní kategorie, ale chtějí startovat na akcích Grand Tour (Tour de France, Giro d´Itala, Vuelta a Espaňa).

Automaticky „volňáska“ dostal tým Israel – Premier Tech, který je na prvním místě mezi týmy takzvané prokontinentální skupiny. Navíc závodník tohoto celku, sedmadvacetiletý Brit Stevie Willliams, vyhrál úvodní etapový závod sezony – australské šestietapové měření sil Tour Down Under. Bylo to poprvé, co stáj Israel – Premier Tech vyhrála etapový závod měření sil ve WorldTour v silniční cyklistice.

Israel – Premier Tech přitom vůbec nebude patřit mezi outsidery závodu Giro d´Italia, jelikož v jeho barvách se zřejmě v závodě, který končí v Římě, objeví dva velice dobří němečtí spurteři Pascal Ackermann a Rick Zabel.

Navíc tým z Izraele, u jehož zrodu byli i českoslovenští cyklisté, disponuje minimálně dvěma velice dobrými jezdci pro úniky – Belgičanem Dylenem Teunsem a hlavně Kanaďanem Michaelem Woodsem. Tento devětatřicetiletý borec z Toronta loni vyhrál etapu na Tour de France a je velkým bojovníkem a mistrem úniků.

Díky pořadí v žebříčku prokontinentálních týmů měl být dalším celkem v pořadí i tým Lotto-Dsmy, úspěšný belgický celek jak v mužské, tak i v ženské cyklistice. Jelikož ale letos se soustředí na jiné, především ženské cyklistické akce, rozhodl se divokou kartu na nejlepší italský etapový závod odmítnout.

Tím dal prostor organizátorům z RCS Sports, aby mohli přidělit dvě divoké karty týmům, které doposud žádný významný Grand Tourový podnik doposud nejely.

Divokou kartu dostal pro Giro d´Italia překvapivě švýcarský kontinentální tým Tudor Pro Cycling Team, jehož nejznámější tváří je asi švýcarský časovkář Tom Bohli. Pro českou cyklistiku je jistě zajímavé, že za tento tým jezdí i náš cyklista Petr Kelemen – třiadvacetiletý rodák z Plzně, který prošel pražskou Duklou, záložním polským týmem v Polkowicích, švýcarskou cyklistickou akademií.

Zatím má více úspěchů jako dráhař, ostatně švýcarský tým Tudor Pro Cycling Team jezdí jak podniky Světového poháru v dráhové, tak i v silniční cyklistice. Spolu s ním pojede poprvé velký etapový závod Grand Tour i italská stáj Polti – Kometa plus, za kterou jezdí mladí italští cyklisté, ale svoji šanci v celku dostává i Ekvádorec Goméz či řada španělských, většinou juniorských závodníků.

Divokou kartu, tentokrát nikoliv překvapivou, dostal také italské prokontinentální celek Bardini CSF, kterého znají příznivci z českých i ze slovenských etapových závodů. V této sezoně zní přesný název celku VF Group-Bardiani CSF-Faizanè. Hvězdou této stáje je Ricardo Lucca, který už v lednu vyhrával na Mallorce jednu jednorázovou challenge za druhou.

Divoké karty pro Giro d´Italia, která se jede v květnu letošního roku, jsou rozdány! Ale hlavní favority budou přeci jen jiní borci, podle mne zejména vítězové třech posledních tří ročníků – Kolumbijec Egan Bernal, Australan Jay Hindley a Slovinec Primož Roglič.

Zdroj: CyclingNews

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.