Spojte se s námi


Hokej

Po postupu Ocelářů byla ve Vítkovicích v akci Policie i slzný plyn. Fanoušci hlásí zdravotní komplikace 

Hokejové play-off, to není jen souboj několika urostlých chlapů na ledové ploše, ale taky zábava v hledišti. Na tzv. derby zápasy jsou většinou v pohotovosti i policejní složky, pořadatelská služba navyšuje své kapacity.

Publikováno

dne

Hokejové play-off, to není jen souboj několika urostlých chlapů na ledové ploše, ale taky zábava v hledišti. Na tzv. derby zápasy jsou většinou v pohotovosti i policejní složky, pořadatelská služba navyšuje své kapacity. V Ostravě po postupu třineckých hokejistů už zasahovali i policisté.

Jeden takový derby souboj proběhl taky ve čtvrtfinále Tipsport Extraligy mezi Třincem a Vítkovicemi. Celá série proběhla na tribunách možná až překvapivě poměrně v klidu. Kromě klasických pokřiků a narážek na soupeře to nebylo nic dramatického.

Všechno se odehrálo teprve až po skončení série, když třinečtí i vítkovičtí fanoušci opouštěli Ostravar Arénu. Konflikt začal pokřikem mezi sektorem hostí a domácími příznivci, kteří byli na cestě k odchodu. V tu chvíli byli do akce povoláni i těžkooděnci.

Podle nepotvrzených informací došlo ze strany Policie k nepřiměřenému zásahu: „Výsledkem je zdravotní indispozice desítky osob z řad třineckých fanoušků, které musely vyhledat zdravotnické ošetření,” napsal po utkání web fanclubu Ocelářů

Podle informací některých návštěvníků byly pepřovým sprejem zasaženy i děti. Jeden z fanoušků si na sociálních sítích stěžuje na přetrvávající komplikace a pálení očí.

Normálně na sebe pořvávalo pár lidí, tradičně z pravé strany od kotle. Pár lidí se dostalo k sobě, ale sekuritka to v pohodě zvládla. Pak dorazila Policie, tak jsem vzal syna ven. Ještě že tak, protože to tam začali kropit pepřákem,” napsal nám jeden z třineckých příznivců, který celému incidentu přihlížel.

Zástupce Policie se údajně v neformálním rozhovoru za zákrok omluvil. Přesto fanclub Ocelářů vyzývá, aby fanoušci, kteří zachytili celou situaci na mobilní telefon, posílali videa skrz oficiální kontakty fanclubu. Zároveň je prosí, aby je nesdíleli veřejně na sociálních sítích.

Hokejisté Třince zvítězili ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série extraligového play-off 2:1, rozhodující branku vystřelil hostům Marko Daňo. Oceláři porazili Vítkovice v sérii 4:0 na zápasy, stejně jako před třemi lety.

Zdroj: Fanclub HC Oceláři Třinec  

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.