Spojte se s námi


Hokej

Plzeň obměnila kádr, ale klíčového útočníka ještě hledá. Přípravu si zpestří v Bolzanu

V Plzni bylo přes léto poměrně rušno. Vedení klubu přivedlo do týmu hned devět nových tváří, navíc tento počet ještě nemusí být finální. Zápasovou přípravu zahájí Škodovka 11. srpna. Celkem si naplánovala do kalendáře osm utkání, včetně výjezdu do italského Bolzana.

Publikováno

dne

V Plzni bylo přes léto poměrně rušno. Vedení klubu přivedlo do týmu hned devět nových tváří, navíc tento počet ještě nemusí být finální. Zápasovou přípravu zahájí Škodovka 11. srpna. Celkem si naplánovala do kalendáře osm utkání, včetně výjezdu do italského Bolzana.

Devět posil v plzeňském kádru, přesto ještě nejspíš nějaké další jméno zazní. Alespoň to vyplývá ze slov kouče Miloše Říhy mladšího, jenž přiznává, že se ještě stále nepodařilo nahradit Michala Bulíře, jenž zvolil po sezoně návrat do Liberce.

Máme stále jedno volné místo na pozici klíčového útočníka, na jehož zaplnění intenzivně jednáme. Věříme, že se přestup dotáhne co nejdříve. Mělo by jít o koncového hráče,“ uvedl jeden z hlavních trenérů Miloš Říha na klubovém webu.

Otazník visí nad Davidem Jiříčkem, který zatím bojuje o své místo na soupisce Columbusu. Zároveň se v těchto dnech chystá s juniorskou reprezentací na blížící se světový šampionát.

Indiáni aktuálně polykají první tréninkové dávky na ledě, brzy je však čeká ještě jedno zpestření mimo mantinely. V rámci teambuildingu se vydají na vodu.

Chtěli jsme to trochu změnit oproti předchozím sezónám. Změnili jsme i soustředění. Voda je zase taková forma teambuldingu, aby se hráči mezi sebou všichni poznali i s těmi zahraničními nebo těmi, kteří měli třeba individuální přípravu,” vysvětlil Říha záměr trenérů.

Pak už se budou hokejisté věnovat především práci na ledové ploše. Zápasovou přípravu odstartují plzeňští hokejisté ve čtvrtek 11. srpna, kdy přivítají na svém ledě draky ze Šumperka. Následovat bude dvojutkání s Litvínovem.

V rámci přípravy na novou sezonu se vydá Škodovka taky do italského Bolzana, kde se střetne s německým Düsseldorfem. Následující den se pak plzeňští hokejisté utkají o umístění s týmem z dvojce HC Bolzano/Ambri-Piotta.

Přípravou fázi zápasů uzavřou ve čtvrtek 8. září doma proti Mladé Boleslavi.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY PLZNĚ

 11. srpna 2022 – 17:30 
Škoda Plzeň – Draci Šumperk


 16. srpna 2022 – 17:30 
Verva Litvínov – Škoda Plzeň


 18. srpna 2022 – 17:30 
Škoda Plzeň – Verva Litvínov


 23. srpna 2022 – 17:30 
Škoda Plzeň – Energie KV


 25. srpna 2022 – 17:00 
Mladá Boleslav – Škoda Plzeň


 3. září 2022 – 20:00 
Düsseldorf – Škoda Plzeň
(turnaj v Bolzanu)


 4. září 2022 – 15:00/18:30 
HC Bolzano/Ambri-Piotta – Škoda Plzeň
(turnaj v Bolzanu)


 8. září 2022 – 17:30 
Škoda Plzeň – Mladá Boleslav

Pokud chcete znát předsezónní program všech extraligových týmů, připravili jsme pro vás kompletní přehled přípravných zápasů.

Zdroje: Tipsport Extraliga, HC Škoda Plzeň

Reklama

Oblíbené