Spojte se s námi


Hokej

Plivanec do tváře IIHF! René Fasel se stal jedním z předních mužů KHL

Nedávný dlouholetý prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) má podle ruského deníku Sport-express namířeno do kanceláří rozpadající se Kontinentální hokejové ligy (KHL). Tahle informace přišla jen několik dní poté, co se IIHF rozhodla pro minimálně nejbližší období vyloučit Ruskou hokejovou federaci  z mez

Publikováno

dne

Nedávný dlouholetý prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) má podle ruského deníku Sport-express namířeno do kanceláří rozpadající se Kontinentální hokejové ligy (KHL). Tahle informace přišla jen několik dní poté, co se IIHF rozhodla pro minimálně nejbližší období vyloučit Ruskou hokejovou federaci  z mezinárodní komunity.

Dvaasedmdesátiletý bývalý vystudovaný stomatolog nebo rozhodčí vedl IIHF dlouhých 27 let (1994 – 2021). Poté se rozhodl už dále na tuhle pozici nekandidovat, což jistě může zpětně evropský fanoušek velmi ocenit.

Po tom, co ruské tanky vjely na ukrajinské území, se rozhodla IIHF už pod novým šéfem Lucem Tardifem (68 let), že na neurčitou dobu rozváže s ruským hokejem vztahy. Rusko bylo vyloučeno z nejbližšího MS ve Finsku, stejně tak mu byl odebrán světový šampionát v roce 2023.

Tyhle kroky René Fasel velmi zkritizoval. Nejnovější sankce v hokejovém prostředí hovoří, že Rusko nebude v následujících dvou letech ani součástí tradičního seriálu Euro Hockey Tour (EHT).

FASEL S PUTINEM JAKO JEDNA RUKA

Fasel měl k Rusům blízko už dlouho předtím. Několikrát se s úsměvem na tváři objevil po boku ruského prezidenta Vladimira, na kterého má v těchto dnech spadeno celý svět.

O Renem Faselovi ale tohle neplatí. Už v roce 2008, kdy vznikl předchůdce aktuální Champions Hockey League pod hlavičkou IIHF, měl Fasel blíž k rodící se KHL. I díky Faselovu přispění tento evropský projekt po první sezoně skončil.

Potom, co René Fasel definitivně uzavřel kapitolu u IIHF, mu nebrání nic, aby definitivně přeběhl na ruský břeh. Dokonce ho nebrzdí ani ruská válečná agrese na Ukrajině.

Přesné označení funkce uvedené nebylo, nicméně jedno je jasné a to, že se bude Fasel podílet na strategickém rozvoji soutěže.

Podle veřejně známých informací už oficiálně se soutěží uzavřel kontrakt. Některé zdroje hovoří o tom, že jako člověk, který se dlouho pohyboval v evropském hokejovém prostředí, by mohl zase do KHL přivézt nějaké kluby zvenčí.

Ty postupně ale momentálně z KHL utíkají, stejně jako evropští hokejisté. Sbohem daly ruskému byznysu Jokerit Helsinky a Dinamo Riga.

O jaké evropské týmy by měla mít KHL v budoucnu zájem, není známo. Celá hokejová Evropa se k Rusům v posledních týdnech otočila zády. Fasela nejspíš po jeho podpisu čeká podobný osud.

Zdroj: KHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.