Spojte se s námi


Hokej

Pittsburgh opět ztratil vedení a vyhrál až v prodloužení. Detroit se vzdaluje od play-off

Pittsburgh sice porazil Detroit v prodloužení, ale opět ztratil vedení. Na výhru v základní části nestačilo vedení 4:2, ani později 5:3. Detroit trestal chyby v rozehrávce domácích, kteří navíc nedokázali dohrávat třetiny až do samého závěru. Pittsburgh se díky prohře Washingtonu dostal na 8. pozici ve východní konferenci.

Publikováno

dne

Pittsburgh sice porazil Detroit v prodloužení, ale opět ztratil vedení. Na výhru v základní části nestačilo vedení 4:2, ani později 5:3. Detroit trestal chyby v rozehrávce domácích, kteří navíc nedokázali dohrávat třetiny až do samého závěru. Pittsburgh se díky prohře Washingtonu dostal na 8. pozici ve východní konferenci.

Průběh zápasu

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Hned ve 3. minutě si puk o zadní konstrukci branky kolem jednoho z obránců Detroitu prohodil Crosby. Přihrávku od kapitána Penguins dostal Rust, který vystřelil a na brankovišti puk do branky dorazil O´Connor. Odpověď na sebe však nedala dlouho čekat a za minutu bylo srovnáno. Chybu v rozehrávce domácích využil Raymond.

5 minut do konce 1. třetiny se díky rychlému přechodu do útoku dostal na pravé křídlo obránce Letang a střelou mezi betony překonal Lyona. Detroit však třetinu dohrával až do samého závěru a využil další chybu v rozehrávce domácích. 15 vteřin před koncem srovnal opět Raymond.

Vstup do 2. třetiny byl rozpačitý z obou stran. První šance se ujal až v 8. minutě Pittsburgh. Rust naservíroval milimetrový pas od modré čáry na zadní tyč, kde puk do brány s přehledem poslal Crosby. Rust ještě neměl dost a o 4 minuty střelou z mezikruží přidal ke svým 2 asistencím i gól.

Bohužel před koncem 2. třetiny utrpěli fanoušci v PPG Paints Areně další šok. Detroit opět hrál naplno až do samého závěru prostřední části a tentokrát 36 vteřin před koncem skóroval střelou od modré čáry Petry.

Když ve 4. minutě 3. třetiny ve vlastním oslabení gólově zakončil únik po pravém křídle Carter, zdálo se být hotovo. Pittsburgh do té doby byl lepší, soupeři příliš šancí nedovoloval a obratu nic nenasvědčovalo. Ve 13. minutě však Detroit přešel rychle do útoku, Raymond našel před bránou zcela volného Larkina, který zápas zdramatizoval.

O 2 minuty později se už fanoušci v Areně chytali za hlavu. Detroit opět využil propadnutí hráčů Pittsburghu v útočné třetině, Larkin skvěle našel před bránu najíždějícího Raymonda, který po 3. v zápase pokořil Nedeljkovice. Zápas tak zamířil do prodloužení.

Prodloužení po minutě a 40 vteřinách rozhodl obránce Karlsson. Švéd dostal dostatek prostoru na modré čáře, udělal několik kroků směrem k bráně a nechytatelnou ranou rozhodl zápas ve prospěch Penguins.

Situace v tabulce

Pro Pittsburgh šlo o velmi cenný bod navíc. Washington totiž prohrál svůj zápas na ledě Buffala, a tak se Penguins posunuli na 8. místo ve východní konferenci. Tým kolem Crosbyho a Malkina má teď play-off ve svých rukách. Každopádně v těsném bodovém závěsu číhá právě Washington a Detroit s Philadelphií.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.