Spojte se s námi


Hokej

Philadelphia nedokázala porazit Washinghton, který si zajistil play-off

Washinghton díky risku Philadelphie na konci utkání zvítězil 2:1 a zajistil si tak postup do play-off. Vítěznou trefu do prázdné branky obstaral T.J. Oshie. Tým z hlavní města slaví postup na úkor Detroitu, který porazil Montreal až po nájezdech.

Publikováno

dne

Washinghton díky risku Philadelphie na konci utkání zvítězil 2:1 a zajistil si tak postup do play-off. Vítěznou trefu do prázdné branky obstaral T.J. Oshie. Tým z hlavní města slaví postup na úkor Detroitu, který porazil Montreal až po nájezdech.

1.třetina

Washington do zápasu vstoupil lépe a hned po několika vteřinách po úvodním buly Oshie nastřelil tyč. Začátek zápasu tak jasně naznačil, který z týmů má větší motivaci pro postup do vyřazovací fáze.

Domácí byli často zatlačení a v obložení soupeře ve své vlastní třetině. K šanci se dostali až v 7. minutě úvodní třetiny. Z prostoru mezi kruhy vypálil Foerster, dobře umístěné střele však stále v cestě Lindgrenova lapačka.

Zvýšená aktivita domácích ve zbytku třetiny ke gólu nevedla, a tak se prosadili v závěru hosté. Střelu McIlrath od modré čáry sklepl ze vzduchu Ovechkin a otevřel skóre. Pro ruského útočníka Capitals šlo o 31. gólový zásah v letošní sezoně.

2.třetina

Ovechkin měl další šanci v 7. minutě 2. třetiny. McMichael objížděl branku, kotouč však nahrával už na přední tyči čehož si brankář nevšiml a Ovechkin ve vyložené šance tentokrát zklamal.

O pár minut později Tippet zkoušel reakci Lindgrena, když vystřelil s hokejkou mezi nohami. Střelu vyrazil hostující brankář ramenem a následně puk se štěstím nespadl za jeho záda.

Na gól si však aréna musela počkat o několik minut. Zamula vystřelil od modré čáry a střelu skvěle tečoval Johnson, který srovnal stav zápasu na 1:1.

3.třetina

Ve 3. třetině byla cítit důležitost 2 bodů. Průběh byl velice vyrovnaný a oba týmy obětavě padali do střel, tudíž ani jeden z brankářů nemusel mockrát zasahovat. Největší šanci měl Foerster, který nastřelil tyč.

Philadelphia 3 minuty před koncem základní hrací doby odvolala brankáře a zkusila zápas rozhodnout. Hned po několik vteřinách Erssona na střídačce však přišlo rozhodnutí do prázdné branky od Oshieho.

Washington tak díky výhře postoupil do vyřazovacích bojů. Flyers a Red Wings mohou litovat nepovedených sérií zápasů na konci základní části. Penguins ani v případě výhry nad Islanders nemají šanci Capitals dotáhnout.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.