Spojte se s námi


Hokej

Peníze nesmrdí, asi se pomátli! České hokejové prostředí reaguje na podpisy Slováků v KHL

Kritika evropských hokejistů, kteří se rozhodnou v době válečného konfliktu na Ukrajině podepsat smlouvu v KHL, nabírá logicky na silně negativních obrátkách. Čeští hráči působící v Rusku se vesměs dokázali ze svých smluv vyvázat, nějaké čerstvé podpisy nepřipadají v úvahu. To ale neplatí o Slovácích.

Publikováno

dne

Kritika evropských hokejistů, kteří se rozhodnou v době válečného konfliktu na Ukrajině podepsat smlouvu v KHL, nabírá logicky na silně negativních obrátkách. Čeští hráči působící v Rusku se vesměs dokázali ze svých smluv vyvázat, nějaké čerstvé podpisy nepřipadají v úvahu. To ale neplatí o Slovácích.

Velmi silnou kritiku musí v posledních dnech snášet slovenská trojice hokejistů Michal Čajkovský, Christián Jaroš a Michal Krištof. Prvně jmenovaný se rozhodl v Novosibirsku prodloužit smlouvu, další dva hráči podepsali v KHL čerstvé kontrakty.

V době Ruské invaze na území Ukrajiny je to pro mnoho evropských fanoušků morálně naprosto nepřípustné. Stejně tak reagují někteří hokejoví analytici či komentátoři. Podle experta O2 TV Sport Jakuba Koreise se slovenští hokejisté pomátli.

Nejpodivněji se jeví krok osmadvacetiletého Michala Krištofa, jenž v minule sezoně oblékal v Tipsport Extralize dres Komety. V Brně měl totiž platnou smlouvu ještě na další rok. Přesto se rozhodl ze smlouvy vyplatit, aby za větší obnos podepsal v ruském Vladivostoku.

Přijde mi to hodně divné. Pokud na to má někdo žaludek, ať tam jde,” reagoval překvapeně nový hlavní kouč Komety Martin Pešout pro iSport. O tomto rozhodnutí slovenského útočníka údajně do poslední chvíle nic nevěděl. Pouze mu nezbývalo nic jiného, než pokrčit rameny a dodat: „Peníze nesmrdí”.

Šestadvacetiletý slovenský bek Christián Jaroš se zase rozhodl po pěti letech uzavřít angažmá v Americe, kde si v posledních sezonách zahrál za Ottawu Senators, San Jose Sharks nebo New Jersey Devils. I on dal nečekaně přednost ruské štaci, když podepsal smlouvu s Omskem.

V repre už tě nikdo nebude chtít ani vidět. A kdyby se náhodou nějaký idiot našel, který by tě tam vzal, tak tě všichni vybučíme. Zůstaň si v Rusku, když jsi hlupák,” znělo na adresu Jaroše na Twitteru od jednoho fanouška.

Velice kontroverzně se zachoval třetí do party obránce Michal Čajkovský. Ten dokonce pod hrozbou rozvázání smlouvy v Novosibirsku odmítnul pozvánku do reprezentace na MS ve Finsku.

Jen pro srovnání, zcela opačnou cestou se vydal například švédský útočník Lucas Wallmark. Ten se rozhodl z Ruska pláchnout jen pár dní poté, co ruské tanky překročily ukrajinské hranice. Nebylo to však zadarmo. Ve švédské televizní stanici SVT přiznal, že jeho odchod z CSKA Moskva ho vyšel v přepočtu zhruba na třicet milionů korun. 

Zdroj: IIHF, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.