Spojte se s námi


Hokej

Peníze nehrály roli, říká Bouček o své misi na hokejovém MS. Fotky nemá, úspěch tušil

Nešlo ho přehlédnout, lépe řečeno přeslechnout. Moderátorský fantom na české půdě Libor Bouček na téměř tři týdny srostl s O2 arénou a hokejovým šampionátem. Jeho hlas doprovázel každý zápas. V češtině, angličtině, němčině… Rodina musela na pár dní stranou, ale jak by řekl klasik, když milujete sport, není co řešit.

Publikováno

dne

Nešlo ho přehlédnout, lépe řečeno přeslechnout. Moderátorský fantom na české půdě Libor Bouček na téměř tři týdny srostl s O2 arénou a hokejovým šampionátem. Jeho hlas doprovázel každý zápas. V češtině, angličtině, němčině… Rodina musela na pár dní stranou, ale jak by řekl klasik, když milujete sport, není co řešit.

Po sportovní stránce nemohl hokejový šampionát v Praze a Ostravě dopadnout lépe. Zlatá medaile před vyprodanou pražskou O2 arénou je počin, který už bude nesmazatelně zapsán ve všech historických análech této hry. Nejen že národní tým vyhrál doma, ale vyhrál na nejsledovanějším MS všech dob.

A pravděpodobně i nejlépe zorganizovaném. Pořadatelé sice poslouchali před začátkem turnaje narážky na nízkou propagaci, ale všechno bylo vlastně vlastně ve výsledku promyšlené.

Když organizační výbor viděl, že se po spuštění prodeje takřka okamžitě vyprodaly zápasy s českou účastí, neměli o zájem v tuzemsku obavy. Místo cílené reklamy na českého fanouška se zaměřili na zahraniční trh. A to přineslo úspěch. Cizinců přijelo skutečně mraky, ale největší podíl nakonec stejně vytvořilo domácí publikum.    

Myslím, že Britové na to nikdy nezapomenou, tolik lidí u nich na hokeji fandit asi nikdy nebylo. A to už není náhoda. Všechno se to odehrává v Česku, je to rukopis českého fanouška, který miluje sport,” říká o obsáhlém rozhovoru pro cc.cz Libor Bouček.

Peníze až na druhém místě

Jeden z nejznámějších českých moderátorů je vidět takřka všude. V televizi, na firemních akcích i na sportovištích. Právě ke sportu má Libor Bouček mimořádně blízko, takže když přišla možnost moderovat hokejový šampionát, šlo všechno stranou. Včetně lépe placených nabídek.

Kdybych moderoval v tu dobu komerční akce a konference, které jsem kvůli mistrovství světa v hokeji odmítl, byl bych na tom se ziskem líp,” přiznal trochu překvapivý fakt. Právě to dělá rozdíl mezi láskou ke sportu a finančním ziskem.

Otázka ale je, co je zisk. Kdybych do toho nešel, nikdy nezažiju to, co jsem zažil. To, co jsme prožili, je nevyčíslitelné. Peníze tady nehrají roli,” má jasno člověk, kterého u televize s oblibou sledují miliony diváků.

A kolik si vůbec takový moderátor na akci podobného světového formátu vydělá? Boučka pobavily zvěsti, které se šířily na sociálních sítích. Ty hovořily o tom, že si měl říct minimálně o pět milionů korun. Tohle tvrzení ale moderátor vyvrací.

Tomu jsem se hrozně smál. Je to o desítky procent nižší částka než můj standardní honorář. Nedělám práci kvůli zisku. Ten přijde, když člověk práci kvalitně odvede,” řekl, ačkoliv konkrétní částku neuvedl. Vždyť strávil v dějišti šampionátu celkem devatenáct dní. 

Podle něj by mělo Česko využít euforie a přihlásit se do pořadatelství dalších světových akcí podobného formátu. Jen u olympiády by byl trochu skeptický. Je ale přesvědčen, že tento národ dokáže odvézt velmi dobrou práci, což dokazují také reakce zahraničních fanoušků.

Zdroj: cc.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.