Spojte se s námi


Hokej

Patrick Kane v prodloužení překonal Mrázka a rozhodl o vítězství Detroitu

Patrick Kane si v noci z neděle na pondělí v barvách Detroitu zahrál proti svému bývalému týmu, Chicago Blackhawks, kde strávil 16 sezon. A byl ústřední postavou Red Wings. Podílel se na vyrovnávací brance a v prodloužení rozhodl duel pro Detroit v poměru 2:3.

Publikováno

dne

Patrick Kane si v noci z neděle na pondělí v barvách Detroitu zahrál proti svému bývalému týmu, Chicago Blackhawks, kde strávil 16 sezon. A byl ústřední postavou Red Wings. Podílel se na vyrovnávací brance a v prodloužení rozhodl duel pro Detroit v poměru 2:3.

Kane zažil standing ovation

Bylo to poprvé, co Patrick Kane hrál proti svému bývalému zaměstnavateli. V Chicagu strávil 16 sezon a v letech 2010, 2013 a 2015 slavil s týmem Stanley Cup. Získal zde i všechny své individuální trofeje, včetně té nejcennější Hart Trophy. Cesty Kanea a Blackhawks se rozešly 28. února 2023 poté, co byl vyměněn do New York Rangers.

Na straně Blackhawks nastoupila česká brankářská stálice Petr Mrázek, v brance Red Wings nastoupil James Reimer. Detroit potvrdil roli favorita na konci první třetiny, kdy Mrázka překonal Daniel Sprong svou 16. brankou v sezoně.

Chicago otočilo utkání ve 2. třetině

Střelecky aktivnější domácí celek srovnal stav utkání na začátku 2. třetiny. V čase 23:29 Reimer poprvé v utkání inkasoval z hole Mackenzie Entwistla, pro něhož se jednalo teprve o 3. branku v sezoně.

Necelé tři minuty před koncem třetiny udeřilo Chicago z přesilové hry, kdy se po nahrávce Connora Bedarda prosadil 36letý veterán Nick Foligno, pro něhož to byl 14. zásah v sezoně. Blackhawks tak otočili stav utkání ve svůj prospěch. Detroit vstoupil do třetí třetiny mnohem aktivněji.

Chvíle Patricka Kanea

Střelecká aktivita se vyplatila. V 56. minutě Petr Mrázek podruhé v utkání inkasoval. Po akci Shayne Gostisbehera a domácího ‚‚miláčka“ Patricka Kanea skóroval Alex DeBrincat. Stav utkání se do konce třetiny již neměnil.

V prodloužení si v čase 61:43 DeBrincat s Kanem vyměnili role. Patrick Kane si připsal druhý bod v utkání a vítěznou branku. Jednalo se již o jeho 12. gól v sezoně a 28. bod v 27 odehraných utkání za Red Wings.

Utkání tak s trochou nostalgie rozhodl hráč, ze kterého Chicago v roce 2007 udělalo jedničku draftu. Ještě pro úplnost – Kane zde odehrál 1161 utkání v základní části, ve kterých si připsal 1225 bodů za 446 branek a 779 nahrávek. V klubové historii je druhý v počtu bodů a asistencí za Stanem Mikitou a třetí v počtu nastřílených branek.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.