Hokej

Pastrňák vyhrál cenu největšího šviháka NHL, až za ním hvězdy jako P.K. Subban či Laine

Nejen hokej, v USA jde u sportů také o show a zábavu. A proto se prestižní deníky jako The Athletic zaměřují kromě hokejových vlastností i třeba na to, který z hráčů má největší styl. A na prvním místě se umístil David Pastrňák.

Kdo je nejlepším hokejistou NHL? Bezpochyby asi Connor McDavid. Kdo je však tím nejlépe oblékaným? Tím je podle prestižního deníku The Athletic český hokejista David Pastrňák.

Web po celou sezónu hodnotil nejlépe oblékané hráče, bodoval deset nejlepších a na konci mu vyšlo následovné pořadí.

10. Anthony Duclair

Útočník Floridy si řekl o pozornost několika stylovými outfity. Dařilo se mu poměrně i na ledě, za 82 zápasů nasbíral 61 bodů za 32 gólů a 29 asistencí.

9. Yanni Gourde

Gourde reprezentoval Kraken jak na ledě, tak ve svých oblecích, kdy často ladil do námořní barvy. 30letý útočník posbíral v inaugurační sezóně v Seattlu 48 bodů.

8. K’Andre Miller

Jakoby to šlo k sobě. Stylový mladý hokejista a New York City. Obránce Rangers si potrpí na tmavou barvu, která mu skvěle sedí. 22letý bek posbíral ve 102 zápasech 27 bodů.

7. Mathieu Joseph

Joseph je „mistr cool“. Jeho styl oblékání je nápadný, stylový, ale nikdy nejde za hranu. V sezóně byl vyměněn z Tampy, kde strávil čtyři roky, do Ottawy.

6. Elvis Merzlikins

Už podle jména poznáte, že Elvis musí dostát svému jménu, které dostal po králi rock n´rollu. Často noší kšandy a klobouky, svým oblečením dokáže brankář Blue Jackets i pobavit.

5. Adam Lowry

Lowry je unikát. Velká osobnost, která se nebojí nosit to, co se mu zrovna zalíbí. Občas připomíná stylového univerzitního profesora, který si jde ve volném čase zahrát za Winnipeg Jets.

4. Patrick Laine

Mistr extravagantnosti. Laine často a rád doplňuje své outfity barvitými doplňky, jako třeba velkými brýlemi a kulichy, které musí ladit k jeho autu.

3. Ryan Reaves

V New Yorku prostě musíte vypadat dobře. A proto se v žebříčku objevuje již druhý hráč Rangers. Reaves narozdíl od Laineho neexperimentuje, sází na jednoduché a jednobarevné obleky, které mu perfektně padnou.

2. P.K. Subban

Nikoho nepřekvapí, že P.K. Subban patří v hokejovém světě k těm, kteří se vůbec nebojí riskovat co se týče módy. A vychází mu to. Momentálně stále zůstává na trhu volných hráčů, ve kterém městě tak budou jeho outfity od října obdivovat?

1. David Pastrňák

Vítězem fešáků NHL se stal český hokejista David Pastrňák. V hodnocení vyhrál na plné čáře, nebojí se riskovat, fenoménem jsou třeba i jeho vánoční obleky. Sedne mu téměř všechno, má velkou šíři outfitů a stylů, které vždy ještě ozdobí svým úsměvem.

Zdroj: The Athletic

Extraliga

Letní TELH: Hasiči mohou v Pardubicích na hokej zdarma, za kolik diváci? Kometa si užívá léto na golfu

Fanoušci škrtají před startem nové sezony Tipsport Extraligy pozvolna den po dni. Čekání si mohou zkrátit buď na přípravných duelech, nebo na jiných doprovodných akcích. Například v Brně pořádá Kometa už 8. ročník charitativního golfového turnaje. Hezké gesto zase vykouzlilo vedení Dynama, jež daruje vstupenky všem hasičům.

Litvínov ruší přípravný zápas

Ve čtvrtek 18. srpna se na plzeňském ledě měli střetnout v přípravném utkání domácí hokejisté s Vervou Litvínov. Hosté ale chystaný duel zrušili. Důvodem jsou zdravotní komplikace. Podle oficiální zprávy se jedná o střevní virózu.

Kometa na golfu

Hokejky vyměnili v těchto dnech hokejisté Komety za golfové hole. V resortu Kaskáda u Brna se koná již 8. ročník charitativního golfového turnaje s názvem Kometa Golf Challenge. Turnaje se účastní všichni členové kádru, kteří se rozdělili na hrající a nehrající členy. Akce se rovněž účastní partneři i někteří fanoušci klubu.

Výtěžek z golfového turnaje, tomboly a dražby vzácných hokejových artefaktů poputuje na Nadační fond Kometa, který je úzce spojen se spolkem Modrá pomáhá.

Za kolik kde na hokej?

Tipsport Extraliga už netrpělivě vyhlíží začátek nové sezony. Napilno mají i pokladny jednotlivých arén, kde si mohou fanoušci zakoupit permanentní vstupenky. Redakce Ruiku provedla průzkum všech klubů, aby zmapovala cenovou nabídku.

Nejvíce zaplatí fanoušci brněnské Komety, kde v základní cenové sazbě stojí permanentka na sezení až 14.000 korun. V ostatních klubech jsou ceny podstatně nižší, nejlevněji vyjde pravidelná návštěva extraligového stadionu například v Litvínově či Karlových Varech. Pro zajímavost se můžete podívat na kompletní přehled.

Co se týče přípravných utkaní, tam jsou na tom nejhůře fanoušci Pardubic. Ti zaplatí za návštěvu Enteria Arény při domácím utkání až 250 Kč, přičemž nemohou využit výhodu volného vstupu na zakoupenou permanentku, jako nabízí většina klubů.

Nejlevněji se dostanou v létě na hokej fanoušci Motoru a to za pouhých 60 Kč. Nejčastěji se pohybuje cena přípravných zápasů mezi 100 a 150 Kč.

Prodloužení smlouvy

Obránce Filip Pavlík bude oblékat dres Mountfieldu HK i v následujících třech letech. Klub informoval o prodloužení spolupráce na svých oficiálních webových stránkách.

Filip projevil zájem zůstat v Hradci co nejdéle, přestože měl ještě kontrakt na příští sezónu. Jelikož se jedná o jednoho z našich nejlepších obránců, který každý rok patří i mezi nejlepší v rámci extraligy, velmi rychle jsme se dohodli,” řekl k podpisu natěšeně pro klubový web generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Hasiči na hokej zdarma

Klub HC Dynamo Pardubice se rozhodl poděkovat hasičským záchranným složkám za zvládnutou náročnou operaci při požáru v Českém Švýcarsku. Na úterní přípravné utkání s Mladou Boleslaví (16. srpna – 18:00) tak mají všichni profesionální i dobrovolní hasiči vstup zdarma. Při akci 1+1 má volný vstup i jejich doprovod.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Hokej

Senzační dvacítka porazila USA a je v semifinále! Podívejte se na branky českého týmu

Po prohře s Lotyši v posledním zápase základní skupiny potřebovali Češi svůj výkon před čtvrtfinále výrazně zlepšit. Proti naší dvacítce mluvila i vzájemná bilance, kdy s Američany prohrála posledních deset zápasů. Poslední vítězný si připsala v roce 2011, po jedenácti letech ale slaví znovu.

Posledně byla v hlavní roli jména jako Tomáš Hertl, Tomáš Nosek nebo Daniel Krejčí. Tentokrát vedli naši reprezentaci za úspěchem zástupci nové generace Jan Myšák, Tomáš Suchánek či David Jiříček. Zda budou mít stejně úspěšnou kariéru je otázkou, jeden společný úspěch už si ale připsali.

První ale skórovali Američané, konkrétně trojka letošního draftu Logan Cooley. Puk mířící za branku se nečekaně odrazil zpět na kruh, což zaskočilo brankáře Suchánka. Ten se tak ocitl mimo brankoviště a po přihrávce Matta Coronata měl tak Cooley snadnou práci.

Ještě do konce třetiny ale bylo srovnáno. Střelu Jiřího Ticháčka od modré tečoval Myšák a začínalo se od nuly.

Druhá část byla na šance chudá, přesto Češi dokázali dvě ze svých osmi střel přetavit ve vedení. Nejdříve Petr Hauser ranou na přední tyč propálil Kaidana Mbereka.

O tři minuty později pak americkému brankáři propadla slabá střela Matyáše Šapovaliva a do přestávky se tak šlo za stavu 3:1 pro český tým.

Dvacet minut od senzace

Semifinále na dosah ruky, česká dvacítka potřebovala tu americkou udržet na uzdě už jen v jedné třetině. A štěstí jako by stálo na její straně.

Necelé tři minuty po začátku se totiž zbytečně nechal vyloučit Brett Berard, který mimo hru podrazil Davida Jiříčka. Po přezkoumání situaci pro Berarda zápas skončil a Češi dostali výhodu pětiminutové přesilovky.

Tu o dvě minuty zkrátil hákováním Stanislav Svozil, i proto tak tato příležitost zůstala nevyužita. Sám Svozil ale také předvedl kiks, když po neodpískaném souboji u mantinelu odplácel Cooleymu faulem na koleno a nabídl dlouhou přesilovku soupeři.

Američané z ní ale dokázali vydolovat jen snížení z hole Cartera Mazura, a na poslední dvě minuty zápasu tak odvolali brankáře Mbereka. Do odkryté sítě dovedl puk Jiří Kulich a minutu a půl před koncem rozhodl o postupu do semifinále.

Tam naši dvacítku čeká domácí Kanada. Utkání je na programu 19. srpna v 22:00, zápas odvysílá ČT Sport.

Zdroj: ČT Sport

Hokej

Dětem tohle video nepouštějte! Takhle slavila česká dvacítka postup na ledě a pak v kabině

Hokejové Česko se probudilo do čtvrtečního rána s úsměvem na tváři. Tak, jak jsme nazývali výbuch s Lotyši totálním selháním, teď naše dvacítka na MS v Kanadě křepčí, skáče radostí a my s ní! Po senzačním postupu ve čtvrtfinále přes USA mohli junioři slavit.

Tohle se povedlo! Česká juniorská reprezentace dokázala ve čtvrtfinále MS zdolat po skvělém výkonu do té doby suverénní tým USA. Kdo si ve čtvrtek ráno přivstal, rozhodně nelitoval.

Kdo by to byl čekal? Po prachbídném utkání s Lotyšskem, kdy se na hlavy svěřenců Radima Rulíka valila kritika ze všech stran, mladí lvi opět ukázali, jak vypadá skutečná touha po vítězství.

S Američany drželi po celý zápas krok, nesrazil je ani velmi smolný odraz o mantinel, který vedl k první brance soupeře.

Ještě v první třetině zavelel k velkému obratu kapitán Jan Myšák. V té druhé už čeští mladíci úplně ztratili ostych, Američané zase tempo, díky čemuž svítilo po 40 minutách na tabuli skóre 3:1.

Poctivá hra závěrečného dějství především v obraně nakonec dovedla české juniory k senzaci a konečnému vítězství 4:2. Ihned po zaznění poslední sirény tak mohly vypuknout oslavy na ledě.

Ty se pak přesunuly i do kabiny národního týmu. Ačkoliv vítězné oslavy patří k motivaci malých dětí, při tomto videu jim raději vypněte zvuk, v euforii padala při cestě do šatny spousta typicky českých slovíček.

Na závěr se můžete ještě podívat na sestřih celého utkání a všech gólů.

Po senzačním vítězství nad USA teď čeká na české juniory další suverén turnaje. V pátek od 22:00 našeho času vyzvou mladíci domácí Kanadu, se kterou se utkali už v základní skupině šampionátu. Tam prohráli po celkem jednoznačné partii 1:5.

Zdroj: Český hokej, IIHF