Pastrňák už zase zářil, Češi rozhodli o výhře Bostonu! Palát přispěl k výhře Devils, asistenci zapsal i Vaněček

Zámořská NHL přinesla v noci z úterý na středu pořádnou dávku zápasů (11), přičemž ve třech z nich se prosadili také čeští hokejisté. David Pastrňák výraznou měrou přispěl k výhře Bostonu, Ondřej Palát gólem pomohl k plnému počtu bodů pro New Jersey. Tomáš Hertl musel snést porážku.

David Pastrňák se opět výraznou měrou podílel na vítězství svého týmu. Na půdě Montrealu Canadiens však jeho tým nejprve prohrával, když ve druhé třetině otevřel gólový účet utkání Kirby Dach.

Poté však už přišli na řadu hosté. O pět minut později totiž 1:1 vyrovnal Taylor Hall, asistenci si připsali Pastrňák a Charlie McAvoy.

Třetí perioda pak přinesla hned čtyři branky, přičemž v čase 49:45 se po asistenci Pastrňáka a Pavla Zachy trefil přesně David Krejčí! O zhruba dvě minuty později sice srovnal opět Dach, Bruins ovšem nenechali nic náhodě a zápas zase strhli na svou stranu.

Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vstřelil gól na 3:2 Patrice Bergeron, u jehož branky byl opět havířovský rodák. No a on sám po Krejčího přihrávce pak v čase 59:11 pečetil výhru Bostonu trefou do odkryté brány – 4:2.

Boston tak stále upevňuje své postavení na čele Východní konference, když doposud posbírali už 80 bodů. Na druhou Carolinu mají hned 14bodový náskok.

Co se kanadského bodování týče, Pastrňák v něm předskočil útočníka Tampy Bay Nikitu Kučerova. Momentálně je s 69 body už třetí (37+32) a na druhého Leona Draisaitla ztrácí jen čtyři body. Celkově pak čeští hokejisté v tomto zápase zapsali 7 bodů (2+5).

Hertl musel zkousnout prohru, Palát pomohl Devils k vítězství

San Jose Sharks ve svém posledním zápase podlehlo Detroitu Red Wings 2:3 v prodloužení, přičemž jednu asistenci zaznamenal Tomáš Hertl.

Nutno podotknou, Sharks v zápase pokaždé dotahovali, Red Wings byli zejména ve třetí části zkrátka lepším týmem. Co se postavení v tabulce týče, Detroit je ve Východní konferenci se 48 body dvanáctý, San Jose je na západě s 38 body třinácté.

Naopak Ondřej Palát s Vítkem Vaněčkem se mohli radovat z plného počtu bodů. New Jersey totiž porazilo Vegas 3:2 v prodloužení, rodák z Frýdku-Místku otevřel skóre zápasu. Vaněček si jakožto gólman zase připsal asistenci na vítězné brance Dougieho Hamiltona.

Zdroje: NHL, Boston Bruins