Spojte se s námi


Hokej

Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu, Kubalík gólem přispěl k výhře Ottawy! Jak si Češi vedli v noční NHL?

Kanadsko-americká NHL nabídla v sobotu večer a v noci celkem devět zápasů, přičemž ve čtyřech z nich se bodově prosadili i čeští hokejisté. Mezi střelce se zapsali Pavel Zacha, David Pastrňák a Dominik Kubalík.

Publikováno

dne

Kanadsko-americká NHL nabídla v sobotu večer a v noci celkem devět zápasů, přičemž ve čtyřech z nich se bodově prosadili i čeští hokejisté. Mezi střelce se zapsali Pavel Zacha, David Pastrňák a Dominik Kubalík.

Boston po poslední prohře s Anaheimem zase vyhrál a tentokrát i díky výrazného přispění českých hokejistů. Gólový účet utkání otevřel už po deseti a půl minutách první třetiny Pavel Zacha.

Bruins v tomto případě využili nabídnutou početní převahu, Zachovi u gólu asistovali Brad Marchand a David Pastrňák.

O čtyři minuty později navíc skóroval ještě Charlie McAvoy, Boston tedy po první periodě vedl 2:0. V prostřední části zápasu gól nepadl, po šesti minutách třetího dějství pouze na 1:2 snížil Joe Veleno.

Samostatný nájezd však v čase 51:19 proměnil Pastrňák, ten gólem do prázdné brány v závěrečných minutách pojistil výhru Bostonu 4:1. Ten tedy se ziskem 15 bodů zůstává na čele Východní konference, Red Wings jsou aktuálně pátí.

Úspěšný večer také pro Kubalíka, Hronek má další body

Z vítězství se naopak nemohli radovat Filip Hronek a David Kämpf. Hronek coby obránce Vancouveru zaznamenal v zápase proti New York Rangers dvě asistence, přesto byl u prohry 3:4 v prodloužení.

Kämpf si v dresu Toronta v zápase proti Nashvillu připsal rovněž asistenci, ani on však nedovedl svůj tým k vítězství. Maple Leafs podlehli Predators 2:3 v prodloužení.

Úspěšný večer ovšem zažil Dominik Kubalík. Jeho Ottawa zvítězila v Pittsburghu 5:2, přičemž český hokejista dával v čase 25:28 gól na 3:0.

Senators se díky tomuto vítězství odrazili ze spodních pozic Východní konference a s celkovým ziskem osmi bodů figurují na dvanáctém místě. Penguins jsou se šesti body až patnáctí. Co se týče kanadského bodování českých hokejistů, jeho lídrem je se 13 body Pastrňák.

Kubalík zapsal svůj první bod v probíhajícím ročníku NHL, Hronek své konto aktualizoval na hodnotu sedmi bodů.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené