Pastrňák, Kubalík nebo Vrána: Naši legionáři v NHL opět bodovali! Jak se v noci českým hokejistům dařilo?

Kvalitativně nejlepší a nejprestižnější hokejová soutěž na světě nabídla v noci ze čtvrtka na pátek hned 11 zápasů, přičemž ve čtyřech z nich se prosadili čeští hokejisté! Další branku zaznamenal David Pastrňák, do gólových statistik se zapsali například také Dominik Kubalík, Jakub Vrána nebo Tomáš Hertl.

Hokejisté Bostonu Bruins zapsali v zápase proti Columbusu svou osmou výhru v posledních deseti zápasech, když zvítězili 2:1 po prodloužení. Výrazně se nad ziskem dvou bodů každopádně podepsali čeští hokejisté.

Hosty sice v první třetině poslal do vedení Američan Jack Roslovic, Bruins ovšem v prostřední části utkání dokázali zásluhou Tylera Bertuzziho vyrovnat na 1:1. Nutno podotknout, na jeho gól mu asistoval Pavel Zacha.

V prodloužení pak zápas svým 53. gólem v základní části probíhajícího ročníku rozhodl David Pastrňák. Druhou asistenci u jeho branky si připsal Tomáš Nosek. Boston tak se 121 body nadále jasně vévodí celé NHL, Columbus se nachází na samém dně Východní konference.

Vítězství slaví také další čeští hokejisté!

Z pohledu českých barev bylo velice zajímavé střetnutí Detroitu s Carolinou. Martin Nečas se v dresu Hurricanes neprosadil, naopak domácí poslal už po necelé minutě do vedení Dominik Kubalík.

Hostující celek ve druhé třetině sice otočil skóre zápasu, když se trefili Brent Burns a Jacob Slavin, Red Wings ale ve zbytku zápasu dokázali dvakrát udeřit a zvítězit 3:2.

Další českou gólovou radost mohli fanoušci zaznamenat v utkání Chicaga se St. Louis (3:5), ve kterém skóroval Jakub Vrána. Právě český útočník se postaral o první gól svého týmu.

No a vítězství oslavili také Tomáš Hertl a Martin Kaut. San Jose totiž na svém ledě porazili Vegas 4:3, přičemž česká kombinace stála u důležitého gólu na 3:2 v druhé polovině druhé třetiny.

Hosté zásluhou Amadia ve třetí periodě vyrovnali na 3:3, prodloužení rozhodl po 50 sekundách Logan Couture.