Pastrňák-Krejčí-Zacha! Podívejte se, jak české trio vymotalo obranu Tampy

Leckdo pochyboval, když Boston v létě získal v trejdu Pavla Zachu, jestli je to správný krok. Český útočník si ale v lajně s Pastrňákem a Krejčím náramně sednul a Boston válcuje NHL. Takhle si vymotali obranu Tampy Bay.

Boston jede na obrovské vlně. Ze 48 zápasů vyhrál 33 duelů, po prodloužení jich přidal dalších 5. Porážek v normální hrací době má jen 6 a po prodloužení čtyři.

David Pastrňák je čtvrtý v bodování NHL a druhý nejlepší střelec, pouze o tři góly za fenoménem Connorem McDavidem.

Dobře se daří i Krejčímu, jenž nasbíral 40 bodů za 12+28, Zacha má 32 bodů za 9+23. Mimochodem jeho dosavadním rekordem v NHL je 36 bodů z minulé sezóny, na které potřeboval 70 zápasů. Teď má po 48 duelech jen o čtyři body méně a se vší pravděpodobností svůj rekord upraví.

V nočním duelu v Amalie Aréně se do vedení dostala domácí Tampa Bay díky gólu Hagela z přesilovky. Boston vyrovnal ke konci druhé třetiny po brance Marchanda.

Hned na startu třetí třetiny sice poslal Tampu znovu do vedení Point, ovšem poté přišla česká chvilka.

Lindholmovu střelu Vasilevski ještě vyrazil, ale k puku se dostal Pastrňák, který si položil obránce, naznačil i brankáři a předal puk Krejčímu, který pohotově posunul ještě na Zachu a ten zavěsil. Tři Češi tak bez problému vymíchali celou defenzivu Tampy.

Tampa sice nakonec vyhrála 3:2 díky trefě Hedmana, ale Boston to nemusí moc mrzet. Bruins mají na čele východní konference dvanáctibodový náskok na Carolinu a nadále kralují NHL.

Zdroj: Twitter, NHL