Spojte se s námi


Hokej

Pastrňák, Krejčí, Hertl nebo Hronek. Jak vypadají vyhlídky posil hráčů z NHL na MS?

Vrchol v podobě světového hokejového šampionátu se pozvolna, ale nezadržitelně blíží. Zároveň tak bude v příštích týdnech sílit zájem o odpovědi na otázky týkajících se možných startů českých hokejistů z NHL.

Publikováno

dne

Vrchol v podobě světového hokejového šampionátu se pozvolna, ale nezadržitelně blíží. Zároveň tak bude v příštích týdnech sílit zájem o odpovědi na otázky týkajících se možných startů českých hokejistů z NHL. Kdo by se mohl nakonec do Rigy a Tampere podívat? Bude mít národní tým konkurenceschopnou družinu, aby hrála opět o medaile?

Abychom si dokázali na tyto otázky alespoň částečně odpovědět, musíme se podívat na základní fakta a další okolnosti. Mezi ně patří kromě zdravotního stavu, (který je dopředu vždy nevyzpytatelný) také aktuální forma a postavení týmu v tabulce, za který daný hráč nastupuje.

Dost výrazně se také mohl do celé situace promítnout velmi živý přestupový trh před svou uzávěrkou. Například výměnu obránce Filipa Hronka do Vancouveru by ještě před jejím uskutečněním čekal jen málokdo.

Tady zrovna může český fanoušek jásat nadšením, jelikož Vancouver rozhodně nepatří mezi kandidáty na vyřazovací boje o slavný pohár. Hronek, který prožívá životní sezonu, by se tak mohl velmi reálně na šampionátu objevit.

Do Vancouveru zamířil z Detroitu. Tohle je tým, na který se generální manažer reprezentace Martin Havlát bude upínat možná nejvíc. Ne že by byla situace ohledně účasti Red Wings v play-off zcela ztracená, není ale zároveň příliš pravděpodobná. Odchod elitního beka Filipa Hronka je navíc pro Detroit spíš taktický manévr směrem do příštích let.

Detroit však zastupuje více českých hokejistů. Do útoku reprezentačního kádru by se mohl hlásit Dominik Kubalík. Filip Zadina se vrátil do sestavy, také on bude určitě o šampionát stát. Otazník stále visí nad Jakubem Vránou.

Sedmadvacetiletý útočník byl v posledním dni před uzávěrkou přestupů vyměněn do St. Louis. Tam by pravděpodobně mohl dostat prostor pro vytoužený restart kariéry. Navíc vyhlídky Blues směrem k play-of nevypadají zrovna růžově. Pokud by se u Bluesmanů rozehrál, určitě bude pro MS v hledáčku.

Největší armáda možných zástupců působí v kádru Bostonu. David Pastrňák, David Krejčí, Pavel Zacha, Tomáš Nosek, Jakub Zbořil a Jakub Lauko. Vzhledem k tomu, že Bruins šlapou na rekord v počtu získaných bodů v základní části NHL, nejsou jejich vyhlídky směrem k mistrovství světa příliš reálné.

Samozřejmě je tady ještě možnost, že vyhoří v prvním či druhém kole play-off. Nicméně tohle není cesta, na kterou by se dalo byť jen částečně spolehnout. Medvědí tlupu na šampionátu spíš nečekejme. A pokud se to stane, bude to příjemné překvapení pro český nároďák, ale zároveň hodně hořký konec sezony pro tyto hokejisty.

Prakticky to samé se dá říct o Martinu Nečasovi z Caroliny a Ondřeji Palátovi z New Jersey. I jejich týmy by měly mít podle současné situace play-off v kapse. Jedná se navíc o velice ambiciózní adresy NHL, jejíž brzké vyřazení bude pro organizace velkým zklamáním a neúspěchem. 

Ani výpomoc Radka Faksy z Dallasu nevypadá zrovna růžově. U tučňáků z Pittsburghu zase válčí obránce Jan Rutta. Úspěšně tažení Penguins v posledním období však nedává českým trenérům příliš optimismu.

Velmi nepravděpodobně se jeví také výpomoc forvarda Filipa Chytila z Rangers. Klub z města mrakodrapů je jedním z nejžhavějších kandidátů na Stanley Cup. V tom případě si pod červenou čáru můžeme napsat rovněž obránce Libora Hájka.

Naopak s naprostou jistotou se dá říct, že by českému nároďáku mohli pomoct žraloci ze San Jose. Tomáš Hertl a Radim Šimek jsou tutově z bojů o play-off venku. Pokud zůstanou zdraví, určitě je bude trenérský štáb v čele s Karim Jalonenem kontaktovat.

SILNÉ BRANKOVIŠTĚ

Teoreticky je téměř nemožné, že by na mistrovství světa nepřijel ze zámoří žádný český brankář, protože zrovna těch máme v zámoří poměrně dost – Lukáš Dostál, Daniel Vladař, Karel Vejmelka, Petr Mrázek, Pavel Francouz, David Rittich a Vítek Vaněček. I tady se samozřejmě musíme dívat kromě zdravotního stavu na formu jednotlivých týmů.

Z toho hlediska zní jako utopie příjezd Pavla Francouze nebo Víta Vaněčka. O postup do play-off aktuálně stále bojuje Daniel Vladař s Calgary, do bojů o svatý grál s největší pravděpodobností zasáhne s Winnipegem David Rittich.

Vladař, Vejmelka a Mrázek by naopak mohli být volní. Především u Petra Mrázka bude rozhodovat nejvíce aktuální forma a hlavně zdravotní stav, neboť tradičně velkou část sezony kvůli zranění vynechává. Dvojice V+V se zatím jeví nejpravděpodobněji, nepromluví-li ještě do boje o brankoviště Lukáš Dostál z Anaheimu.

Zdroj: NHL 

Reklama

Extraliga

Šumperk čeká po sestupu obrovský úpadek! Nabídky na přesun klubu odmítnuty, ambice a profi hokej jsou však minulostí

Šumperk je hokejovým městem. V posledních letech jej můžeme vídat v první či druhé lize. Období se různě střídají. Stalo se však zvykem, že i v třetí nejvyšší soutěži byli Draci vždy vedeni jako profesionální klub. Jenže po letošním sestupu z Chance ligy dochází k tvrdé změně.

Publikováno

dne

Šumperk je hokejovým městem. V posledních letech jej můžeme vídat v první či druhé lize. Období se různě střídají. Stalo se však zvykem, že i v třetí nejvyšší soutěži byli Draci vždy vedeni jako profesionální klub. Jenže po letošním sestupu z Chance ligy dochází k tvrdé změně.

Velká rána pro fanoušky šumperského hokeje. Ti se v minulé sezoně mohli bavit atraktivní hrou svého klubu v Chance lize a play-off je poměrně těsně minulo. V této sezoně ale Draci selhali, za tři body vyhráli jen 10 zápasů a skončili 4 body za předposledním béčkem Pardubic.

Pád o soutěž níž by nemusel být pro příznivce až takový problém. Na třetí ligu jsou zde zvyklí. Nicméně dlouholeté volání po změně majitele bylo vyslyšeno. Vladimír Velčovský nabídl klub k prodeji vesměs ihned poté, co pro Šumperk skončila sezona. Klub ale prodán nebyl.

„Chtěl jsem nějakým způsobem přijmout svou zodpovědnost. Rozhodl jsem se tak zveřejnit inzerci o prodeji šumperského hokejového klubu s měsíční lhůtou. Myslím, že jsem tím vyšel vstříc mnoha lidem. Koneckonců invektivy na mou osobu jste vnímali všichni. Nevím o tom, že by se mě někdo zastal jakoukoliv formou a já to těžce nesl. Nemyslím zastání, ale invektivy,“ vyjádřil se pro klubový web Velčovský.

Velčovský je šéfem klubu už od roku 2006. Třebaže hned 10 let působil za tu dobu v první lize, byl pravidelně terčem kritiky. Ke konci této sezony mu prý bezpečnostní složky navrhly, aby se neukazoval na balkoně, tedy tradičním místě, odkud sledoval domácí zápasy Draků. Prý se na něj připravoval atak fanoušků.

„Jsem opravdu znechucen. Z tohoto důvodu jsem nebyl posledních šest nebo sedm utkání přítomen. Chtěl jsem tím nabídnout všem mistrům světa, olympijským vítězům, padesáti trenérům v hale a rovněž některým sponzorům možnost, ať si to sami zkusí. A tato nabídka trvá i nadále. Pojďte si to zkusit dělat, ať víte, co všechno to obnáší,“ dodal.

Co bude s Draky Šumperk dál?

Jak již bylo zmíněno, klub prodán nebyl. Nikdo totiž nepřišel s reálnou nabídkou. Ani nikdo ze zmíněných kritiků. Přišly sice nějaké nabídky s různými variantami, ty by ale znamenaly konec dospělého hokeje v Šumperku.

Zájemci, kteří se ozvali, totiž nebyli ze Šumperka ani jeho okolí. A mezi další podmínky patřilo přejmenování klubu a hraní v jiné lokalitě. Případně prodej druholigových práv. Velčovský tak hodlá dodržet slib, který při koupi klubu učinil. Dokud bude v Šumperku, tak se ve městě bude hrát mužský hokej na solidní úrovni a bez dluhů.

Jenže zatím není jisté ani to, jestli bude 2. liga. „Musí být splněno několik podmínek a právě na těch momentálně usilovně pracuji. Bez nich se mužský hokej nepohne dál. Tou zcela zásadní je sportovní propojenost mezi mládeží a A-týmem. Je neakceptovatelné, aby domácí hráči byli posílání někam jinam do 2. ligy či do krajské soutěže,“ říká Velčovský.

Cílem je, aby nadpoloviční většina druholigového kádru Draků byla tvořena odchovanci. Další podmínkou je, aby trenér A-týmu plnil funkci asistenta juniorky. Pokud se tak stane, tak bude v květnu Šumperk přihlášen do třetí nejvyšší soutěže.

Jenže ambice na rychlý postup jsou nyní tabu. Po 17 letech se nebude hrát v Šumperku hokej na profesionální úrovni. Tréninky už nebudou ráno, ale odpoledne či večer, aby hráči mohli pracovat či studovat.

Tento ústupek bude trvat dva až tři roky. K vyšším cílům prý musí dozrát čas. Šumperk nyní bude usilovat o pozice v první šestce 2. ligy. Nic víc. A podmínky pro návrat prvoligových ambic? Silný generální partner a několik milionových hlavních partnerů.

Fanoušci Šumperka před sebou tedy mají nelehké časy. Na podobné podmínky už si odvykli.

Zdroj: Draci Pars Šumperk, Chance liga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Chytil prodloužil smlouvu v Rangers! Za čtyři sezony si přijde na 385 milionů korun

Ačkoliv je mu pouhých třiadvacet let, aktuálně v týmu New York Rangers dohrává svou šestou sezonu. Filip Chytil si i díky tomu vysloužil novou čtyřletou smlouvu, díky které se může těšit na téměř 385 milionů korun.

Publikováno

dne

Ačkoliv je mu pouhých třiadvacet let, aktuálně v týmu New York Rangers dohrává svou šestou sezonu. Filip Chytil si i díky tomu vysloužil novou čtyřletou smlouvu, díky které se může těšit na téměř 385 milionů korun.

V aktuální sezoně NHL odehrál Filip Chytil 66 utkání, ve kterých si připsal 22 gólů a 20 asistencí. Aktuálně je to z pohledu kanadských bodů jeho nejlepší sezona kariéry.

Dosud nejlepší výkon podal v sezoně minulé, kdy za 87 utkání vstřelil 15 branek a k tomu přidal i 16 asistencí, což mu vyneslo 31 kanadských bodů.

Chytilovi je pouhých třiadvacet let, bezpochyby ale patří mezi naše nejlepší hokejisty. Díky neustálému potvrzování svých kvalit se mu rozhodli Rangers dát novou smlouvu.

Ta je na čtyři roky a vydělá si díky ní 17,75 milionu dolarů, což je v přepočtu přibližně 385 milionů korun.

Pokud bychom tuto částku zprůměrovali, za sezonu si přijde na takřka 4,5 milionu dolarů. To je opět v přepočtu na české koruny 97,8 milionu.

Český centr novou smlouvu podepsal ve středu, ta stará mu slibovala 4,6 milionu dolarů za dvě sezony. Končila by letos v létě a pokud by se rozhodl novou nepodepsat, byl by volným hráčem.

Zlínský odchovanec ale zůstal věrný týmu, který si jej kdysi vydraftoval. Mimo Rangers hrával v sezonách 2017/18 a 2019/20 i na farmě v Hartfordu.

Zdroj: Livesport, New York Rangers

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa Brno se chystá v létě pořádně investovat do posil! Po nepovedené sezoně ji čeká spousta změn

HC Kometa Brno letos nehrála tak, aby mohla pomýšlet na zisk titulu. S brněnským týmem to bylo jako na houpačce, střídala se povedená období s naprosto tragickými. Nicméně do play-off Brňané naskočili v dobré formě a ve čtvrtfinále sehráli vyrovnanou sérii s Vítkovicemi.

Publikováno

dne

HC Kometa Brno letos nehrála tak, aby mohla pomýšlet na zisk titulu. S brněnským týmem to bylo jako na houpačce, střídala se povedená období s naprosto tragickými. Nicméně do play-off Brňané naskočili v dobré formě a ve čtvrtfinále sehráli vyrovnanou sérii s Vítkovicemi. Kometu nakonec srazil její bývalý hráč, a tak vedení Brna chce v létě posílit, aby v příští sezoně sklidili větší úspěch.

Čtvrtfinále s Vítkovicemi

Kometa Brno postoupila do play-off až ze sedmé pozice po velmi nevyrovnaných výkonech. V předkole si dokázala poradit s Mladou Boleslaví, kterou vyřadila 3:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále ji čekaly Vítkovice, které zastávaly roli velkého favorita.

Brněnský celek ovšem ukázal, že v play-off ze sebe umí vymačkat úplné maximum a dokázal Vítkovice potrápit. Nakonec do semifinále postoupil favorit po stavu 4:2 na zápasy.

Důležitou roli v sérii sehrál Peter Mueller, který před začátkem sezony přestoupil právě z Komety do Slezska. Ve čtvrtfinálové sérii vstřelil tři vítězné branky, včetně té v posledním utkání v prodloužení.

Možné posily pro Kometu

Podle různých zpráv se objevují spekulace, kdo by mohl během léta do Brna přijít, aby Kometu posilnil. Majitel Libor Zábranský podle všeho bude letos opět na přestupovém trhu aktivní, možná zainvestuje ještě více než loni.

Štěpán Lukeš – velkou posilou by se mohl stát brankář z Karlových Varů. Lukeš v letošní sezoně udržel úspěšnost zákroků na čísle 90,2 % a udržel třikrát čisté konto. Dominik Furch ukázal, že je velmi dobrým gólmanem, nicméně mladší kolega by jej mohl kvalitě zastupovat.

Martin Kohout – z týmu Energie Karlovy Vary by do Brna mohl mít namířeno i Lukešův spoluhráč z útoku. Kohout letos v extralize vstřelil 11 branek a zaznamenal 12 asistencí.

Lukáš Cingel – velký rozruch by mohl vyvolat přestup slovenského střelce, který v posledních letech působil v dresu Hradce Králové. Útočník si letos připsal 11 vstřelených branek a 21 asistencí.

Daniel Gazda – Kometu Brno by také mohl posílit obránce z druholigového Zlína. Gazda, který letos nastoupil do 41 zápasů za Berany chvíli strávil i na hostování v Českých Budějovicích.

Pravděpodobné odchody z Brna

Se spekulacemi o příchodech se také objevují zprávy, že Kometu někteří hráči opustí. Libor Zábranský bude mít co dělat, aby v týmu udržel hvězdy jako je Marek Ďaloga, Tomáš Kundrátek či Jakub Flek.

Marek Čiliak – brněnská legenda a velký oblíbenec fanoušků nejspíše moravskou metropoli opět opustí. V Brně totiž více věří Furchovi, k němuž si představují mladšího brankáře.

Luboš Horký – tento útočník by se dal označit jako jedno z překvapeních letošní sezony. Za Kometu vstřelil spoustu důležitých gólů, a tak měl plné právo požádat o možnost odchodu do zahraničí. S velkou pravděpodobností zamíří do Finska, kde oblékne dres Pelicans.

Radek Koblížek – po několika letech strávených ve Finsku se vrátil do Komety, kde vyrostl. V Brně ovšem nepřesvědčil, a tak se po roce vrací opět do týmu KooKoo.

Zdroj: EliteProspects, Facebook

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené