Spojte se s námi


Hokej

Ostuda pro Mountfield: Hráči rozlámali soupeři hokejky za 20 tisíc

Tohle už je za hranou dětinského chování. V rámci dohrávky 27. kola se přihodila v Hradci Králové velmi netradiční věc, nad kterou zůstává rozum stát. Domácí hokejisté neudrželi nervy na uzdě, po šarvátce na ledě v závěru druhé třetiny posbíral libereckým Tygrům hokejky

Publikováno

dne

Tohle už je za hranou dětinského chování. V rámci dohrávky 27. kola se přihodila v Hradci Králové velmi netradiční věc, nad kterou zůstává rozum stát. Domácí hokejisté neudrželi nervy na uzdě, po šarvátce na ledě v závěru druhé třetiny posbíral libereckým Tygrům hokejky, které jednu po druhé rozlámali přímo na střídačce.

Úternímu zápasu mezi Mountfieldem HK a Bílými Tygry z Liberce nechybělo nic. Drama až do konce, bitka na ledě i vysoký počet branek. Domácí nakonec zvítězil po gólu Radka Pilaře v poslední minutě prodloužení 5:4.

Obzvlášť živo bylo na konci druhé třetiny, kdy se do pěstního souboje pustili obránci Bohumil Jank a Lukáš Derner. Nakonec se ale to podstatné dělo až po jejím skončení na střídačce domácích.

Po bitkách bývá zvykem, že se na ledě zůstane válet několik pohozených hokejek. Následné počínání hradeckých hráčů už ale tolik tradiční není. Však posuďte sami.

Hráči Mountfieldu postupně posbírali z ledové plochy hradeckého stadionu i hokejky soupeře, které začali postupně jednu po druhé na střídačce lámat. Celkem při jejich řádění padly hned tři hole, které následně hráči domácího týmu pohodili zpátky na led.

Dvě hole rozlámali v rukách, v jednom případě předvedli souhru společně s náhradním brankářem Janem Ružičkou, když rozštípali hokejku soupeře ve vrátkách své střídačky. Podle dostupných záběrů figuroval v ostudném vystoupení také Jakub Lev, který drží rekordní sérii zápasů v české nejvyšší soutěži.

Bude docela smutný, pokud rekordní sérii 636 utkání bez přerušení, kterou Jakub Lev odstartoval v roce 2012, ukončí disciplinární trest za tuhle… blbost, když to mám říct slušně,” napsal na Twitteru hokejový novinář a statistik Jiří Vítek.

Chování střídačky Mountfield HK je ostudou pro celou Tipsport Extraligu. Máme alespoň poslat fakturu?” napsal liberecký klub na svůj oficiální twitterový profil, čímž vášnivé diskuse okamžitě vzplanuly. K příspěvku Liberec zveřejnil ve středu odpoledne i video, které celé dětinské chování zachytilo.

Už zhruba o hodinu dřív zareagoval také hradecký klub: „Mountfield HK odsuzuje nesportovní chování některých jednotlivců A-týmu z průběhu včerejšího utkání proti Liberci. Vedení hradeckého klubu uvedená záležitost mrzí a Bílým Tygrům se za tuto událost omluvilo,” napsalo vedení klubu na svůj Twitter.

Hradec ve své omluvené zprávě ještě dodal, že klub bude věc s dotyčnými řešit interní cestou. Podle informací sport.cz se pohybuje cena jedné hokejky mezi sedmi až osmi tisíci korun. Celková způsobená škoda tak přesahuje hodnotu 20 tisíc korun.

Počínání hokejistů Mountfieldu odsoudilo kromě vedení obou klubů také mnoho fanoušků, včetně těch hradeckých. Jestli se celá situace dostane až k disciplinární komisi, zatím není jasné.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.