Spojte se s námi


Hokej

Oslavy potáhnou nějací experti, co už něco vyhráli, usmívá se Kubalík

Dominik Kubalík se zúčastnil svého pátého mistrovství světa a po bronzové medaili pověsil na krk i tu nejcennější. Nad jeho nominací panovali jisté obavy, jelikož se mu sezona v NHL nevydařila. Radim Rulík na něj však ukázal a plzeňský rodák se za důvěru odvděčil nejen 2 góly v semifinále proti Švédsku.

Publikováno

dne

Dominik Kubalík se zúčastnil svého pátého mistrovství světa a po bronzové medaili pověsil na krk i tu nejcennější. Nad jeho nominací panovali jisté obavy, jelikož se mu sezona v NHL nevydařila. Radim Rulík na něj však ukázal a plzeňský rodák se za důvěru odvděčil nejen 2 góly v semifinále proti Švédsku.

Kubalík se postupem času v Ottawě z druhé útočné formace propadal až do té čtvrté. Za celou sezonu si připsal pouhopouhých 15 kanadských bodů v 74 zápasech. Na útočníka, který už má s ligou zkušenosti až děsivé číslo. A to navíc v sezoně, ve které hrál o další smlouvu.

Z hlediska individuálních statistik sice nezažil tak povedené mistrovství jako předtím, faktem ale zůstává, že se stal důležitým členem národního mužstva a nakonec vyhrál zlato.

Zlato na MS napravuje nepodařenou sezonu v NHL

„Na celou sezonu jsem už zapomněl a vlastně byla úspěšná. Tohle je prostě neuvěřitelné a všechno to smazalo“, usmíval se útočník Ottawy. Na šampionátu v Praze si připsal 8 kanadských bodů, což je více než polovina počtu bodů za celou sezonu v NHL.

Během mistrovství světa přišla Kubalíkovi ještě jedna skvělá zpráva, stal se otcem. Tento fakt zmiňuje i v odpovědi na otázku, co se změnilo od turnaje v Praze. Kubalík s úsměvem odpověděl, že se stal mistrem světa a otcem.

V této souvislosti je také důležité zmínit, že plzeňští fanoušci doufají v jeho návrat domů. Narození potomka a vypršení smlouvy vnímají jako důvody, které by měly hrát v rozhodování Kubalíka hlavní roli.

Samozřejmě v rozhovoru po finále MS nesměla chybět otázka na poslední vteřiny zápasu, když už bylo jasné, že Češi získají zlato. „Začali jsme skákat a čas vůbec neutíkal. Byl to blázinec. Někdo začal skákat 4 vteřiny před koncem, tak jsem začal taky. Potom jsme se na to už vykašlali a šli jsme na led,“ popisuje poslední vteřiny zápasu Kubalík.

Plzeňský rodák také zmiňuje fakt, že vítězství na domácímu světovém šampionátu už jen těžko něco překoná. Ještě neví, jaké je to vyhrát Stanley Cup, ale výhru před plnou O2 arénou řadí úplně nejvýše, stejně jako většina ostatních hráčů.

Na otázku, kdo potáhne mistrovské oslavy reagoval Kubalík zmateně: „Vůbec nevím. Nejspíše nějací experti, kteří už něco vyhráli. Možná pan Kundrátek a s ním kluci co už vyhráli Stanley Cup. Hrozně se na to těším, jsem zvědavý, jak to bude probíhat.“ Oslavy hráčů s fanoušky na Staroměstském náměstí jsou v plánu v pondělí 27. května se startem v 17:00.

Zdroj: Český hokej, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.