Spojte se s námi


Hokej

Ondrušek nachytal Mazance přes 40 metrů dalekonosnou ranou

Utkání v rámci 53. kola Tipsport Extraligy mezi Olomoucí a Třincem nabídlo netradičně kuriózní moment. Olomoucký obránce Jiří Ondrušek nachytal třineckého brankáře střelou od vlastní modré čáry, která zapadla až do branky.

Publikováno

dne

Utkání v rámci 53. kola Tipsport Extraligy mezi Olomoucí a Třincem nabídlo netradičně kuriózní moment. Olomoucký obránce Jiří Ondrušek nachytal třineckého brankáře střelou od vlastní modré čáry, která zapadla až do branky. Kuriózní gól se nakonec ukázal jako rozhodující moment celého zápasu.

Běžela poslední minuta druhé třetiny. Hanáci hráli s Oceláři vyrovnanou partii, která oku ofenzivního fanouška zrovna nelahodí. Na výsledkové tabuli svítilo skóre 0:0.

Oceláři navíc hráli přesilovou hru. Režim pohotovosti v obranném pásmu spadl na bod mrazu. Když olomoučtí hokejisté vyhodili puk ze svého pásma, pomoct s rozehrávkou se rozhodl taky třinecký brankář Marek Mazanec.

V úplně běžné situaci si vybral ve středním pásmu u pravého mantinelu Andreje Nestrašila, pak se pozvolným tempem vydal zpátky do brankoviště.

Jenomže třinecký zkušený útočník se dostal pod tlak soupeře, načež následně poslal puk do středu hřiště. K jeho smůle ale kotouč nenašel nikoho ze spoluhráčů.

Do puku se naopak opřel Olomoucký kapitán Jiří Ondrušek. Než se Mazanec stihl laxním tempem vrátit zpátky, Ondruškova dělovka už letěla přímo do odkryté branky.

Šlo o chybu hostujících. Nebylo to o tom, že bych něco já udělal dobře, ale o jejich hrubku. Takové góly padají,” řekl autor gólu v pozápasovém rozhovoru na ČT Sport.

Kuriózní branka Jiřího Ondruška se nakonec stala taky vítěznou. Oceláři nedokázali na ledě Olomouce skórovat ani jednou, lídra extraligové tabulky zdolali Hanáci v plecharéně poměrem 3:0.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.