Reklama

Ondřej Novotný promluvil o dopingu v MMA. Jak ho chce řešit v Oktagonu?

Bojové sporty jsou čím dál více populární, zejména MMA zažívá obrovský vzlet. Spolu s popularitou ale také přibývá žádostí, aby sportovci podstupovali dopingové testy. V UFC se tak děje, v Oktagonu zatím nikoliv. Jak to vidí promotér Ondřej Novotný?

Doping je v rámci bojových sportů jedním z velmi diskutovaných témat. Právem. Často jsme svědky toho, že se zápasníci vzájemně z užívání látek, které například zlepšují jejich výkony či regeneraci.

V UFC dopingové kontroly řeší USADA, v Oktagonu zatím nic takového není. Ondřej Novotný se již k tématu několikrát vyjádřil a má na něj několik pohledů. V minulosti tvrdil, že to není nic levného. Nyní má představu, jak by to mohlo vypadat.

Během rozhovoru pro kanál U Kulatého stolu přiznal, že jej problémy s dopingem trápí. Rád by se na něj tedy zaměřil. „Chtěli bychom začít řešit především ty věci, které se dějí těsně před zápasem,“ nechal se slyšet majitel organizace Oktagon MMA.

„Bezpochyby je nějaké procento bojovníků, kteří se snaží do toho zápasu získat nějakou výhodu tím, že si dají nějakou nabuzující látku jakéhokoliv druhu. To je věc, na kterou se upínám a zaměřuju,“ dodal Novotný.

Snaží se tedy přijít na systém, který by mohl s podobnými věcmi bojovat. Prý to ale není jednoduché. Na každý turnaj by taková věc mohla vyjít na stovky tisíc, roční odhad by pak vyšel na několik milionů. Je tedy důležité, aby měl Oktagon dostatek financí. Pak to může začít řešit.

Má to ale ještě další háček. Jak sportovce nachytané při dopingu trestat? Například UFC totiž má přísný systém, do nějž investuje desítky milionů dolarů, přesto už několika sportovcům ukončilo kariéru neoprávněně, což také potvrdily některé prohrané soudní spory se zápasníky. To se Novotnému nelíbí.

Kromě toho by se mohlo stát, že by tak Oktagon mohl vyhodit kvůli dopingu některou svou hvězdu, přičemž by zápasník ihned mohl podepsat u jiné organizace. Háčků je zkrátka několik. Proto řešení dopingových problémů vidí Novotný ve střednědobém horizontu, nejlépe, až bude jeho organizace špičkou Evropy.

Mimo to Novotný prozradil, že se dopuje ve všech amerických sportech a testy probíhají spíše na oko. Proto mu vadí, když se neustále hází špína na MMA.

Zdroj: U Kulatého stolu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené