Spojte se s námi


Bojové sporty

Ondřej Novotný nerozumí brzkému nastoupení Viktora Pešty po brutálním KO v zámořské PFL

Viktor Pešta podruhé za sebou padl knokautem a mise v zámořské PFL pro něj skončila. O jeho situaci se vyjádřil i jeho dřívější zaměstnavatel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Publikováno

dne

Viktor Pešta podruhé za sebou padl knokautem a mise v zámořské PFL pro něj skončila. O jeho situaci se vyjádřil i jeho dřívější zaměstnavatel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Viktor Pešta končí v PFL

Nedávno jsme vás informovali, že Viktor Pešta končí v americké PFL a sen na výhru jeden milion dolarů se rozplynul dřív, než získal reálné obrysy.

Po tom, co na konci dubna padl po 85 vteřinách s Rusem Akhmedovem, nastoupil po necelých dvou měsících k dalšímu zápasu. I v tomto souboji s Australanem Wilkinsonem nevydržel první kolo a po salvě úderů rozhodčí ukončil zápas.

Po zápase se samozřejmě vynořily v médiích a diskuzích fanoušků ohlasy, zda po takovém knokautu je rozumné zápasit v tak krátké době. Sám Pešta reagoval, že si byl vědom rizika, ale bylo to jeho vlastní rozhodnutí.

Krom médií a fanoušků se k Peštově situaci vyjádřil i Ondřej Novotný

K situaci Viktora Pešty se vyjádřil i majitel největší domácí MMA organizace Oktagon Ondřej Novotný. Novotný přiznal, že ho informace o zápase Pešty v tak krátkém časovém horizontu šokovala.

„Nepochopil jsem jednu věc, jak je vůbec možné, že nastoupil dva měsíce po takovým KO,“ ptal se nechápavě Novotný ve svém youtube podcastu MMA Letem světem. „Byl jsem hodně překvapen, že jde vůbec zápasit,“ přiznal.

Novotný vysvětlil, že jako promotér organizace musí myslet na zdraví svých bojovníků a často řeší podobné situace. Jako například nedávno s Brazilcem Apollem Silvou, který chtěl údajně po brutálním KO na Oktagon Underground v brzké době znovu zápasit.

„Kámo, ty jsi dostal od Mazucha takový vypínák, že bys tři měsíce neměl mít kontakt,“ reagoval Novotný na prosbu Brazilce. Ten měl posílat Novotnému testy od doktora, že je jeho mozek po drtivé ráně v pořádku, ale promotér zůstával neoblomný.

Novotný vyjádřil obavu o Peštovu kariéru, přeje mu ale brzké uzdravení

„Viktor dostal pekelné KO v prvním zápase, ve druhém už ta první rána byl jakoby finálový úder a už se jen čekalo, kdy to přijde,“ vrátil se zpět k Peštově prohře. „Tohle jsou za dva měsíce dva vypínáky, které můžou tvou kariéru sakra zbrzdit,“ dodal na adresu svého bývalého zaměstnance.

„Jsem z toho hodně smutnej, že se mu to takovým způsobem dvakrát za sebou nepovedlo a bojím se, že ta pauza teď bude o to větší,“ vyjádřil obavu o Peštovu budoucnost. „Na dálku přejeme Viktorovi rychlé uzdravení a aby se vrátil silnější,“ dodal.

Zdroj: MMA Letem světem

Reklama

Bojové sporty

Pekelný kop na hlavu rozhodl hlavní zápas večera UFC. Zpomalený záběr ukazuje, jaká to byla šleha!

Publikováno

dne

V hlavním zápase dalšího turnaje UFC Marlon Vera knokautoval Dominicka Cruze brutálním kopem na hlavu a přiblížil se špičce divize.

Další galavečer UFC Fight Night konaném v USA je za námi. Pro československé publikum se stalo hlavní událostí již druhé vítězství bývalého zápasníka Oktagonu MMA Martina Budaye v nejvyšší lize světa.

Hlavní zápas turnaje ale obstaral ekvádorský oblíbenec Marlon Vera a bývalý šampion bantamové váhy Dominick Cruz. Vrchol celého večera se podařil opravdu náramně a diváci si zase jednou přišli na své.

Přestože Vera tahal v zápase za kratší konec a Dominick Cruz svým výkonem dal zavzpomínat na dřívější časy slávy, z výhry se nakonec těšil Ekvádorec. Čtvrté kolo totiž přineslo moment, na který celá hala v San Diegu tolik čekala.

Marlon Vera asi v polovině kola vytáhl svou největší zbraň a dalším highlightem večera si určitě řekl o maximální pozornost v rámci bantamové váhy. Svého soupeře nachytal brutálním kopem na hlavu, po kterém poslal amerického bojovníka do říše snů.

Zpomalený záběr ukazuje, že čelist bývalého vládce divize dostala co proto. Následující údery na zemi už byly zbytečné. Cruz totiž poté, co se skácel k zemi, nevěděl dne ani hodiny.

Marlon Vera se tak stal teprve třetím bojovníkem, co dokázal Cruze ukončit ještě před limitem. Ekvádorský zápasník ale rozhodně svými posledními výkony ukazuje Danu Whiteovi i celé divizi, že se s ním musí rozhodně počítat. Loni v listopadu na UFC 268 ukázal, že u jeho zápasů rozhodně není radno mrkat.

Díky svému kopu získal od promotéra UFC ocenění za výkon večera, takže si ke své výplatě připsal i tučný bonus v hodnotě 50 tisíc dolarů. Před zápasem držel pátou pozici v žebříčku. Uvidíme, jak se žebříček v divizi změní po víkendu.

Zdroj: UFC, Twitter

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Blíží se konec Paige VanZant v BKFC? Promotér uznal, že v případě porážky se s ní již počítat nebude

Paige VanZant patří mezi nejznámější MMA bojovnice světa. Osmadvacetiletá Američanka v létě roku 2020 skončila v UFC a podepsala smlouvu V BKFC, kde se bojuje bez rukavic. I v té je ale blízko konce, a to z výkonnostních důvodů.

Publikováno

dne

Paige VanZant patří mezi nejznámější MMA bojovnice světa. Osmadvacetiletá Američanka v létě roku 2020 skončila v UFC a podepsala smlouvu V BKFC, kde se bojuje bez rukavic. I v té je ale blízko konce, a to z výkonnostních důvodů.

Paige VanZant se v poslední době zrovna nedaří. Populární blondýnka skončila po nepříliš dobré sérii v UFC a rozhodla se přejít do zápasení bez rukavic.

Pod svá křídla si ji vzala organizace Bare Knuckle Fighting Championschip, která ji rozhodně nevyplácení zrovna malé peníze. VanZant totiž patří mezi její největší hvězdy.

Ovšem když nejsou výsledky, prodloužení smlouvy není na pořadu dne. Prvně totiž padla s Britain Hartovou a později s Rachael Ostovichovou, kterou v roce 2019 v UFC paradoxně udolala.

Nyní bude bojovat s Charisou Sigalovou a cíl je jasný, buď výhra a nebo konec. To ostatně přiznal samotný promotér David Feldman v rozhovoru pro GiveMeSport.

„Je to tak. Pokud by VanZant znovu neuspěla, s vysokou pravděpodobností by to znamenalo její konec v téhle organizaci. Ona sama sice říká, že na sobě necítí vůbec žádný tlak, možná by ho ale cítit měla. Nemůžeme totiž pořád čekat, jestli se chytne nebo ne.

Pokud nezvítězí nebo nepředvede aspoň fakt skvělý výkon, může to být konec její kariéry. U nás tedy určitě,“ řekl Feldman. Samotná zápasnice uznala, že v organizaci pobírá desetinásobek co v UFC a konec si nepřipouští.

Zdroj: GiveMeSport, Kaocko.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

VIDEO: Naskočené koleno? Atraktivní, ale nebezpečné. Bojovník UFC byl během pokusu o něj ukázkově knokautován

UFC za sebou má další turnaj, tentokráte nečíslovaný. Na akci se představil také slovenský bojovník a bývalý šampion Oktagonu Martin Buday. Nicméně o ukázkové potrestání soupeře se postaral někdo jiný.

Publikováno

dne

UFC za sebou má další turnaj, tentokráte nečíslovaný. Na akci se představil také slovenský bojovník a bývalý šampion Oktagonu Martin Buday. Nicméně o ukázkové potrestání soupeře se postaral někdo jiný.

Nejlepší světová organizace MMA se v noci ze soboty na neděli představila v San Diegu. Rozdány byly tradičně dva bonusy za výkon večera a jeden z nich si odnesl 38letý veterán.

A naprosto zaslouženě. Ještě na prelims kartě se proti sobě postavily Tyson Nam a Ode Osbourne. Pro fanoušky, kteří UFC vyloženě nehltají, možná dvě zcela neznámá jména.

Nicméně jejich zápas byl atraktivní. Netrval ovšem příliš dlouho. Po necelých třech minutách bylo totiž po všem. 30letý Osbourne se pokoušel o naskočené koleno a tvrdě narazil.

Jeho pokus se totiž nesešel s úspěchem a naopak o osm let zkušenější soupeř tento riskantní tah využil parádně ve svůj prospěch, když Osbournea ihned po „přistání“ ukončil jednou přesnou ranou.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1558559901823148038

Tyson Nam v lednu prohrál s Mattem Schnellem. Nyní se tedy vrací na vítěznou vlnu a své skóre upravil na 21-12-1. Připsal si své třinácté KO a zaslouženě i bonus za výkon večera.

Zato pro Osbournea to byla pátá porážka. Podruhé v kariéře byl knokautován.

Zdroj: UFC, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené