Ondřej Novotný je hlavní tváří Oktagonu. Jak se dostal k MMA?

Ondřej Novotný je nyní znám hlavně coby promotér a majitel MMA organizace Oktagon a rozhodně jej lze považovat za hlavní postavu zdejší bojové scény. Jak se jeho cesta do této role zrodila?

Ondřej Novotný v jedné z mnoha ze svých rolí v organizaci Oktagon
Ondřej Novotný v jedné z mnoha ze svých rolí v organizaci Oktagon. Zdroj: instagram.com/ondrejnovotny/

Dnes je Ondřej Novotný lidem známý zejména jako hlavní tvář Oktagonu a výrazná postava zdejší bojové scény. Ovšem v minulosti se zakladatel největší MMA organizace v České republice a na Slovensku živil poněkud jinak.

Z házenkáře komentátorem

V první řadě stojí za zmínku skutečnost, že Ondřej Novotný hrával házenou. Dokonce si zahrál v reprezentaci do 21 let! Nicméně častá zranění mu sportovní kariéru znemožnila.

Když musel skončit s aktivním sportováním, přesunul se na komentátorskou židli. První příležitost dostal od televizní stanice Eurosport, když komentoval tenisový grand slam Australian Open.

Jako komentátor se skvěle uchytil, začal komentovat i bojové sporty. Spolu s jejich komentování se jim začal také věnovat aktivně. Začal s boxem či muay thai. Novotný přemýšlel i o zápase, nikdy to však nedopadlo.

V posledních letech se Ondřej Novotný pochopitelně věnoval tréninkům MMA či jiu jitsu. Jak by také ne. Vždyť je majitelem populární MMA organizace Oktagon, kterou sám v roce 2016 založil. Za to můžeme děkovat právě jeho komentátorské praxi.

Během komentování totiž poznal obrovský potenciál bojových sportů, uznává je jako skvělou součást výchovy charakteru a rozvoje osobnosti. Navíc se díky tomu Novotný stal i moderátorem některých galavečerů, čímž se dostal do povědomí diváků.

Ondřej Novotný pak může díky své komentátorské praxi chlubit obrovským přehledem v několika sportech, z čehož může pouze těžit.

Klíčový rok 2016

V rámci Novotného kariéry byl rok 2016 naprosto zásadní. Jednak se opět zviditelnil v očích širší veřejnosti moderováním reality show Robinsonův ostrov, ale mimo to konečně založil společně s Pavolem Nerudou organizaci Oktagon.

Dá se říci, že prakticky od vzniku organizace zažíval Oktagon rychlý vzestup. Brzy se o jeho existenci začalo mluvit i v zahraničí a nyní už není ojedinělým jevem, že by zápasník Oktagonu přešel přímo do UFC, tedy do světové špičky.

Zřejmě bez jakýchkoliv pochybností lze prohlásil, že Ondřej Novotný založil organizaci, která v současnosti patří mezi desítku nejlepších napříč celým světem. Novotný v ní působí nejen jako majitel, ale také jako promotér, matchmaker či moderátor.

S nárůstem popularity se však musí Ondřej Novotný často potýkat s kritikou. Je totiž logické, že se nelze zavděčit všem. Navíc v případě, že se nebojíte ostře prohlašovat své názory či argumentačních přestřelek. Ovšem jeho práce přináší ovoce a má jasné výsledky.

Na komentování nezanevřel

Třebaže má Novotný starostí plno, na komentování nezanevřel. Stále totiž komentuje galavečery UFC. Mimo to je stále aktivní na sociálních sítích a k tomu pravidelně vydává na YouTube podcasty MMA Letem světem, Tak určitě či Kudy běží zajíc.

Ani poté, co se mu v září narodila dcera Meda, ze svého tempa ani trochu neslevil. Stále pokračuje v zajetých kolejích a snaží se i nadále udělat z Oktagonu alespoň nejlepší MMA organizaci v Evropě, což vzhledem k nemalé konkurenci nebude snadné.

Podaří se mu tuto ambici dotáhnout do úspěšného konce?

Zdroje: Český Rozhlas, sociální sítě Ondřeje Novotného, Real Talk

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!