Spojte se s námi


Extraliga

Okurková TELH: Ocelářská dřina v Tatrách, Vítkovice s fanoušky na Pustevny. Sparta nabízí permice

Opět je tady pro fanoušky Tipsport Extraligy to nepopulární období. Uplynulá hokejová sezona je už nějakou dobu minulostí, ještě delší časový úsek zbývá do té další. Než vyjedou hokejisté alespoň k přípravným zápasům, čeká je těžká dřina na suchu. Své o tom vědí například hokejisté Třince a Vítkovic, kteří se tradičně vydali do Nízkých Tater.

Publikováno

dne

Opět je tady pro fanoušky Tipsport Extraligy to nepopulární období. Uplynulá hokejová sezona je už nějakou dobu minulostí, ještě delší časový úsek zbývá do té další. Než vyjedou hokejisté alespoň k přípravným zápasům, čeká je těžká dřina na suchu. Své o tom vědí například hokejisté Třince a Vítkovic, kteří se tradičně vydali do Nízkých Tater.

Oceláři v Tatrách

Úřadující trojnásobní šampioni Tipsport Extraligy se v tomto týdnu připravují na tradičním kondičním soustředění v Nízkých Tatrách. Navíc mají připravený vskutku rozmanitý program. 

Nechybí náročné běhání do kopce v terénu, venkovní posilovna, fotbálek nebo výšlap na horu Chopok, která měří 2024 metrů. Nejvíce se ale hokejisté Třince vyřádili na řece, kde vzali rafty, do rukou pádla a šli bojovat s rozbouřenou vodou.

„Myslím, že to bylo to super. Taková změna. Trošku si vyzkoušet jiný sport a zjistit, jaké to mají ti sportovci. Užili jsme si to všichni,” reagoval na klubovém webu pozitivně naladěný bek Marian Adámek.

Vítkovické Pustevny

To vítkovičtí hokejisté už mají svůj dril v Nízkých Tatrách za sebou. Na něm chyběli jen hráči mimo česko-slovenský prostor, tedy zámořští Mueller, Krieger, Raskob, Švéd Lindberg a Lotyš Bukarts. Nyní se letní příprava Ridery přehoupla do druhé poloviny.

Hokejisty čeká společně s fanoušky výšlap, jehož cílem bude restaurace horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Akce proběhne už tuto sobotu 18. června. Hráči se svými příznivci vystartují v 9 hodin ráno od hotelu Ráztoka v Trojanovicích. I tentokrát však budou chybět zahraniční hokejisté.

Představení posil v Dynamu

Pardubický hokejový klub chystá na úterý 21. června pro své fanoušky velice zajímavý program v útrobách Enteria Arény. Ti se mohou těšit například na autogramiádu, různé soutěže či hokejovou střelnici.

Součástí akce budou všechny zbrusu nové posily, které Dynamo svým fanouškům představí. Samozřejmost je i možnost si zakoupit klubový merchandising.

Prodej permanentek

Většina klubů už prodává pro následující sezonu taky permanentní celosezónní vstupenky. Nejrozmanitější nabídku mají tradičně fanoušci Sparty. V 1. kategorii si může divák zakoupit permanentku v hodnotě 5.900 Kč (8.500 Kč vč. play-off).

K jedné Zlaté kartě lze navíc zakoupit jednu na ni vázanou zvýhodněnou permanentku “Dámská jízda” a jednu permanentku “Sparťan junior”. Permanentka pro dámy v tomto případě vyjde v 1. kategorii na 3.800 Kč (6.200 Kč vč. play-off).

Pro mládež do 15 let je cena ještě příjemnější. Za základní část 2.000 Kč, v případě bonusového balíčku vyřazovacích bojů to jsou pak 3.000 Kč. V případě karty “Sparťan junior” jsou ceny pro všechny tři kategorie stejné. 

Kompletní přehled cen permanentek všech klubů zveřejníme na našem webu později.

Zdroje: Tipsport Extraliga, HC Sparta Praha, HC Vítkovice Ridera

Reklama

Extraliga

Frolík a návrat do extraligy? Zájemců je celá řada, nejpravděpodobněji se jeví angažmá na severu Čech

Michael Frolík končí ve Švýcarsku a hledá si nové angažmá. Nejpravděpodobněji se jeví jeho návrat do České republiky a zájemců o jeho služby je celá řada. Stálo by o něj i mateřské Kladno, to si jej ale nemůže dovolit.

Publikováno

dne

Michael Frolík končí ve Švýcarsku a hledá si nové angažmá. Nejpravděpodobněji se jeví jeho návrat do České republiky a zájemců o jeho služby je celá řada. Stálo by o něj i mateřské Kladno, to si jej ale nemůže dovolit.

Extraliga se zřejmě může těšit na další velké jméno. Švýcarský celek Lausanne totiž nemá zájem dále spolupracovat s českým útočníkem Michaelem Frolíkem a nejpravděpodobněji se v jeho případě jeví návrat do rodné vlasti.

Frolík je ve 34 letech stále kvalitním hráčem, který má ještě několik let před sebou. Navíc má i mnoho zkušeností, ostatně ve slavné NHL odehrál přes 800 zápasů a nasbíral téměř 400 bodů, v roce 2013 vyhrál Stanley Cup, zkušenosti sbíral také v reprezentaci.

Kladenský rodák tak rozhodně má co nabídnout. A podle toho to vypadá i s počtem zájemců o jeho služby, kterých rozhodně není málo. Zajímalo se o něj i mateřské Kladno, příliš velké nároky ovšem jeho zájem utlumily.

Podle informací zdrojů iSportu se měsíční mzda Frolíka má pohybovat na částce mezi 350 až 450 tisíci korun, což si zkrátka Rytíři nemohou dovolit.

„Byla nám řečena stejná částka jako všem ostatním klubům. Otevřeně říkám, že my si to nemůžeme dovolit. Bylo by to nefér vůči ostatním hráčům v týmu, kteří zdaleka tolik nemají, a možná by si taky zasloužili, aby měli o trochu víc, než u nás dostali,“ nechal se slyšet Jaromír Jágr.

Zájem o něj měl i Hradec Králové, generální manažer Aleš Kmoníček však při akci s fanoušky prozradil, že už je předběžně domluvený s jiným klubem. Měl být blízko podpisu s brněnskou Kometou, to ovšem nedopadlo.

Dalo by se tak očekávat, že mu požadovaný finanční obnos zaplatí Pardubice, Třinec či Sparta, kde si klíčoví hráči mohou vydělat i značně více, než kolik požaduje Frolík, hlavní adepti na jeho zisk jsou ale jiní.

Podle iSportu mají k angažování Frolíka nejblíže Bílí Tygři Liberec, ve hře ale stále zůstává také Mladá Boleslav. Oba celky potřebují posílit ofenzivu.

Zdroj: iSport, NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Majitel karlovarské Energie stručně reaguje k prodeji extraligové licence

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Klub HC Energie Karlovy Vary jednají o prodeji extraligové licence do Zlína, který loni po dlouhých 26 letech sestoupil z nejvyšší české soutěže. K případnému prodeji už se vyjádřil majitel klubu Karel Holoubek na oficiálním webu Energie.

Publikováno

dne

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Klub HC Energie Karlovy Vary jednají o prodeji extraligové licence do Zlína, který loni po dlouhých 26 letech sestoupil z nejvyšší české soutěže. K případnému prodeji už se vyjádřil majitel klubu Karel Holoubek na oficiálním webu Energie.

Těžko říct, co hokejové fanoušky Karlových Varů rozčílilo v posledních zhruba 30 hodinách víc. Jestli to, že jejich klub může přijít o extraligovou licenci, nebo to, že se nikdo za zástupců HC Energie Karlovy Vary nikde nevyjádřil.

Možná nakonec pod nátlakem fanoušků a medií se tak nakonec přece jen stalo, když se na oficiálním klubovém webu objevily první řádky na tohle téma. Nutno říct, že jde o velmi stručné vyjádření, které nechává fanoušky, hráče i sponzory nadále v nejistotě.

Dobrá zpráva je, že nic není definitivní. Ta horší však zní, že se skutečně o prodeji licence nejspíš v zákulisí jedná. Majitel Energie totiž připustil finanční problémy klubu.

Jak to bude dál, zatím nevím. Jde o to, že v Karlovarském kraji nejsou tak bonitní firmy, které by s ekonomickým provozem hokeje sponzorsky pomohly,“ uvádí Karel Holoubek na oficiálním webu s tím, že zatím nic není dohodnuto ani potvrzeno.

Velkým zájemcem je Zlín, který se na konci minulé sezony s Tipsport Extraligou rozloučil. Vedení klubu však ihned avizovalo, že je připraveno se o návrat mezi elitu poprat hned v dalším ročníku. Teď je však ve hře i varianta, že by se Berani vrátili do extraligy prakticky okamžitě.

Oficiální nabídku s razítkem a podpisem na stole nemáme. Pokud by se objevila, určitě bychom ji zvážili. Já za sebe bych ji velmi zvažoval. Jak už jsem říkal v minulosti, naším zájmem je okamžitý návrat do extraligy,” řekl iSportu ve středu zlínský primátor Jiří Korec.

Jednání o případné koupi extraligové licence z Karlových Varů má dostat na starost podnikatel Robert Hamrla, jenž by se měl v nejbližších dnech stát generálním manažerem Beranů. Zároveň má taky hrát významnou roli v hledání peněz pro tuto transakci.

Zdroje: HC Energie Karlovy Vary, iSport 

Pokračovat ve čtení

Oblíbené