Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 71: Další noc plná ukončení. Zářili i Češi, Langer padl, Rock a Frimpong slaví. Podívejte se na zásadní momenty

Oktagon se potřetí od startu své německé expanze vydal do Mnichova. I když se galavečer s číslem 71 konal ve vedlejším státě, tak měli čeští i slovenští fanoušci důvod jej sledovat. Do akce šlo hned pět bojovníků z České republiky, v hlavním zápase večera se objevil Slovák. Jak celý OKTAGON 71 vypadal?

Oktagon se potřetí od startu své německé expanze vydal do Mnichova. I když se galavečer s číslem 71 konal ve vedlejším státě, tak měli čeští i slovenští fanoušci důvod jej sledovat. Do akce šlo hned pět bojovníků z České republiky, v hlavním zápase večera se objevil Slovák. Jak celý OKTAGON 71 vypadal?

  • Oktagon se potřetí představil v Mnichově
  • Na turnaji bojovalo pět bojovníků z České republiky
  • Viděli jsme 8 ukončení před limitem

Prelims OKTAGON 71

První duel galavečera OKTAGON 71 nabídl KO, Malach padl

První z pěti Čechů, kteří se na turnaji OKTAGON 71 představili, obstaral hned první zápas. Byl jím ostřílený Jan Malach (18-15), který změřil síly s účastníkem dosud jediné německé Oktagon Výzvy Endritem Brajshorim (4-2).

Jako favorit do souboje nastupoval Brajshori, který však měl velkou motivaci. Posledně totiž nečekaně prohrál s Markem Bartlem na povedený triangle choke v prvním kole. To Malach si po porážce v Oktagonu vylepšil chuť na turnaji PML 13 v lednu, kdy vyhrál v prvním kole na KO/TKO.

Ondřej Novotný v živém vysílání prozradil, že tento duel byl pro Malacha směrem k jeho budoucnosti v organizaci klíčový. Čech měl ukázat, že stále má česko-slovenské stáji co dát.

Zápas každopádně odstartoval lépe Brajshori. Fungovala mu zejména levá přední ruka. Využíval delšího rozpětí paží. Čech inkasoval a v čase 1:33 bylo po všem. Malach promáchl a Endrit udeřil kombinací z kontru. Po té šel zkušenější z bojovníků k zemi, kdy ještě inkasoval jeden úder.

Bohužel pro stálici v organizaci naprosto jednoznačný duel a hořká porážka. „Neskutečné. Chtěl jsem, aby to teď po té minulé porážce dopadlo dobře. Tady v Mnichově jsem se narodil, takže jsem rád, že jsem tady mohl bojovat,“ nechal se slyšet Brajshori po utkání.

Gabal přežil vlastní smrt, pak soupeře ukončil

Druhý z českých bojovníků se představil ve druhém utkání turnaje. Tentokráte naskočil do akce talentovaný Peter Gabal (6-3), který prožívá povedený restart kariéry. Na konci minulého roku totiž zvládl během jednoho měsíce hned tři zápasy a všechny tři vyhrál.

Z toho byl jeden v PML, jeden v boxu bez rukavic pod hlavičkou Valhalla Fighting a jeden v Oktagonu. První dva navíc vyhrál v prvním kole. Solidní počin. Teď ho ale čekal další zajímavý soupeř. Premiéru v největší česko-slovenské organizaci si totiž připsal dosud neporažený Elias Jakobi (4-0).

Ve prospěch 26letého Čecha měly hrát zkušenosti. Ostatně už se měřil s mnohem těžšími soupeři než jeho nynější protivník. Oba každopádně hned od startu duelu vsadili na tvrdost. Sice začali s jedničkami, ale kdykoliv někdo trefil, šlo to dost slyšet.

Pohybem vytvářel tlak Gabal, který působil na nohách velmi lehce. Po dvou minutách navíc zkusil parádní kop, jenže krátce poté jeden axe kick sám inkasoval a Jakobi si připsal knockdown.

Peter měl co dělat, aby následující tlak přežil. Nevypadalo to s ním dobře. Byla prolita první krev zápasu. Kritický moment však zvládl. První kolo ale prohrál u všech sudích 9:10.

Ve druhém kole se ale karty obrátily. Gabal začal trefovat, tlak se mu vyplatil. Sám tedy jednou tvrdě inkasoval, jinak ale využil toho, že se mu podařilo tvrdými kombinacemi dostat protivníka do potíží, a došel si pro výhru na TKO v čase 2:07.

Skvělá práce. Důvod k velké radosti. Čech v podstatě přežil vlastní smrt a přesto se nebál být se soupeřem v postoji.

„Z prvního kola si pamatuju je začátek. Pak jsem dostal knockdown a na zbytek se musím pak podívat. Nedávno mi došlo, že stárnu a že se musím zlepšovat. Víc trénuju, mám větší motivaci, trénuju s Losenem Keitou. Chci být šampionem,“ vyjádřil se vítěz po zápase s tím, že předvedl, že má srdce.

Dál by Gabal chtěl bojovat buď s Ivanem Buchingerem či Vladimírem Lengálem, kteří se utkají v Edenu.

Polívka slaví vítězný návrat po rozpačitém výkonu

Jako třetí Čech šel do akce po hodně dlouhé době Zdeněk Polívka (9-7). Představit se měl už v minulém roce ve třech zápasech, žádný kvůli jeho zdravotním problémům nedopadl. Naposledy měl bojovat na konci roku v O2 areně, jenže místo toho skončil v nemocnici a panovaly obavy o jeho život.

Naposledy se 27letý bojovník objevil v kleci v listopadu 2023. Možná i proto mu Oktagon tak trochu vyšel vstříc se soupeřem. Alespoň zdánlivě. Harun Uzun sice měl před duelem skóre 5-1, nicméně zatím se neutkal s nikým, kdo by měl pozitivní bilanci.

Zato rodák z Nymburka za sebou má těžké bitvy. Například s veteránem UFC Ericem Spicelym, současnou hvězdou UFC Robertem Bryczkem, někdejším titulovým vyzyvatelem Alexem Lohorém či bývalým držitelem prozatímního titulu Samuelem Krištofičem. Toto pro něj ale byla premiéra v polotěžké váze.

Polívka trefil hned první kombinaci. Uzun po ní chvíli působil otřeseně. A evidentně dostal signál, že to v postoji nepůjde. Proto začal ihned sahat po takedownech. I bez úderů či nějakého náznaku. Po minutě a půl ovšem zahrozil i v postoji, nicméně si rovněž naběhl na tvrdý zvedák.

V polovině kola Harun dobře zasáhl. Čecha zachránilo, že to Němec nepostřehl a že mu rozhodčí vracel do úst chránič. První kolo ovládl Zdeněk, nicméně z duelu udělal o něco větší drama, než se čekalo. Jeho protivník se poprvé podíval do druhého kola.

Druhá pětiminutovka se konala v menším tempu. V polovině došlo k zajímavému momentu. Uzun se podivoval nad svou tržnou ranou. Na chvíli se přestalo bojovat a Polívku to dostalo z tempa. Místo toho, aby šel po ukončení, se rozhodl pro lidskost. Naštěstí druhé kolo vyhrál i tak. Fanoušci ale během něj občas pískali.

Před startem třetího kola si Němec opět stěžoval na tržnou ránu. Pokud chtěl vyhrát, musel zápas ukončit. Polívkovi stačilo neusnout na vavřínech a neudělat chybu. V podstatě se mu to dařilo až do poslední minuty. Čech tvrdě inkasoval a šel k zemi. Měl co dělat, aby situaci ustál. Jenže Uzun nevytvořil dostatečný tlak a k ukončení se nepřiblížil.

Místo toho výhru na body slaví právě Polívka. Rozpačitý výkon lze omluvit dlouhou pauzou i novou váhou. Pro psychiku extrémně důležitý výsledek. Ve 27 letech stále má vše před sebou. Snad jej vítězství nastartuje správným směrem.

Wanderley vypnul Dohnala za 19 sekund

Čtvrtým a předposledním českým bojovníkem na turnaji byl Jakub Dohnal (13-5). Ten si loni v prosinci připsal po dvou porážkách konečně i vítězství. Poradil si s Michaelem Deigou-Scheckem, který posléze ukončil kariéru.

Jako favorit ovšem v Mnichově nastupoval jeho soupeř Wanderley Junior (17-10). A vlastně i právem. Naposledy totiž v únoru málem šokoval celé Německo, když posadil na zadek favorizovaného Lom-Aliho Eskieva. Zápas přitom bral na short notice a předvedl vynikající výkon.

Brazilec tedy prohrál tři poslední zápasy, jenže ten poslední byl jeho premiérou v česko-slovenské stáji a navíc proti jednomu z největších jmen divize. Duel s Dohnalem měl ukázat, nakolik to bylo štěstí, náhoda, či jestli je opravdu tak kvalitní. Stejně tak to ale byla prověrka pro Dohnala.

Jenže prověrka netrvala vůbec dlouho. Stačilo 19 sekund a bylo po zápase. Bohužel pro české fanoušky dokázal Wanderley veterána Oktagonu tvrdě vypnout. Potvrdil tak, že to je velký prospekt.

„Klidně můžu zápasit už zítra. Udělám tady show pro celou halu. Příští zápas budu ještě lepší. A já budu nejlepší. Uvidíte,“ prohlásil Brazilec po velké výhře.

Souboj talentů ovládl na body Staines

První část galavečera OKTAGON 71 uzavřeli dva velmi talentovaní borci. Konkrétně teprve 22letý Hafeni Nafuka (10-2) a 24letý George Staines (5-0). Jeden, byť pod přezdívkou Namibian Nightmare, reprezentuje Německo, druhý Anglii.

Oba jsou skvělí zemaři. Ostatně Nafuka začínal kariéru s grapplingem a na zemi je precizní. V postoji to ale taková sláva není. Staines je na zemi dominantní. Těžko říct, jaká je jeho škála technik. To zatím neukázal. Ukázal však, že umí být neustále aktivní více než tři kola a že dokáže rozdávat rány jako sbíječka.

Hafeni posledně málem ukončil legendárního Ivana Buchingera. Dojel ale zřejmě na kondici. Staines pro změnu ve svém posledním duelu nedal čichnout Jakubu Tichotovi, čímž jasně ukázal, že může dojít daleko.

Celý duel měl každopádně vesměs jednotný scénář. Nafuka si příliš nevěřil v postoji a snažil se brát zápas na zem. Kromě toho, že občas doručil takedown a chvíli dokázal kontrolovat Stainese pod sebou, ale nic zásadního nepředvedl.

Angličan byl nebezpečnější v postoji, k tomu předváděl dobrou obranu i technickou vybavenost. Když jej soupeř natlačil na pletivo při pokusu o strh, tak si George pomáhal tvrdými lokty a jinými údery. Bojoval chytřeji, taktičtěji, lépe.

A zaslouženě si došel pro výhru na body. Potvrdil i lepší kondici, než měl jeho protivník. „Ukázal jsem dominantní výkon a zlepšení v postoji. Nafuka si zaslouží respekt, ale byl jsem prostě lepší,“ nechal se slyšet Staines.

Hlavní karta OKTAGON 71

Mudroch si připsal další výhru v prvním kole

Alespoň jeden český bojovník, byť poslední, se představil i na hlavní kartě. Té cti se dočkal nováček Tomáš Mudroch (6-1), který si v únoru v Třinci připsal veleúspěšnou premiéru v organizaci. Skvělým up-kickem totiž knokautoval svého soupeře.

Ostravský expres, jak se tehdy po utkání označil, tentokráte čelil větší výzvě. Do klece se proti němu postavil Ozan Aslaner (9-5-1), který první duel v Oktagonu sice kvůli zranění prohrál, nicméně v prosinci v O2 areně porazil překvapivě Jakuba Tichotu.

Čekal se atraktivní duel, který s největší pravděpodobností neskončí na body. Mírným favoritem byl Mudroch. Ten však měl potíže ještě před zápasem. Nedokázal na vážit, pokračování ve shazování zakázal doktor. Během soboty měl stanoven váhový limit, který nesměl překročit.

Aslaner na Mudrocha věřil a měl dobrý start do utkání, nicméně Mudroch brzy začal dobře kopat a dobrými legkicky začal určovat vzdálenost. Po minutě a půl navíc doručil takedown. Soupeře však dlouho pod sebou neudržel.

Nemuselo jej to ale trápit. I když Ozan hrozil dobrým boxem, tak si došel pro výhru na TKO právě Ostravský expres. Když se mu nepodařilo dostat Aslanera na zem napodruhé, využil toho, že se Němec zvedal pomaleji, a rychle si k němu našel cestu. Pak přidal pár úderů a bylo po všem.

Mudroch si tak připsal vítězství v čase 2:02. Spekulovalo se o jeho konci v lehké váze. On sám ovšem po zápase přiznal, že v ní chce zůstat. Teď si hodlá dát pauzu a rád by bojoval opět v České republice, tedy na domácí půdě.

Aksu zaznamenal druhou výhru v organizaci Oktagon MMA

Ve druhém duelu na hlavní kartě galavečera OKTAGON 71 nemuseli fanoušci v Mnichově hledat dlouho. Když totiž nastupoval srbský talent Ognjen Dimič (8-3), tak jej doprovázela píseň z období první světové války. Vzhledem k tomu, že v hale bylo i dost Albánců, tak se nešlo divit pískotu.

Jakmile ovšem začala hrát nástupová píseň Gökhana Aksua, tak bylo evidentní, kdo je doma. Do té doby to byl největší „kotel“ a největší ohlas ze strany fanoušků. Pro mnohé je možná stále velkou neznámou, nicméně v prosinci ukončil Jana Malacha na rear-naked choke v prvním kole.

Ani Dimič ale není v organizaci nováčkem. Rovněž v prosinci se objevil v O2 areně, kde bojoval s ostříleným bývalým šampionem Cage Warriors Agym Sardarim. Prohrál na rear-naked choke ve druhém kole.

Hned od začátku Aksu ukázal, že bude pro Srba velkým oříškem. Rozdíl v rychlosti byl extrémní. Dimič působil zataveným dojmem. Ondřej Novotný položil vhodnou otázku. Sežrala Srba atmosféra, nebo je Aksu tak dobrý? No, to měly ukázat další sekundy či minuty.

Bohužel pro Ognjena to byly jen sekundy. V čase 2:43 totiž bylo po zápase.

Rodáka z Turecka zajímaly jen údery. Pálil prakticky ze všech možných i nemožných pozic. A stačilo to k tomu, aby svého protivníka zlomil a porazil. Vynikající výkon, dominantní, jednoznačný.

„Nejsem zraněný, pořád jsem v tréninku a jsem připravený na každého. Kdo mě vyzve, toho si vezmu a toho si podám. Třeba Shem Rock si otevírá hubu. Pokud dnes zvítězí, tak se s ním klidně rád utkám,“ prohlásil po zápase Turek.

K tomu dodal, že by nemohl být tak dobrý, kdyby neměl skvělou ženu, která za ním neustále stojí. Za každým silným mužem prý stojí silná žena. Proto vyzval publikum k potlesku pro všechny ženy.

Vespaziani potvrdil roli největšího favorita turnaje, vyhrál za 41 sekund

Večer plný ukončení se mohl po vítězství Aksua těšit na další duel, v němž se čekal další finiš. Do akce šly poprvé i naposled v rámci galavečera OKTAGON 71 těžké váhy. Konkrétně trojka divize Patrick Vespaziani (4-2) coby největší favorit turnaje a Jovan Zeljkovič (5-1) jako největší outsider.

Německý těžkotonážník zvládl svou premiéru v prosinci, když porazil Sebastiena Herzberga. Tentokráte měl být jeho soupeřem původně s Ronym Bouzym. Ten ale odstoupil a organizace sehnala náhradu. Tou byl právě srbský ranař, který sice vyhrál všechny své duely před limitem, jenže má i zápasy v polotěžké váze.

Jistě, šampionem těžké váhy Oktagonu je Will Fleury, rovněž král polotěžké váhy. Nicméně váhový i velikostní rozdíl mezi Vespazianim a Zeljkovičem byl patrný na první pohled. A nebyl zrovna malý.

Srb mohl pouze překvapit. Nic se od něj nečekalo. Ale ani Němec netráví v kleci nikdy zbytečně dlouhou dobu. A teď to chtěl potvrdit. Hned v první minutě Vespaziani tvrdě trefil první kombinaci a svou váhovou převahu využil k tomu, aby přenesl zápas na zem.

Dostal se plného mountu a tam už se příliš nezdržoval. Rozjel tvrdý ground and pound, ostré lokty a připsal si jednoduché vítězství za 41 sekund.

Vespaziani potvrdil, co se od něj očekávalo. Připsal si 18 úderů, všechny byly signifikantní. Zeljkovič si prakticky na Němce nesáhl. Do statistik zapsal jediný úder. Dominantní výkon vítěze.

„Chci poděkovat Zeljkovičovi, že ten zápas vzal pět dní před turnajem. Zachránil mi zápas. Ze srdce mu děkuji. Jsem tady, chci titul, chci být nejlepší a pro titul si dojdu,“ řekl v kleci německý ranař. Ve hře je tak duel s Lazarem Todevem, jelikož šampion Fleury je nyní zraněný.

Rock největší prověrku v kariéře zvládl. Pak si řekl o Keitu, který jej ale setřel

Po těžkých váhách šly na řadu váhy lehké. Byť tedy v domluvené váze do 73 kilogramů. Do boje šel nepopulární Shem Rock (11-1-1), desítka divize. Původně měl bojovat s Lom-Ali Eskievem, jenže ten kvůli zranění musel odstoupit.

Místo toho se domluvil duel s Abdullo Khodzhaevem, který měl solidní bilanci 6-1. I ten ale ze zápasu odstoupil. Na short notice tak zápas přijala šestka divize a účastník minulého ročníku Tipsport Gamechangeru Attila Korkmaz (15-9).

Turecký bojovník se blýskl zejména unikátním ukončením veterána UFC Makwana Amirkhaniho. Video obletělo svět. Pro rodáka z Liverpoolu byl dosud největší prověrkou v organizaci. Přesto britský bojovník nastupoval jako favorit.

Mezi oběma bojovníky byl znatelný výškový rozdíl ve prospěch Shema. Ten se snažil využít délku svých končetin ke kontrole vzdálenosti. Na druhou stranu, Korkmaz předvedl solidní výkon i proti vyššímu Ronaldu Paradeiserovi, bývalému králi lehké váhy.

Rock byl od začátku aktivnější. Překvapivě ale dostal Attila protivníka pod sebe. Ne však na dlouho. Jakmile se Shem postavil, tak jej chtěl Turek trefit. O chvíli později se outsider tohoto duelu pokusil napodobit ukončení, kterým si došel pro výhru nad Amirkhanim. Liverpoolský bijec si situaci pohlídal.

Korkmaz ukazoval dobrou obranu před takedowny. Přesto se v poslední minutě octl pod svým protivníkem. První kolo ovládl u všech sudích Shaqueme.

Druhé kolo rovněž odstartoval lépe Rock. Pomáhal si dobrými kopy. Po minutě a půl se znovu snažil dostat zápas na zem. Marně. Attila se totiž na pletivu přetočil a krátce na to vyslal nebezpečný loket z otočky. Na pletivu byl obecně silnější. Shem si tedy odskočil a následovala výměna kombinací.

V poslední minutě Korkmaz předvedl unikátní způsob, jak dostat soupeře na zem a skončit v jeho zádech, jenže Brit se ubránil. Nevyšla ani následná páka na nohu. Shem se dostal do plného mountu a kolo zakončil svými údery. U dvou sudích vedl Rock 20:18, u jednoho byla remíza 19:19.

Turek musel jít po ukončení. Třetí kolo ovšem začalo opatrně. Korkmaz se těžce odhodlával k ofenzivním výpadům. Rock dobře pracoval se vzdáleností, soupeři to značně komplikoval. Půl minutu před koncem se pokusil Shaqueme o takedown, svázal zápas na pletivo a takticky si pohlídal poslední sekundy.

Takticky precizní výkon a zasloužená výhra rodáka z Liverpoolu. Překvapivě ale vyhrál „jen“ na split decision. Jeden sudí totiž viděl jako vítěze Korkmaze v poměru 29:28. U zbylých dvou sudích vyhrál Shem.

Hned po utkání Rock vyjádřil respekt Attilovi za to, že přijal zápas jen šest dní před turnajem. Řekl si o zápas s šampionem Losenem Keitou, který za ním dokonce přišel do klece na staredown. Ten jeho výkon ale zkritizoval. „Měl jsi šanci se mnou bojovat už dvakrát. Já na tebe nemám čas,“ reagoval šampion na výzvu.

Účastník Oktagon Výzvy Frimpong zlomil Topallaje

Po duelu, který skončil na body, se fanoušci dočkali jednoho z nejvyhrocenějších soubojů na kartě. Denis Frimpong (5-2) provokoval Arijana Topallaje (7-1-1) tak dlouho a tak dobře, až si vysloužil vzájemný duel. A protože mezi nimi panovalo velké napětí, tak se utkání stalo jedním z hlavních taháků turnaje.

Topallaj je skvělý v ukončování svých protivníků. Na svém kontě má například skalpy Karola Ryšavého či Romana Pauluse. Zatím nestačil pouze na talentovaného Hafeniho Nafuku, který jej utrápil na zemi.

To Frimpong nějaké větší skalpy nemá. Nejvíce se o něm mluvilo kvůli účasti v anglicko-irské Oktagon Výzvě, kde byl hlavním záporákem. K tomu nedávno v gymu bojoval s hvězdou UFC Paddym Pimblettem. Mimo to se před pár dny opřel do Radka Roušala a jeho přítelkyně Nely Slovákové.

Očekávala se tedy postojářská bitva. Irovy duely končí hlavně na body, Albánec se jen jednou podíval dál než do prvního kola. Zajímavý rozdíl. A třebaže Denis nastupoval na píseň od Rammsteinů, tak mu v hale téměř nikdo nefandil. Příznivce měl na své straně Topallaj.

Rodák z Německa na nic nečekal. Aniž by si s Frimpongem podali ruce, tak vyvinul tlak, tvrdým kopem sundal Ira na zem. Ten jako kdyby to čekal. Pokusil se triangle choke, domácí bojovník se ubránil. Účastník Oktagon Výzvy sice inkasoval, ale i ze spodní pozice hrozil náznaky a pokusy o submisi. Zkusil chytit heel hook, neúspěšně.

První kolo získal Arijan. Bylo ovšem otázkou, jak na tom kdo bude ve druhém kole kondičně. U druhé kolo odstartoval Topallaj tlakem a dokázal Denisovi způsobit tržnou ránu. Následovala krásná přestřelka, v níž byl rodák z Německa přesnější a tvrdší. Po dvou minutách byl zápas na zemi a Frimpong se octl v dobré pozici. Hrozil triangle chokem a rozdával údery. Pozici ovšem neudržel.

Místo toho se muž s albánskými kořeny snažil dostat svému rivalovi do zad a nasadit škrcení. Neuspěl. Dostal se však do half guardu. Ten ale neudržel a Frimpong se ubránil a navrch přidal pár úderů. Překvapivě Denis získal kolo u dvou rozhodčích.

Do rohu odcházel na pohled v horším stavu Topallaj. Třetí kolo bylo otevřené. A Frimpong využil toho, že byl jeho protivník fyzicky úplně vyčerpaný. Odstartoval tvrdé kombinace a Arijan se nedokázal ani bránil. O to více bude porážka Albánce bolet. Prohrál totiž hlavně kvůli kondici. Ir ale slaví největší výhru v kariéře.

Duel skončil v čase 0:44. Vítěz se hned po konci duelu samozřejmě ovací nedočkal. I když na sebe nasadil šálu Bayernu Mnichov. Topallaj nedokázal přijít ani na vyhlášení vítěze.

„Musíme Arijanovi ještě zatleskat, je to opravdový bojovník. Respektuju všechny Albánce, kteří sem přišli, a respektuju i Arijana. Říkal, že nejsem srdcař, ale teď jsem dokázal opak,“ prohlásil Frimpong, který se následně rozplakal.

Poppeck vypnul Langera, Oktagon mu může dát titulovou šanci

Hlavní zápas nabídl velkou odvetu, která měla rozhodnout o dalším titulovém vyzyvateli. První zápas těsně vyhrál Pavol Langer (13-11), nynější trojka polotěžké váhy. Získal tak prozatímní titul a následně bojoval s Karlosem Vémolou. Tehdy ale dopadl neslavně. Terminátor si proti němu připsal nejrychlejší KO v historii organizace.

Následně Slovák porazil Marca Doussise, jenže posléze jej vypnul nynější král divize Will Fleury. To Alexander Poppeck (17-15), nynější dvojka divize, měl po porážce s Langerem poměrně jinou cestu. Porazil Jeremyho Kimballa a poté po ilegálním kolenu musel kousat, že zápas s Mateuszem Strelczykem skončil bez výsledku.

O motivaci měl Němec postaráno. První zápas prohrál v podstatě sám. Když už se zdálo, že má vyhráno, tak přestal kopat a celkově změnil taktiku. Jako by mu chyběl pomyslný lovecký instinkt. Teď nechtěl nic nechat na rozhodčích.

Navíc bylo otázkou, jak po dvou knokautech drží Slovákova brada. Přesto Poppeck rozhodně slovenského obra nepodceňoval. Naopak.

Zápas začal divoce. Německý viking na nic nečekal. Hned rozjel tvrdé kombinaci. Působil hladověji než kdy dřív. Hned v první minutě dostal soupeře několikrát do problémů. I když viděl, že je Langer otřesený, nic neuspěchal. Vždy si dobře ustoupil, aby se zápas zbytečně nesvázal.

A dobře udělal. Připsal si totiž nádherné ukončení. Langerovi upět unikl start zápasu a spolu s ním i celý duel. V čase 1:15 tedy bylo po zápase. Slovák si připsal jen dva údery.

„Vše šlo podle plánu. Myslím, že technicky jsem nejlepší bojovník v téhle divizi. Chci poděkovat všem lidem, kteří přišli. Všichni bojovníci si zaslouží respekt. Pokračujeme dál,“ vyjádřil se Ironside.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené