Spojte se s námi

Ostatní

Obstojí Sparta a Slavia na All Stars Cupu proti Atléticu Madrid, PSG a Portu? Ředitel turnaje Jaroslav Novák věří, že ano

Zveřejněno

dne

Osm českých fotbalových akademií U16 bude mít tu možnost změřit své síly s celky Atlética Madrid, PSG, Porta a dalšími na turnaji All Stars Cup. Ředitel turnaje Jaroslav Novák nám vysvětlí, v čem bude letošní rok výjimečný.

Fotbalisté PSG se radují z gólu. Zdroj: Pavel Lebeda/All Stars Cup

Jedenáctý ročník populárního mládežnického turnaje hráčů do 16 let All Stars Cup, který se uskuteční 14.-16. června v areálu SC Horní Počernice, bude mít poprvé vyrovnaný poměr domácích týmů s těmi zahraničními.

O turnaj je obrovský zájem a každým rokem roste, rozhodnutí dát prostor tolika českým týmům na úkor těch zahraničních tak musel být velmi těžký krok.

“Už od září jsme shromažďovali žádosti českých klubů, abychom je na All Stars Cup přijali. Pouze z Japonska projevilo zájem osm klubů. Turnaj navíc finančně podporuje Fotbalová asociace České republiky (FAČR). I proto mi připadá naprosto logické a správné, že jsme počet českých družstev navýšili.”

“Po několika letech, kdy měli převahu zahraniční účastníci, jsme se rozhodli pro stejný počet, abychom podpořili české kluby, tzn. 8 na 8. A i v příštích letech budou dostávat šanci i papírově slabší týmy napříč Českou republikou.”

Protože konfrontace jim doufám dodá motivaci do další fáze jejich kariéry a také samozřejmě nezapomenutelné zážitky na celý život,” vysvětluje ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Tímto turnajem by se mladí čeští hráči mohli pomalu, ale jistě přibližovat západním týmům. Jsou si rovni už nyní?

“Rovni si zatím nejsou, ale v některých případech s přihlédnutím k předešlým ročníkům a při extrémním týmovém nasazení jsou schopni srovnat krok a konkurovat například hráči pražské Slavie.”

Vyspělé evropské kluby mají téměř v každém týmu minimálně dva až tři rozdílové hráče a u nás pouze v ojedinělých případech,” vysvětluje pan Novák.

All Stars Cup 2019

Čeští účastníci: Slavia Praha, Bohemians Praha, Dukla Praha, 1. FC Slovácko, Fastav Zlín, Vysočina Jihlava, Dynamo České Budějovice, Sparta Praha

Zahraniční účastníci: Atlético Madrid, Paris Saint-Germain, FC Porto, Chivas Guadalajara, Avispa Fukuoka, Altinordu Izmir, Peking Sinobo Guoan, FC Nitra

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ostatní

V pondělí startuje Akademie Cup o pohár Karla Poborského! Mezi účastníky je i Glasgow Rangers

Zveřejněno

dne

V pondělí 17. června začíná Akademie Cup, jenž se letos odehraje v Olomouci. Jedná se o třídenní turnaj v kategorii do 15 let. Představí se na něm všech osm Regionálních akademií České republiky, přičemž se navíc představí mládežnické týmy Sparty a Slavie Praha, Slovácka či slavného skotského Glasgow Rangers. Letos se odehraje již třetí ročník.

Glasgow Rangers turnaj vyhráli v minulém roce, ve finále porazili na penalty Slovácko; Zdroj: fotbal.cz

Akademie Cupu se zúčastní hned dvanáct celků. V první řadě se bude jednat o vybrané týmy již osmi zmíněných Regionálních akademií, které doplní Sparta a Slavia Praha, Slovácko či Glasgow Rangers. Na turnaji je budou sledovat zástupci Oddělení rozvoje fotbalu a Úseku talentované mládeže Jiří Kotrba, Karel Poborský, Petr Kouba, ale také reprezentační trenéři. O motivaci tak budou mít mladíci rozhodně postaráno.

„Akademie Cup završuje dvouletý cyklus, na jehož konci analyzujeme, zda-li naše práce měla smysl, zda-li jdeme správným směrem a posunuli jsme hráče v jejich vývoji dál. Zároveň je to pro ně samotné rozloučení s Regionální fotbalovou akademií,“ vyjádřil se k turnaji Karel Poborský.

Zároveň však dodal, že celý turnaj není pouze o vítězství, ale i mnoha dalších atributech. „Detailně pozorujeme individuální kvality a chování hráčů, týmové pojetí, jak mužstva fungují v defenzivě a ofenzivě i to, jak jsou hráči nastavení mentálně a další parametry. Akademie Cup není pouze o výsledcích, stejně jako se Regionální fotbalové akademie nesoustředí pouze na práci na hřišti, ale jejich cílem je vychovávat osobnosti,“ prozradil vicemistr Evropy z roku 1996.

K některému z ocenění se tak mohou přiblížit i týmy, které se neprobojují do finále. Finálový duel nastává ihned po odehrání obou skupin, v nichž hraje každý s každým. Postupují pouze první mužstva, která se utkají o pohár Karla Poborského.

Účastníci turnaje:

Skupina ASkupina B
RFA Olomouckého krajeRFA Moravskoslezského kraje
RFA Kraje VysočinaRFA Jihomoravského kraje
RFA Jihočeského krajeRFA Plzeňského kraje
RFA Pardubického krajeRFA Ústeckého kraje
AC Sparta PrahaSK Slavia Praha
1. FC SlováckoRangers FC

Program turnaje:

1. den    17.6. 2019    9:30 – 17:15    Stadion Řepčín, Olomouc
2. den    18.6. 2019    9:30 – 17:15    Sportcentrum Nové Sady, Olomouc
3. den    19.6. 2019    9:00 – 14:30    Stadion Řepčín, Olomouc

Rozpis jednotlivých utkání možno najít zde.

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Sledujte živě finálový den All Stars Cupu 2019

Zveřejněno

dne

All Stars Cup, třídenní mezinárodní juniorský turnaj, se stává zavedenou značkou a v letošním roce se koná už 11. ročník, který dnes odstartoval úderem deváté hodiny duelem Porta s Českými Budějovicemi a překvapivě zvítězil český tým 0:1.

Dnešní program (hlavní hřiště):

9:00 FC Porto x SK Dynamo České Budějovice
9:40 Chivas Guadalajara x Beijing FC
14:00 SK Slavia Praha x AC Sparta Praha
14:40 Atlético Madrid x FC Fastav Zlín

Dnešní program (vedlejší hřiště):

9:00 FC Vysočina Jihlava x Bohemians Praha 1905
9:40 Avispa Fukuoka x FC Nitra
14:00 1. FC Slovácko x FK Dukla Praha
14:40 FK Altinordu Izmir x Paris Saint-Germain

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Základní skupiny ovládly týmy Atlétika Madrid a tureckého Altinordu Izmir

Zveřejněno

dne

Po sobotních duelech zůstaly na turnaji All Stars Cup 2019 pouze dva neporažené týmy a to Atlético Madrid, které navíc ani jednou neinkasovalo, a turecký Altinordu Izmir. Oba celky vybojovaly shodně 16 bodů.

Za nimi jsou s jedenácti body Slovácko, Slavia Praha a Sparta Praha, které následuje s desíti body Dukla Praha a devět bodů si zajistily týmy PSG a Fastavu Zlín.

Pouze o bod se do nejlepší osmičky neprobojoval mexický tým Chivas Guadalajara a ani jinak úspěšný japonský Avispa Fukuoka, jenž vybojoval pouze 7 bodů, stejně jako Vysočina Jihlava a Porto.

Dnešní program (hlavní hřiště):

9:00 FC Porto x SK Dynamo České Budějovice
9:40 Chivas Guadalajara x Beijing FC
14:00 SK Slavia Praha x AC Sparta Praha
14:40 Atlético Madrid x FC Fastav Zlín

Dnešní program (vedlejší hřiště):

9:00 FC Vysočina Jihlava x Bohemians Praha 1905
9:40 Avispa Fukuoka x FC Nitra
14:00 1. FC Slovácko x FK Dukla Praha
14:40 FK Altinordu Izmir x Paris Saint-Germain

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019