Spojte se s námi


Hokej

Obrovská pocta! Roman Červenka vyhlášen nejlepším hráčem sezóny IIHF, v nejlepší trojice i brankář Dostál

Obrovské pocty se dostalo Romanu Červenkovi, jenž se stal hráčem sezony dle IIHF. V hlasování za sebou nechal Romana Josiho a třetí příčku obsadil brankář Lukáš Dostál. Kapitán českých mistrů světa tak na piedestalu vystřídal Connora Bedarda, který tuto anketu opanoval v loňském roce.

Publikováno

dne

Obrovské pocty se dostalo Romanu Červenkovi, jenž se stal hráčem sezony dle IIHF. V hlasování za sebou nechal Romana Josiho a třetí příčku obsadil brankář Lukáš Dostál. Kapitán českých mistrů světa tak na piedestalu vystřídal Connora Bedarda, který tuto anketu opanoval v loňském roce.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V hlasování o nejlepšího hráče roku se účastnilo více než 100 médií z 22 zemí. Roman Červenka obdržel 31,3 procent hlasů a přesně o jedno procento porazil druhého v pořadí Romana Josiho. Úspěch českých barev podtrhl třetím místem s počtem 20,4 procent hlasů český brankář Lukáš Dostál.

Všichni tři zmiňovaní hokejisté se rovněž dostali do All-Star týmu letošního MS. Na čtvrté pozici skončil nejužitečnější hráč MS Kevin Fiala, následován Erikem Karlssonem a Johnem Tavaresem. Loni tuto anketu opanoval Kanaďan Connor Bedard, který exceloval na juniorském MS.

Červenka opět prokázal, jak platným hráčem je

IIHF vybírá nejlepšího hokejistu sezony dle výkonů na mezinárodni úrovni, tak i v domácí lize. Červenka se letos zúčastnil již 11. mistrovství světa a po 14 letech dovedl českou hokejovou reprezentaci k titulu. Navíc se s 11 body stal opět nejproduktivnějším českým hráčem.

Před dvěma lety dokonce opanoval bodování celého šampionátu a výraznou měrou se tak podílel na zisku bronzové medaile. V obou případech byl vždy členem All-Star týmu turnaje. A vedl českou hokejovou reprezentaci v pozici kapitána.

Červenkactak prokazuje, že i v pokročilejším věku je pro českou hokejovou reprezentaci nepostradatelným hráčem, podobně jako kdysi Jaromír Jágr. Navíc se mu velmi daří i ve Švýcarsku, kdy v tamní hokejové lize v posledních třech sezonách vždy patřil mezi nejlepší v bodování.

Josi byl zase kapitánem švýcarského výběru, který dovedl k zisku třetí stříbrné medaile za posledních 11 let. Tento ostřílený zadák z NHL už získal i Norris Trophy, jenž je určena nejlepšímu obránci sezony.

Lukáš Dostál zaznamenal průlomovou sezonu v NHL, kdy se prosadil v brankovišti a na domácím hokejovém šampionátu udržel tři čisté konta. Byl tak vyhlášen nejlepším brankářem šampionátu. Navíc v nadcházející sezoně má poprvé v kariéře plnit roli brankářské jedničky v týmu Anaheim Ducks.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.