Spojte se s námi


Hokej

O budoucnost strach mít nemusí! Brity poslal z elitní divize tým mladých střelců. Kdo Ostrovany nahradí?

Většinu norských branek na probíhajícím světovém šampionátu vstřelili mladí hráči, o budoucnost tak na severu Evropy strach mít nemusí. Doplatili na to ale Britové, kteří se po roce poroučejí o patro níže. Kdo je nahradí?

Publikováno

dne

Většinu norských branek na probíhajícím světovém šampionátu vstřelili mladí hráči, o budoucnost tak na severu Evropy strach mít nemusí. Doplatili na to ale Britové, kteří se po roce poroučejí o patro níže. Kdo je nahradí?

Velká Británie po roce opět padá z elitní hokejové divize. Ostrovní tým společně s dalším sestupujícím Polskem nahradí na příštím šampionátu ve Švédsku a Dánsku mančafty Maďarska a Slovinska. Rozhodla o tom prohra Britů s Nory v poměru 5:2.

„Vstoupili jsme do tohoto zápasu s tím, že bychom mohli nějaké body uhrát, ale neměli jsme dobrou první třetinu. To nás pohřbilo. Nevěšeli jsme ale hlavy, snažili jsme se dostat zpátky do zápasu,“ řekl k zápasu pro web IIHF britský kapitán Robert Dowd.

Boj o záchranu opravdu svěřenci skotského kouče Petera Russella nezačali vůbec dobře. Ve třinácté minutě už prohrávali o tři branky a sen o jejich účasti na dalším elitním světovém šampionátu se začal rozplývat.

Úlevu dodali mladí střelci

„Jsme dynamický tým. Potřebovali jsme v sobě najít jenom trochu víry a vyslat na bránu nějaké střely. Vytvořili jsme si spoustu šancí, hodně jsme bruslili. Ale ty góly z první třetiny jsme už nedohnali,“ prozradil k duelu forvard Cardiffu Ben Davies.

Slavit tak mohou Norové, kteří budou hrát mezi elitou i v devatenáctém po sobě jdoucím ročníku. Přesto je to pro mladý a nadějný severský tým zklamání, před mistrovstvím se totiž mluvilo o ataku nejlepší osmičky.

„Je to velká úleva. Přijeli jsme do Prahy se snem o čtvrtfinále, ale nakonec jsme hráli zápas o sestup. Ale věděli jsme, co je v sázce. Na Brity jsme chtěli hned o začátku zatlačit a najít způsob, jak je porazit,“ byl nakonec spokojený Patrick Thoresen.

Norové musejí mít radost i z maličkostí. Podle statistik IIHF vstřelili hned 12 z 15 jejich branek na šampionátu hráči mladší pětadvaceti let. O hokejovou budoucnost by tak v Norsku mít starost nemuseli.

Zdroj: ČT Sport, IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.