Spojte se s námi


Hokej

Nový trenérský štáb národního týmu už se rýsuje. Co na tahle jména řekne svaz?

Neuběhl ani týden od schůze výkonného výboru Českého hokeje, který s okamžitou platností odvolal trenéry neúspěšného olympijského výběru po výbuchu v Pekingu. Jediným z přeživších, generální manažer Petr Nedvěd, dostal od svazu ještě tentýž den velmi těžký úkol – nominovat na reprezentační střídačku novou sestavu.

Publikováno

dne

Neuběhl ani týden od schůze výkonného výboru Českého hokeje, který s okamžitou platností odvolal trenéry neúspěšného olympijského výběru po výbuchu v Pekingu. Jediným z přeživších, generální manažer Petr Nedvěd, dostal od svazu ještě tentýž den velmi těžký úkol – nominovat na reprezentační střídačku novou sestavu.

Filip Pešán, Martin Straka, Jaroslav Špaček a Zdeněk Orct (trenér brankářů). Tuhle čtveřici už na střídačce hokejové reprezentace neuvidíme, minimálně ne v příštích dvou letech. 

Petr Nedvěd byl výkonným výborem Českého hokeje zaúkolován, aby do 17. března našel novou skupinu statečných, která se pokusí pozvednout český hokej v době největší krize. Podle něj bylo už od čtvrtku ve hře přibližně pět až šest trenérů.

Nyní přispěchal Deník Sport s informací, že se konkrétní obrysy těchto mužů začínají rýsovat. Nejvíce sledovaným mužem v hokejovém prostředí v následujícím období bude hlavní kouč. Ať už zaujme místo Filipa Pešána kdokoliv, bude se nacházet v těžké pozici.

I proto možná český hokej nakonec opravdu ukáže na zahraniční alternativu. Často skloňovanými jménem posledních dní byl dvaašedesátiletý finský kouč Kari Jalonen. Už v minulém týdnu Nedvěd řekl, že se má zkušeným trenérem sejít. To bylo ve stejný den, kdy Jalonen přicestoval do Prahy.

I přesto, že se některým českým odborníkům varianta zahraničního kouče tolik nelíbí, měl by to být právě Jalonen, kdo by měl převzít z pozice hlavního kouče český nároďák.

Hodně se taky mluvilo o Miloslavu Hořavovi, jenž momentálně působí coby asistent Josefa Jandače na lavičce Sparty. Právě Hořava by měl být podle Nedvěda pravou rukou finského kouče.

Pozici dalšího asistenta má zase zaujmout jméno, které se tak často v mediich neobjevuje. Pavel Gross se v posledních letech pohybuje především v německém prostředí, aktuálně trénuje čtvrtou sezonu Adler Mannheim. 

Zádrhelem může být, že má bývalý hráč Sparty v německém týmu podepsanou smlouvu do roku 2024 jako hlavní trenér. Nedvěd tak naznačil, že jsou připraveni s německým týmem vyjednávat.

Čas nás lehce tlačí, mistrovství světa ve Finsku se blíží, hledáme nejvhodnější možné řešení. Ale ruku v ruce s tím vnímám důležitost tohoto rozhodnutí, které je obrovské. Nechceme nic šít horkou jehlou, činit zbrklá řešení,” řekl generální manažer reprezentace iSportu.

NÁVRH PETRA NEDVĚDA

Hlavní trenér:
Kari Jalonen

Asistenti:
Miloslav Hořava, Pavel Gross

Nicméně takto seskupené trio mi přijde velmi silné a v danou chvíli jako výborná volba. Uvidíme, zda projde hlasováním výkonného výboru,” doplnil Nedvěd.

Někteří jeho členové už ve čtvrtek řekli, že nejsou zahraniční variantě příliš nakloněni. A když už, tak by musel mít Jalonen po ruce české trenéry, což Nedvědova volba splňuje.

Zatím není jasné, zda se na tomto návrhu nic měnit nebude, jestli dojde k oficiálnímu hlasování výkonného výboru až 17. března, nebo se jeho členové domluví na rychlejším termínu. Jasné je akorát to, že nový trenérský tým dostane smlouvu do konce této sezony a na další dva roky.

Zdroj: iSport 

Reklama

Oblíbené