Spojte se s námi


Hokej

Nový ročník extraligy začne 16. září. S novým ředitelem, ale se stejným modelem

Tipsport Extraliga vstoupí od sezony 2022/2023 do nové éry, soutěž přebírají do svých rukou kluby. O tomto kroku už se mluvilo delší dobu. Úderem prvního květnového dne oficiálně vstupuje v platnost.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga vstoupí od sezony 2022/2023 do nové éry, soutěž přebírají do svých rukou kluby. O tomto kroku už se mluvilo delší dobu. Úderem prvního květnového dne oficiálně vstupuje v platnost. Nejvyšší česká soutěž bude mít taky nového šéfa, dosavadní ředitel extraligy Josef Řezníček končí.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) přebírá extraligu od svazu přesně po deseti letech. Byl to jeden z kroků, který podpořil i současný prezident Českého hokeje Tomáš Král, který v červnu svou dlouhou kapitolu na této pozici uzavře.

Žádné závratné změny se však v tuto chvíli nechystají. Mezi hokejovým svazem a APK LH byla uzavřena smlouva, že počet účastníků extraligy se musí pohybovat mezi 10 až 14 týmy a že noví účastníci budou určováni buď přímým postupem nebo baráží dvou či čtyř týmů.

Z těchto standardů může nové vedení soutěže vystoupit pouze s předchozím písemným souhlasem Českého svazu ledního hokeje. To samé by platilo i v případě uzavření soutěže, která ale podle viceprezidenta APK LH Prokopa Beneše není výhledově na pořadu dne.

Současně se změnou řídicího orgánu dochází taky ke změně ředitele extraligy. Josef Řezníček, který byl v této funkci rovněž deset let, předává žezlo Martinu Loukotovi.

Ten v minulosti působil na svazu jako manažer reprezentací, naposledy žen. Nové vedení už oficiálně potvrdilo taky herní model pro nadcházející sezonu, který zůstává téměř totožný.

Extraligu bude hrát čtrnáct klubů, nejlepší čtyři si zajistí přímý postup do čtvrtfinále play-off. Týmy na páté až dvanácté pozici sehrají předkolo na tři vítězná utkání.

Celku na třináctém místě skončí po 52. kole sezona, poslední tým si to rozdá v baráži s vítězem Chance ligy. Sezona Tipsport Extraligy začne v pátek 16. září 2022. Stejně jako loni se v úvodním kole utkají obhájci titulu Oceláři Třinec proti Českým Budějovicím.

TELH 2022/2023 – 1. KOLO

Kometa Brno – Karlovy Vary
Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec
Verva Litvínov – Vítkovice Ridera
Oceláři Třinec – Motor Č. Budějovice
Ml. Boleslav – Sparta Praha
Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice
Škoda Plzeň – HC Olomouc

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.