Spojte se s námi


Bojové sporty

Novotný se opřel do Lea Brichty: Jako mladý můžeš udělat chybu, ale opakování stejné lži není dělání chyby. Už dlouho probíhá soud

Leo Brichta a organizace Oktagon MMA se nerozešli v dobrém. Elitní český bojovník odešel do nově vzniklé RFA i přes to, že měl podepsanou smlouvu s Oktagonem. Od té doby se obě strany konfliktu nemusí a promotér Ondřej Novotný se nyní do současného bojovníka KSW opřel.

Publikováno

dne

Leo Brichta a organizace Oktagon MMA se nerozešli v dobrém. Elitní český bojovník odešel do nově vzniklé RFA i přes to, že měl podepsanou smlouvu s Oktagonem. Od té doby se obě strany konfliktu nemusí a promotér Ondřej Novotný se nyní do současného bojovníka KSW opřel.

V závěru roku 2021 bylo na české MMA scéně poměrně rušno. Na scénu přišla nová organizace RFA a rovnou oznámila, že její novou posilou se stává Leo Brichta, který byl tou dobou bojovníkem Oktagonu.

Brichta přiznal, že chtěl změnu, v Oktagonu mu ale zbýval ještě jeden zápas a ten si chtěl splnit. Oktagonu se nelíbilo, že byl oznámený před koncem smlouvy. Brichta už v organizaci nenastoupil a naopak startoval v RFA, čímž porušil smlouvu.

Vše se tedy začalo řešit soudně. Dnes již Brichta působí v polské organizaci KSW, kde o víkendu zabojuje o prozatimní titul. Jeho kariéra se posouvá stále výše, mezi ním a Oktagonem ale stále panuje určitá hořkost.

Novotný promluvil o Brichtovi

O Brichtovi nyní v podcastu SKAP s Willy Caem promluvil promotér Ondřej Novotný, ve kterém spor stále trvá. Dokonce nastínil, co se vlastně tehdy stalo a také to, že soud probíhá i nyní.

„Míra Brož si se mnou sednul. David Hošek si se mnou sednul. Milan Ďatelinka si s námi sednul. Pak jsou však lidé, kteří lžou, jako je Leo Brichta. Od prvního dne. Já jsem s ním seděl v restauraci a jasně jsme si řekli věci. A zase znovu, já v sobě nechci mít negativní emoce.

Ať je Leo Brichta úspěšný a získá titul KSW. Ať se mu daří a jde klidně do UFC. Proč bych mu přál neúspěch? Ale to, že po**bal mě, znamená to, že po**bal moje lidi, pro které já každý den dřu, aby byli šťastní. Za mnou a za Palem je dnes velká firma a spousta lidí, kteří každý den dřou a snaží se. Jim ublížil a lže o nich.

Já jsem jen ten, kdo jde vidět. Snesu všechna ho**a světa. Já jsem obrněný. Ale nejde, aby to ubližovalo tomu, co jsem vybudoval a těm lidem. To opravdu ne. Za ně se budu bít. Za to se budu bít s Leem Brichtou a chci, aby ten soud, až dopadne… Už totiž víme, že jeho podpis je jeho podpis. To se asi nikde nepochlubil ještě. Už dlouho probíhá soud.

Měl podepsanou smlouvu a odešel s podepsanou smlouvou. Z KSW nám řekli, že ho nikdy nepodepíší, protože by porušil kontrakt. Pak mi na**alo do huby KSW a podepsali ho, i když jsme se dohodli, že to nebudeme dělat… Dobrý, jsi mladý, můžeš udělat chybu, ale jako opakování stejné lži není dělání chyby,“ řekl v rozhovoru s Willy Caem.

Zdroj: Willy Cao, MMA Shorties

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.