Spojte se s námi


Hokej

Novinky NHL: Vladař vládl proti vítězům Stanley Cupu. Blíží se All-Star Game, jehož formát zaujme

Daniel Vladař v noci dokázal vychytat Vegas a stal se první hvězdou utkání. To ale není zdaleka jedná novinka z NHL! Těšit se můžeme na All-Star Game, jehož obsah bude vskutku zajímavý. Hráči si totiž budou vybírat spoluhráče stejně, jako amatéři, když si jdou jen tak zahrát.

Publikováno

dne

Dan Vladař v noci dokázal vychytat Vegas a stal se první hvězdou utkání. To ale není zdaleka jedná novinka z NHL! Těšit se můžeme na All-Star Game, jehož obsah bude vskutku zajímavý. Hráči si totiž budou vybírat spoluhráče stejně, jako amatéři, když si jdou jen tak zahrát.

Dan Vladař se postavil do branky Calgary Flames proti Vegas Golden Knights a vychytal vítězství 2:1 v prodloužení! Při záskoku za Jacoba Markstroma si připsal 27 úspěšných zákroků a po zásluze byl zvolen 1. hvězdou utkání.

„Kolem čtvrté mi kouč řekl, že Jacobovi (Markstromovi) není dobře, tak jsem se přichystal a šel na věc. Nejdřív jsem si myslel, že to je vtip, ale pak jsem slyšel hymnu před zápasem a dostal jsem se do toho.

Snažil jsem se jen dát mému týmu šanci na výhru, stejně jako vždy a byl z toho můj nejlepší zápas v sezoně! Moc nám pomohli fanoušci, kteří byli úžasní. Nebylo to jednoduché se vrátit z roadtripu a hned nastoupit proti vítězům Stanley Cupu,“ říkal po zápase reportérům Vladař.

Utkání hvězd

NHL čeká nový formát Utkání hvězd! K páteční dovednostní soutěži a sobotnímu zápasu přibude čtvrteční program. Který bude pořádně napěchovaný novinkami.

Nově se uskuteční draft All-Star Game, kdy budou celebrity společně s kapitány vybírat týmy pro Utkání hvězd z hráčů zvolených NHL a fanoušky. A nově se také v rámci prodlouženého víkendu utkají nejlepší hokejistky z PWHL.

Draft jako na rybníku

Představte si výběr jako když se amatéři rozdělují na rybníku. Zvolí se dva kapitáni a ti si vybírají své týmy. „Nechci prozradit příliš mnoho, ale hráči budou v normálním oblečení a na bruslích. Nebudou mít na sobě dresy. Ale necháme je obout brusle, a až budou vybráni, přijedou na nich do svého nového týmu. Takže to bude zábava,“ říká o novém formátu šéf obsahu NHL Steve Mayer.

Utkání hvězd NHL mělo v průběhu let několik různých formátů. Kapitáni vybírali týmy už třikrát: v Carolině v roce 2011, v Ottawě o rok později a v Columbusu v roce 2015.

„Měli jsme pocit, že je to něco, co bylo v minulých letech opravdu zábavnou součástí víkendu. Fanoušci se ptali: „A co draft?“ Viděli jsme, že to dělají některé jiné ligy poté, co jsme to představili my jako první, a řekli jsme si: „Víte co? Myslíme, že je načase, abychom draft vrátili,“ dodává Mayer.

NHL vybere 32 hráčů pro Utkání hvězd, po jednom z každého týmu. V lednu se vrátí hlasování fanoušků v rámci NHL All-Star, jež umožní příznivcům vybrat 12 hráčů pro doplnění soupisek. Liga pak vybere ze 44 hokejistů kapitány, kteří s celebritami vytvoří dvojice pro Tim Hortons NHL All-Star Player Draft a ze zbývajících hráčů vyberou kapitáni čtyři týmy pro turnaj 3 na 3.

Fanoušky čeká i zápas hvězd ženského hokeje

Milovníci hokeje se mohou těšit také na ty nejlepší hokejistky. Hráčky Profesionální ženské hokejové ligy (PWHL) odehrají v rámci čtvrtečního programu zápasy 3 na 3. PWHL vznikla letos jako nejlepší ženská profesionální liga na světě a svou zahajovací sezonu nastartuje v lednu s týmy v Bostonu, Minnesotě, Montrealu, New Yorku, Ottawě a Torontu. Skupina elitních hráček se pak představí v turnaji 3 na 3.

All-Star Game se vrací domů

Utkání hvězd se v Torontu vrátí ke svým kořenům. V roce 1934 se v Maple Leaf Gardens konal zápas hvězd jako benefice pro útočníka Ace Baileyho, kterému zranění ukončilo kariéru. První oficiální Utkání hvězd NHL se pak konalo v Torontu v roce 1947. Celkem jich největší kanadské město vidělo už devět. Ale to příští bude prvním od roku 2000.

Další top momenty NHL

San Jose Sharks si připsali cennou výhru proti Washington Capitals. Tým z hlavního města spojených států dokázal porazit 2:1. Obejít se musel bez tria Čechů, kteří nemohli nastoupit kvůli zdravotním problémům. Do duelu tak nezasáhl ani Tomáš Hertl, ani Jan Rutta a ani Filip Zadina. Žraloci i tak dokázali zvítězit a dotáhli se bodově na Chicago Blackhawks.

Ottawa se nemůže po návratu z Evropy dostat do pohody. Tentokrát padla 0:5 na vlastním ledě s Florida Panthers. A především branka na pětigólový rozdíl bude patřit do silvestrovských sestřihů. Obránci Senators za brankou ztratili puk, ten se odrazil před dezorientovaného gólmana a Eetu Luostarinen jej bez problémů doklepl do sítě.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené