Reklama

NHL naznačila možnou účast hráčů na olympiádě v Pekingu. Konečný verdikt se blíží!

Hokejoví fanoušci ztrácí hlavu z nekonečného čekání, přetahovaná o hráče NHL na olympiádě v Pekingu nebere konce. V době, kdy se zdálo, že je vše na dobré cestě, vyřkl do éteru komisař NHL Gary Bettman slova o tom, že si nejlepší hráče na turnaji pod pěti kruhy nedokáže představit.

Čeho však NHL, ani MOV (Mezinárodní olympijský výbor) už moc nemají, je čas. Naposledy, když na tohle téma Gary Bettman mluvil, začínalo finále Stanley Cupu. Už tehdy uvedl, že nejpozději do Draftu nováčků bychom měli znát odpověď.

Ten se nezadržitelně blíží. Do té doby by měla být totiž vyřešena otázka kolem rozpisu zápasů na celou základní část. Na stole jsou stále dvě varianty. Jedna přestávku v programu zahrnuje, druhá nikoliv.

Hokejový redaktor ESPN Greg Wyshynski nyní přinesl informaci, že by NHL měla přece jen nakonec zvolit variantu s olympijskou přestávkou. V konkrétním návrhu není od 5. do 22. února 2022 vypsán žádný zápas. Kolem tohoto období je v plánu pouze All-Star Weekend 2022 v Las Vegas.

Jestli se jedná o událost, která bude před nebo během plánované pauzy, to Wyshynski neprozradil. Zahajovací ceremoniál v Pekingu je naplánovány na 4. února, první hokejové zápasy jsou naplánovány až na 7. února, takže by to časově hráčům vyšlo. Otázka však vzniká kolem případné karantény. Tohle už by liga akceptovat asi nedokázala.

Vzhledem k pokračující nejistotě ohledně viru, kdy jsou hry na druhé straně světa, nemusí být zrovna ideální se tam vydat,” řekl před několika týdny zástupce komisaře Bill Daly. Zdroje od ESPN minulý týden sdělila, že dohodě mezi NHL a MOV se stále usilovně pracuje.

Jak však ve svém příspěvku redaktor Greg Wyshynski dodal, to že liga poukázala na variantu s olympijskou přestávkou, nemusí zatím ještě nic zásadního znamenat. Stejně tak ale dodal, že možná už tento čtvrtek budeme znát odpověď.

Zdroj: ESPN

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Čína dotuje USA. Největší odběratel Čínského zboží je USA a EU. Tak mně účast hokejistů z NHL na ZOH v Pekingu nepřekvapuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené