Spojte se s námi


Hokej

NHL nabízí Česku hokejovou lahůdku. Svaz zvedá ruce a velkolepou zábavu odmítá 

KOMENTÁŘ – Dokázali jste si někdy představit, že by se v Česku hrály zápasy s těmi absolutně nejlepšími hokejisty na světě? Něco jako v Naganu na ZOH nebo v Torontu při světovém poháru? Pak věřte tomu, že to možné je. Česká republika dostala unikátní nabídku.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Dokázali jste si někdy představit, že by se v Česku hrály zápasy s těmi absolutně nejlepšími hokejisty na světě? Něco jako v Naganu na ZOH nebo v Torontu při světovém poháru? Pak věřte tomu, že to možné je. Česká republika dostala unikátní nabídku. Jenže… Zase ten svaz.

Po tom, co se z koronavirových důvodů nepodařilo dostat hokejisty NHL už podruhé po sobě na olympijské hry, rozhodli se v zámoří pro alternativní variantu. V roce 2024 chtějí uspořádat světový pohár, který se hrál naposledy v roce 2016.

Všichni si tak nějak uvědomují, že v současné době už 8 let neviděli hokejoví fanoušci na celém světě turnaj, kde by hráli skutečně jen ti nejlepší s nejlepších. Zatímco některé hvězdy doufají, že se toho jednou dočkají, jiným už věkově pozvolna odjíždí vlak.

NHL, jakožto organizátor světového poháru, dala věci do pohybu. Aktuálně řeší, kde se bude velkolepá hokejová show konat. Skupina se zámořskými týmy by s největší pravděpodobností opět zakotvila v Kanadě, jakožto v kolébce této hry.

Druhou skupinu by organizátoři rádi umístili na evropském kontinentu. Ideální destinace? No přece Česko! Srdce hokejové Evropy, které pravidelně boří divácké rekordy světových šampionátů. Přátelské prostředí, skvělá organizace.

Právě taky z výše uvedených důvodů dostal Český hokej tuhle nabídku. Svým způsobem nabídku, která se neodmítá. Jenže…

Český svaz ledního hokeje bez většího váhání zvedá ruce a nabídku odmítá. Podle výkonného výboru Českého hokeje postrádá akce ekonomický smysl, aby se během několika měsíců konaly v Česku dvě tak významné hokejové události. V tom stejném roce bude totiž Praha a Ostrava hostit mistrovství světa.

Vedení svazu už dokonce poslalo Mezinárodní hokejové federaci dopis, kde žádá IIHF o podporu, protože pořádání této akce v Česku nedoporučuje. Hlavní problém je údajně ten, že český trh není tak bohatý, aby fanoušci zaplatili tolik peněz za drahé lístky za obě akce.

A ZASE TY PENÍZE…

Bez nějakého průzkumu, samotné fanoušky v této volbě svaz úplně vynechal. Po zveřejněné zprávě deníkem iDnes se tak na vedení Českého hokeje spustila obrovská vlna kritiky.

Těžko říct, jak pánové na svazu u této problematiky uvažují. Z prohlášení se dá odhadnout, že se bojí, aby nebyl o mistrovství světa menší zájem. Akci navíc pořádá NHL, která by si velkou část zisků pravděpodobně utrhla pro sebe.

Ať už se dá postoj svazu pochopit či nikoliv, faktem je, že odmítnout takto významnou událost je hloupost. Byla by to na českém území reklama hokeje, nejen toho českého. Přehlídka hvězd, která tady ještě nebyla a třeba už ani nebude. 

Dá se očekávat, že vstupenky na tyto zápasy by rozhodně nebyly z levnější kategorie, ale pořád si myslím, že u nás je dost lidí, kteří by si to nenechali ujít. Základní skupina čtyř týmů čítá celkem (pouhých) šest zápasů. České zápasy by se asi nepochybně vyprodaly, ostatní by natáhli velký počet příznivců z ostatních zemí.

Logicky by si taky NHL musela nastavit cenu lístků tak, aby to dávalo smysl. V zámoří se taky dostanete na hokej někde za hubičku, jinde za velké prachy. Česko byla, je a bude hokejová země. Tohle platí pořád. 

Jenomže tady se opět řeší to, co českému hokeji v posledních letech nejvíc ubližuje. Na prvním místě jsou peníze, ale až potom samotný hokej.

Zdroj: Český hokej, iDnes

Reklama

Extraliga

Co bude dál se Zlínem? Ve hře je zvolení Marušáka na GM, nejistota dopadá i na kabinu

Byla to podivná volba nového generálního manažera zlínských Beranů, která v úterý neskončila očekávaným zvolením Roberta Hamrly. Co se stalo, jak probíhala a další okolnosti aktuální nejisté situace kolem celku, který chce v příští sezoně vybojovat návrat do extraligy, se pokusili jeho zástupci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Publikováno

dne

Od

Byla to podivná volba nového generálního manažera zlínských Beranů, která v úterý neskončila očekávaným zvolením Roberta Hamrly. Co se stalo, jak probíhala a další okolnosti aktuální nejisté situace kolem celku, který chce v příští sezoně vybojovat návrat do extraligy, se pokusili jeho zástupci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Zvolení místního podnikatele Roberta Hamrly do čela zlínského hokejového klubu se dlouho zdálo býti téměř jistotou. Médii dokonce kolovaly zvěsti o tom, že s sebou přinese nemalé peníze a mohlo by tak dojít k odkupu extraligové licence od Karlových Varů.

Zpráva o tom, že na úterní valné hromadě jako kandidát neprošel tak mnohé zaskočila a ve fanoušcích Beranů nepochybně vyvolala velké zklamání, u nejednoho z nich nejspíš i naštvání. Klub se tak o den později rozhodl celou situaci vysvětlit na mimořádné tiskové konferenci.

Zajímavý na ní od začátku byl fakt, že mezi účastníky nebyl žádný zástupce města, jež drží největší podíl (49 %). Právě ono totiž nejvíce prosazovalo dosazení Hamrly na pozici generálního manažera.

Podle předsedy zapsaného spolku HC Berani Zlín Tomáše Valáška však toto jméno nedostalo u komise ani jeden hlas. A tak se začaly řešit různé varianty – padl návrh na zvolení dosavadního jednatele Jiřího Marušáka, možností bylo i vypsání nového výběrového řízení. A rada města si dál trvala na 45letém byznysmenovi.

Jenže hlasování o něm nakonec dopadlo tak, že z pěti členů hlasoval jeden pro, jeden proti a další tři se zdrželi. „S mandátem jsem šel na mimořádnou valnou hromadu, že pokud měl být někdo v úterý jmenován, musela být stoprocentní shoda,“ vysvětlil na konferenci přenášenou přes server Onlajny Valášek.

Valná hromada tak vymýšlela, co dál. Z tříčlenné rady jednatelů, jež klub dosud řídila, odvolala Patrika Kamase, s nímž dlouhodobě nesouhlasilo především město, jež tento krok vyžadovalo. Jinak by zkrouhlo své finanční příspěvky.

Dále byla ve hře gentlemanská dohoda v podobě výměny Jana Štětkáře, jakožto jednatele dosazeného městem, za Roberta Hamrlu, který by se tak fakticky ocitl v čele klubu, byť ne zcela sám. Ani v tomto případě však shoda nepřišla, a tak Berany zřejmě budou i nadále vést jednatelé Marušák se Štětkářem.

Druhý jmenovaný mluvil především o své ekonomické zodpovědnosti za klub. Partneři jsou podle něj nyní na pochybách, stejně tak se dál hledá dohoda s městem. „Je třeba dotáhnout jednání a naplnit rozpočet. Objevila se i ostrá vyjádření ohledně hospodaření, ale jako jednatel chci říct, že to je lež. Nedržíme se žádných koryt, protože tady nejsou,” reagoval Štětkář na komentář redaktora iSportu Michala Košťuříka.

Podat rezignaci by podle něj byla nejjednodušší věc. On však vidí zodpovědné jednání v tom zůstat jednatelem klubu, jinak by jej prý vystavil do velkého rizika a podle společenské smlouvy navíc nemůže být pouze jeden jednatel.

Co bude dál tak zůstává otázkou a velmi nepříjemnou nejistotou pro všechny okolo zlínského klubu od sponzoru přes fanoušky až po samotné hráče, připravující se na velkou bitvu o návrat do extraligy.

„Pro druhou část přípravy jsme jednoznačně potřebovali více klidu a jistotu – aby bylo jasné vedení. Hráči se sami ptají, jaká je situace. V kabině proběhly dvě schůzky, kde se vysvětlovalo, jaká je situace. Hráči by se měli a chtěli soustředit jenom na hokej,” mrzí staronového kouče Rostislava Vlacha, že vše dopadá i na mužstvo.

Jistota však zřejmě ještě nějaký čas nebude. Klub sice na svých stránkách vydal krátké oficiální prohlášení, že jej budou dále vést dva jednatelé, nicméně podle všeho tím ještě není všemu konec. Reálné je, že generálním manažerem nakonec přeci jen bude Jiří Marušák.

Zdroje: PSG Berani Zlín, iSport

Pokračovat ve čtení

Hokej

Podle zahraničních médií je Pastrňák opět blíže odchodu! Co za tím stojí?

Davida Pastrňáka asi není třeba dlouze představovat. Aktuálně nejlepší český hokejista. Svou dosavadní kariéru v NHL má zatím spojenou s jediným klubem, Bostonem Bruins. Poslední rok se ale dějí věci, které odchovanci Havířova nejsou úplně po chuti a teď se přidala další, možná ta nejzásadnější.

Publikováno

dne

Davida Pastrňáka asi není třeba dlouze představovat. Aktuálně nejlepší český hokejista. Svou dosavadní kariéru v NHL má zatím spojenou s jediným klubem, Bostonem Bruins. Poslední rok se ale dějí věci, které odchovanci Havířova nejsou úplně po chuti a teď se přidala další, možná ta nejzásadnější.

Z kraje týdne se objevila informace, že Don Sweeney, generální manažer Bostonských medvědů podepsal s týmem nový, víceletý kontrakt. Jak blízký zdroj uvedl: „Není šance, že by Pastrňák v týmu pokračoval, pokud bude generálním manažerem Don Sweeney,“ zaznělo na začátku června v článku The Athletic.

Krom samotného majitele klubu s touto skutečností není spokojen snad nikdo. Na sociálních sítích se objevilo mnoho komentářů, jako třeba „Strašné rozhodnutí“, nebo „Tím Pasta končí v Bostonu.“

Aktuálnímu generálnímu manažerovi jsou často vyčítány také volby v draftu v posledních letech. Právě Don Sweeney má v tomto ohledu rozhodující slovo. Co údajně vadí přímo Pastrňákovi, tak je konec trenéra Bruce Cassidyho, se kterým si rozuměl. Nelíbilo se mu ani jak Sweeney choval k jeho kamarádům Krugovi a Krejčímu při jejich konci v klubu.

Další z jeho oblíbených spoluhráčů a klubová legenda Patrice Bergeron stále váhá jestli smlouvu prodloužit, nebo zkusit štěstí jinde, případně ukončit kariéru.

Se zraněním se potýká také další dlouholetý parťák Brad Marchand, který s největší pravděpodobností nestihne úvod sezóny. Je toho zkrátka víc a prodloužení smlouvy Sweeneyho určitě není to, co „Pasta“ chtěl a v zahraničních médiích se tak stále více mluví o jeho odchodu.

Zdroj: tn.cz, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Video: Jako zkušený fotbalový mazák. Ovečkin si zahrál za fotbalové Dynamo Moskva a vstřelil krásný gól!

Alexander Ovečkin zkrátka umí. Ruský kanonýr tentokrát vystřídal hokej za fotbalové utkání, když v barvách Dynamo Moskva nastoupil k přípravnému duelu proti Permu. A rozhodně se svým výkonem nenechal zahanbit. Podívejte se na Ovečkinův povedený gól.

Publikováno

dne

Alexander Ovečkin zkrátka umí. Ruský kanonýr tentokrát vystřídal hokej za fotbalové utkání, když v barvách Dynamo Moskva nastoupil k přípravnému duelu proti Permu. A rozhodně se svým výkonem nenechal zahanbit. Podívejte se na Ovečkinův povedený gól.

Kapitán Washingtonu Capitals, legenda, ruská mašina – asi takto by se dal interpretovat sportovní, respektive hokejový život tohoto snajpra.

Ten však před nedávným časem vyměnil brusle za kopačky, když naskočil do přípravného duelu Dynamo Moskva proti Permu.

Nutno podotknout, Ovečkin nastoupil dokonce v základní sestavě a už v jedenácté minutě díky tohoto chladnokrevného zakončení otevřel gólový účet zápasu.

Aby si však tento duel mohl zahrát, musel s Dynamem Moskva podepsat jakousi formální jednodenní smlouvu.

„Sen se stal skutečností. Samozřejmě jsem snil o tom, že dám gól. Měl jsem ještě jednu možnost, ale snažil jsem se přihrávkou najít Smolova,“ řekl po utkání Ovečkin, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

Ovečkin však tuto útočnou situaci vyřešil nejlépe jak mohl. Poté, co obdržel efektní patičku v šestnáctce soupeře neváhal a nekompromisně poslal míč do pravého dolního rohu branky. Zkrátka a dobře – Ovečkin zaskóroval jako zkušený fotbalový mazák.

Hvězda Capitals si pro tento zápas oblékla dres s číslem 3 a pomohla Dynamu k vítězství. Třetím tým uplynulého ročníku ruské Premier Ligy zvítězil 5:0. Dlužno dodat, Ovečkin po vstřelení branky vystřídal.

Zdroje: The Hockey News, Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené