Spojte se s námi


Hokej

Nesnášíme tě, šíjí fanoušci Sparty do Voženílka. Takového bojovníka by chtěl ale každý!

KOMENTÁŘ – Semifinálová série mezi Spartou a Třincem přináší podle očekávání nejen nadstandardní hokejovou podívanou, ale také mnoho emocí. V hlavní roli je jednoznačně Daniel Voženílek. Soupeři se dostává pod kůži v každém střídání.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Semifinálová série mezi Spartou a Třincem přináší podle očekávání nejen nadstandardní hokejovou podívanou, ale také mnoho emocí. V hlavní roli je jednoznačně Daniel Voženílek. Soupeři se dostává pod kůži v každém střídání. Každou vteřinu, co je na ledě, se něco děje. Tohle je zkrátka přesně ten typ hráče, kterého chcete mít v týmu.

Je to přesně ten typ hokejisty, kterého fanoušci týmu, kde hraje, budou milovat a ti druzí do úmoru nenávidět. Obzvlášť v play-off, kde hrají roli velké emoce. Přesně tohle je fáze sezony, která je Voženílkovi šitá na míru. 

Během jeho střídání si nevydechnete, můžete očekávat prakticky cokoliv. Tvrdý hit, faul, provokaci, šarvátku, ale také geniální přihrávku či důležitý gól. Vždycky půjde do ostrých soubojů před brankou, kde to bude nejvíce bolet. Hraje si se svou psychikou a s psychikou soupeře.

Hostující fanoušky přivádí doslova k zoufalství, několikrát za třetinu slyší na svou adresu pískot: „Jsem zvyklý, že na mě bučí na každém stadionu, žádná novinka. Jsem za to rád,” řekl s nadsázkou pro hokej.cz po prvním zápase. Ale zdaleka to není jen ten typ hráče, který přilije olej do ohně a schová se mezi spoluhráče na střídačku.

Dokáže rozdat ránu, ale dokáže jí i přijmout. A když je jeho tým v nesnázích, dokáže vytáhnout i hokejovější moment. Když je opravdu nejhůř, tak skóruje. Stejně jako v utkání číslo dvě, kdy Oceláři už nutně potřebovali dát gól. Ten první mu ještě rozhodčí neuznali po poradě u videa. Rozhodnutí se divil třinecký kouč, experti v televizním studiu i sám Voženílek.

Jeho odpověď? Za pět minut znovu stojí před pracovištěm Jana Kováře a zasouvá další puk do branky. A jeho reakce? Nastaví ucho s rukavicí směrem ke kotli Sparty a poslouchá jejich nenávist. Tím jen dokazuje, jak se hokejem ve vrcholné fázi sezony baví.

Rudé oči fanoušků Sparty

Od fanoušků pražského celku to pochopitelně Voženílek neschytává jen z publika, ale i na sociálních sítích. Slova nenávisti a nadávky jsou na denním pořádku. Svým způsobem to lze chápat v tom ohledu, že se tento osmadvacetiletý útočník Třince nekouká, kdo mu přijde pod rameno.

Faktem ale je, že tohle je přesně ten typ hráče, kterého chcete mít v týmu, v play-off obzvlášť. A pokud říkáte že ne, tak si sami lžete do očí. 

Třinečtí elitní střelci se ve vyřazovacích bojích stále nemohou chytit, ale tento typ hokejisty je svým způsobem může zdravě nakopnout. Ukázal to ve středu, hlavně díky němu našli třinečtí hokejisté na soupeře recept, byť nakonec odešli poraženi.

Můžeme se těšit na to, že v třinecké WERK ARÉNĚ bude pořádné horko a že Daniel Voženílek zaručeně do rozžhavené vysoké pece ještě něco přiloží. Pokud totiž mají Oceláři sérii ještě zlomit, potřebují nasadit válečný režim. Jejich hlavní vůdce pěchoty je teď zcela jasný.

Zdroj: Tipsport Extraliga, hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.