Reklama

Nepříjemnost pro Českou republiku? Po konci ve čtvrtfinále bude následovat propad v žebříčku IIHF

Nepříjemná realita! Česká republika opět nedosáhla na hokejovém mistrovství světa na medaile a vypadla již ve čtvrtfinále. To se také odrazí na žebříčku IIHF, v němž se naše reprezentace propadne dolů.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Česká republika si protáhne čekání na medaili z mistrovství světa minimálně o další rok. Aktuálně na medailový úspěch čeká již 9 let.

To se samozřejmě někde musí projevit a tak se také po šampionátu stane. Dle populárního komentátora Roberta Záruby nás totiž čeká sešup v žebříčku IIHF.

„Pokud dobře počítám, tak USA a Německo nás přeskočí v žebříčku IIHF. Česká republika spadne po MS na 7. místo. To je nejhorší pozice v historii. Odráží naše čekání na medaili, kterou za těch 9 let všichni ostatní z elitní 8 získali,“ informoval Záruba na svém twitterovém účtu po vypadnutí naší reprezentace.

Po vícerých komentářích ovšem zjistil, že nezapočítal rok 2020, kdy se mistrovství světa nehrálo a body se udělovaly dle aktuálního žebříčku. Propad tedy nebude na sedmé místo, ale na šesté.

Následně se populární komentátor vyjádřil i k výsledku na světovém šampionátu, když ještě před jeho zahájením krotil vášně, nadšení a vysoká očekávaní.

„Trvám na tom, co jsem řekl před MS. “Štvanice optimismu” podle soupisky byla zcela nepřiměřená situaci, kdy jsme v týmu neměli ani jednoho turnajového specialistu. MS není liga, ani NHL,“ má jasno Záruba.

Zdroj: Twitter | Robert Záruba

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Šesté, nebo sedmé místo, to je přeci jedno. Letos jsme měli nejhorší mužstvo a trenéra v celé historii našeho hokeje. Tento hokej nikoho nebaví, ani se na něj v hospodě nedá dívat a hospodský brečí, že jim tam nikdo nechodí.

  • Naše mužstvo bylo papírově naopak jedno z nejlepších na turnaji, taková Kanada to pojala spíš jako univerziádu a stejně se dostala dál než my. Souhlasím ale s tím že výkony byly nakonec dost příšerné.

  • No maximálně spadneme asi na dvanácté místo ale to tak za deset let !!Ve fotkalu jse n7 co dodat hov ??

 2. ten Palaščák měl pravdu, v tom českým hokeji je od mládeže vše špatně a změna v nedohlednu.

 3. Tohle jde z 70% za Pešánem.S tímto týmem by se měl schopný trenér dostat mezi poslední 4 týmy. Ta střelecká impotence v důležitých utkáních za possledních 9 je děsivá. Nemáme lídry. Kromě Kováře tam nebyl nikdo, kdo by strhnul tým, přitvrdil třeba se i porval. Nudný výkon bez vůle vyhrát.

 4. Něco shnilého je v našem hokeji. Není normální kolik lidí se kolem hokeje živí. Zejména kolik komentátorů do všeho dokáže kecat, zejména jak vychvalují všechny hráče a před každým utkáním vyzvedavají jejich přednosti, které nemají. Zkrátka co komentátor v televizi to expert. Nejde jen o hokej to samé je při biatlonu, fotbálu a všech jiných sportech. Otravují jen dikváky svými hloupými kydy!!

 5. Stejně je to všechno fraška,všichni se podřizují NHL,nemaj na MS co dělat když nedodržují pravidla IIHF a nepřeruší ligu aby na MS mohli jet všichni hráči světa,takhle je to mistrovství zbytků světa a federace nemá žádné slovo

 6. a bude hůř – budoucnost hokeje (U18) na posledním mistrovství světa jediná výhra a prohry 1 : 11 (Rusko) a 3 : 10 (Kanada) nevěstí nic dobrého……
  Zlaté generace nadobro skončily

 7. Záruba by měl koučovat a jak ho tak občas poslouchám a čtu ty jeho žvásty možná by měl i hrát…:-)))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené