Spojte se s námi


Hokej

Německo vs. Česko: Preview a tipy na sázení

Výsledky základních skupin rozhodly o tom, že si to ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Finsku rozdá český tým s výběrem Německa. Češi chytli paradoxně díky horšímu postavení v tabulce papírově lehčího soupeře. Dokáží ale kvalitní německý tým přehrát a postoupit do semifinále?

Publikováno

dne

Výsledky základních skupin rozhodly o tom, že si to ve čtvrtfinále mistrovství světa ve Finsku rozdá český tým s výběrem Německa. Češi chytli paradoxně díky horšímu postavení v tabulce papírově lehčího soupeře. Dokáží ale kvalitní německý tým přehrát a postoupit do semifinále?

Ačkoliv třetí místo v základní skupině znamená pro český tým jistou výhodu v podobě hratelného soupeře, rovněž to znamená taky stěhování z moderní Nokia Arény do ledového paláce v Helsinkách. Jistá forma domácího prostředí je tak na straně soupeře.

Naposledy se spolu oba týmy potkaly na dvojzápase v rámci Euro Hockey Challenge v polovině dubna. Tenkrát byly celky v rané fázi přípravy na světový šampionát. Jedno utkání vyhrál český tým doma v Chomutově 6:2, druhý den brali v odvetě výhru hokejisté Německa v poměru 2:0.

Česká reprezentace se s Německem v historii utkala mnohokrát. Jenom na velkých akcích najdeme v minulosti 19 konfrontací, z čehož 16 krát se radovali hokejisté z Česka. V roce 1996 a 2019 jsme sehráli s Němci čtvrtfinále mistrovství světa. V obou případech vítězně.

CESTA TURNAJEM

Na letošním vystoupení v Tampere se čeští hokejisté zatím houpou jako na housenkové dráze. Vyzdvihnout lze poctivý výkon při hubeném vítězství s USA 1:0 nebo kanonádu v první třetině s Lotyšskem. Nejčernější kaňkou je hrubě nevydařené utkání s Rakouskem, které český tým prohrál 1:2 po nájezdech.

Německo může být naopak s představením v základní skupině vesměs spokojeno. Západní sousedé zapsali pouze dvě porážky. Na úvod podlehli Kanadě 3:5, v posledním utkání pak ztratili dva body proti suverénním Švýcarům.

TIPY NA SÁZENÍ

Podle sázkových kanceláří je favoritem čtvrtečního čtvrtfinálového duelu česká reprezentace v kurzu 1,69.

Dá se očekávat, že hra obou týmů bude založená především na poctivé defenzívě, tudíž se nedá očekávat ani z jedné strany příliš otevřená partie. V případě, že si myslíte, že padne 5 a méně branek, vylepšíte si tiket kurzem 1,72.

Pomineme-li rozkoukávání v úvodním duelu s Velkou Británií, položili svěřenci Kariho Jalonena základ svých vyhraných zápasů už v první třetině, které dokázali vyhrát. Pokud se to podaří i tentokrát, je kurz 2,25 velice lákavá hodnota.

Českému týmu věří drtivá většina 86 procent sázkařů, soupeři věří na vítězství po šedesáti minutách 10 procent. Zbylá 4 procenta uživatelů takticky vsadila remízu v kurzu 4,57.

Zdroj: Tipsport

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené