Spojte se s námi


Hokej

Největší hvězdou týdne NHL zvolen Kirill Kaprizov, dalšími oceněnými Marner a Shesterkin

NHL vyhlásila po All-Star víkendu tři největší hvězdy uplynulého týdne. Podruhé v letošní sezoně byl zvolen hráčem týdne útočník Minnesoty Kirill Kaprizov následován Mitchellem Marnerem z Toronta a Igorem Shesterkinem z NY Rangers.

Publikováno

dne

NHL vyhlásila po All-Star víkendu tři největší hvězdy uplynulého týdne. Podruhé v letošní sezoně byl zvolen hráčem týdne útočník Minnesoty Kirill Kaprizov následován Mitchellem Marnerem z Toronta a Igorem Shesterkinem z NY Rangers.

Hráčem týdne Kirill Kaprizov

Útočník Minnesoty Wild Kirill Kaprizov odehrál v uplynulém týdnu 4 utkání, ve kterých zaznamenal 12 bodů za 6 branek a 6 nahrávek. Největší bodový příděl si odnesl z vítězného utkání proti Vancouveru Canucks (10:7), kdy poprvé v kariéře zaznamenal v utkání 6 bodů za hattrick a 3 nahrávky.

V uplynulém období nasbíral nejvíce bodů a byl nejlepším střelcem. Navíc Kaprizov vytvořil 2 klubové rekordy. Nikdo jiný v historii Wild nezískal tolik bodů v jednom utkání a ani neposbíral tolik bodů za jeden týden. V letošní sezoně již zaznamenal 7 tříbodových duelů.

Aktuálně mu běží 8 zápasová bodová série, ve které nasbíral 18 bodů za 7 branek a 11 nahrávek. V kanadském bodování je s 63 body na 17. místě. Před dvěma lety již poznal i pocit, jaké to je pokořit 100 bodovou hranici, když nasbíral 108 bodů.

Druhou největší hvězdou Marner

Útočník Toronta Maple Leafs Mitchell Marner, jenž je v letošní sezoně dvorním nahrávačem Austona Matthewse, sehrál rovněž 4 utkání, ve kterých nastřádal 10 bodů za 1 branku a 9 nahrávek. Ve sledovaném období nasbíral shodný počet nahrávek jako Connor McDavid.

Marner si navíc připsal rovněž klubový rekord, když dokázal v šesti po sobě jdoucích utkáních zaznamenat minimálně 2 asistence. To se v předlouhé historii klubu Maple Leafs doposud nikomu nepodařilo. Marner je s 72 body aktuálně na 11. místě kanadského bodování.

Třetí hvězdou Shesterkin

Brankář New York Rangers se výraznou měrou podílel na 10 vítězných utkáních Rangers v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord. Ve sledovaném období odchytal 3 utkání, která byla samozřejmě vítězná a měl nejvyšší počet zásahů v lize (119).

V každém zápase inkasoval pouze jedinou branku a procentuální úspěšnost zásahů měl 97,5 %. 28letý brankář vychytal od 9. února 6 vítězných duelů v řadě, ve kterých udržel i jedno čisté konto. V letošní sezoně nastoupil i vinou zranění do 38 utkání, ovšem hned 25 z nich bylo vítězných. V této statistice figuruje na 5. místě mezi gólmany.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.