Spojte se s námi


Bojové sporty

Nejhloupější výmluva? Covington po bezradném výkonu a prohře v titulovém zápase UFC kritizuje rozhodčí: Nenávidí mě, protože podporuju Trumpa

Nečekané? Nikoliv. Spíše typické. Colby Covington dle očekávání prohrál v titulovém zápase na galavečeru UFC 296 a výsledek úplně dobře nepřijal. Poměrně rychle si našel výmluvu, proč se rozhodčí rozhodli pro vítězství Leona Edwardse.

Publikováno

dne

Nečekané? Nikoliv. Spíše typické. Colby Covington dle očekávání prohrál v titulovém zápase na galavečeru UFC 296 a výsledek úplně dobře nepřijal. Poměrně rychle si našel výmluvu, proč se rozhodčí rozhodli pro vítězství Leona Edwardse.

UFC za sebou má poslední turnaj roku. Během něj jsme viděli několik tvrdých ukončení, ale také dvě titulové bitvy, které příliš nenadchli. Zejména hlavní zápas večera, o který se postarali Leon Edwards a Colby Covington, nebyl vůbec atraktivní.

Přitom to vypadalo nadějně. Covington měl tradičně plnou pusu řečí, nebál se zajít do osobní roviny a dopustil se i některých nechutných vyjádření daleko za hranou toho, co je přípustné. Když ale došlo na zápas, tak byl Američan ticho.

S výjimkou pátého slova byl velký podporovatel Donalda Trumpa celou dobu v defenzivě, pouze ustupoval před techničtějším Edwardsem. Z kontrů anglického šampiona měl obrovský respekt, působil naprosto bezradně, nedovolil si nic.

Edwards byl v zápase tím, kdo držel střed klece, a postupně a klidně si bodoval duel ve svůj prospěch. Atraktivní souboj to nebyl. Naopak. Možná jeden z nejnudnější titulových zápasů všech dob.

Ale Angličan nebyl tím, kdo se musel někam hnát. Na to, aby byl boj atraktivní, jsou v kleci dva. A Covington zůstal daleko za očekáváním.

Ne snad, že by se od Colbyho čekalo, že bude Edwardsovi rovným soupeřem. Dlouho nezápasil. Jak zmiňuje i odborná veřejnost, titulovou bitvu dostal spíše z protekce, než že by si ji zasloužil. Ale Covington nebyl vůbec ve své kůži. To byl až po zápase, když hledal, na co svést prohru.

Covington přišel s hloupou výmluvou

Když skončilo páté kolo, v němž jako v jediném mohl Colby Covington vyhrát po čtyřech pětiminutovách, které prohrál, tak nepochopitelně zvedal ruce nad hlavu. Myslel si, že je vítěz. Pak předstíral zklamání. Jestli si v srdci neuvědomoval, že prohrál, to těžko říct. O jeho prohře ale nebyl pochyb.

Jakmile Covington prohrál, tak jeho favorit a oblíbenec Donald Trump opouštěl arénu. Že i na něj směrovala Colbyho slova v pozápasovém vyjádření v kleci? Bývalý prezident je mohl jen stěží slyšet. Zajímavý to vztah.

A právě Trump může podle amerického bojovníka za to, že prohrál. „Myslím, že jsem vyhrál třetí, čtvrté a páté kolo. Hlavně páté kolo bylo jasně na mou stranu. Edwards mi nezpůsobil žádné škody, takže jsem myslel, že jsem vyhrál,“ cituje Covingtona server MMA Junkie.

„Rozhodčí mě nikdy neupřednostňují. Nenávidí mě, protože podporuju Donalda Trumpa. Všichni tady Trumpa nenávidí. Tak to zkrátka je. Ale život jde dál,“ dodal muž, který prohrál už třetí titulový zápas.

Zdroj: MMA Junkie, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.