Spojte se s námi


Ostatní

Necid ukončil působení v Bursasporu

Publikováno

dne

Tomáš Necid skončil v tureckém Bursasporu. S klubem, ve kterém strávil tři roky se rozhodl na ukončení smlouvy, své nové působiště útočník momentálně hledá. Zprávu zveřejnil na sociálních sítích Necidův agent.

Necid přišel do Bursasporu v létě roku 2015 a hned v úvodní sezóně se zařadil mezi opory, když během 28 zápasů vstřelil 11 gólů. V následující sezóně ale na své výkony nenavázal, dokonce vypadl ze sestavy a tak zamířil na hostování do polské Legie, kde si během šesti zápasů připsal jediný gól. Minulý rok strávil útočník v klubu, kde začínal svoji profesionální kariéru, ve Slavii. Do sestavy se ale těžko probojovával přes Milana Škodu, přesto odehrál slušných 15 zápasů, ve kterých se prosadil třikrát.

Letos odehrál v prvním kole turecké ligy proti Fenerbahce úvodní poločas, pak byl vystřídán. Druhé kolo už začínal na lavičce a o víkendu proti Konyasporu už ani nebyl nominován. V pondělí, v ranních hodinách, napsal Necidův agent na twitter zprávu, ve které oznámil ukončení spolupráce mezi Bursasporem a Necidem. Kam povedou jeho další kroky ještě není známé.

Kariéra Necida začala ve Slavii. Poté si ho vyhlédli skauti z CSKA. V Rusku se ale útočník s formou nepotkal a ztracenou střeleckou mušku nenašel ani na hostování v PAOKu, ani následující rok ve Slavii. V roce 2015 tak z Ruska putoval do holandského Zwolle, kde se konečně chytil, ve 28 zápasech vstřelil slušných 12 gólů. Přesto s ním klub neprodloužil smlouvu a útočník tak odešel znovu jako volný hráč právě do Bursasporu.

Slušnou porci zápasů Necid odehrál i v reprezentaci, ve 44 zápasech vsítil 12 gólů. Většina fanoušků si zřejmě ještě vzpomene na proměněný pokutový kop z Eura, který Česku zajistil remízu s Chorvatskem. Bohužel to byl zároveň jediný bod z celého turnaje.

 

 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.