Spojte se s námi


Hokej

Nečas, Kakko nebo Zegras? V Nashvillu se spekuluje o zajímavých jménech

Ve vyřazovacích bojích o Stanleyův pohár bojují poslední dva přeživší. Ti ostatní už mají dovolenou a střádají plány pro nadcházející sezonu. Trh s volnými hráči se otevírá až 1. července, ale o zásadních krocích se vyjednává už teď.

Publikováno

dne

SPEKULACE – Ve vyřazovacích bojích o Stanleyův pohár bojují poslední dva přeživší. Ti ostatní už mají dovolenou a střádají plány pro nadcházející sezonu. Trh s volnými hráči se otevírá až 1. července, ale o zásadních krocích se vyjednává už teď. Vyjednává se také v Nashvillu, kde si nejspíš dělají zálusk na elitního útočníka. Možností je hned několik.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Predátoři se po jednoleté odmlce vrátili do vyřazovacích bojů. Přes solidní výkony ale vypadli už v prvním kole play-off, když nestačili na Vancouver Canucks poměrem 2:4 na zápasy. Sezona určitě nejde hodnotit jako propadák, Nashville přešel v posledním roce a půl obrovskou přestavbou.

Nyní generální manažer predátorů Barry Trotz v tomto rebuildingu pokračuje. Před několika dny vyměnil Trotz zkušeného obránce Ryana McDonagha zpátky do Tampy Bay za volbu v draftu. Také díky tomu ale nyní mají Predators pod platovým stropem polštář 26 milionů dolarů.

To Nashvillu pochopitelně směrem k 1. červenci rozvazuje ruce. Spekuluje se, že se budou chtít Predators zaměřit na jednoho TOP útočníka. Web tennessean.com označil tři případná jména, která by mohla být u Barryho Trotze na radaru.

Martin Nečas

Není žádným tajemstvím, že český forward Martin Nečas bude od 1. července k mání. Jeho pokračování u Caroliny se nezdá v tuto chvíli jako reálná věc. Smlouva pětadvacetiletému útočníkovi na konci této sezony vyprší, také díky tomu mu Hurricanes nemohli ani přes drobná zranění zamezit odcestovat na světový šampionát do Prahy.

V posledních dvou sezónách zaznamenal Nečas za Hurricanes 52 gólů a 72 asistencí. Že má Nashville o tohoto hráče zájem, o tom se spekuluje už asi dva týdny. Háček je v tom, že Nečas bude v létě omezeným volným hráčem, takže má nárok na arbitráž.

Predators by tohle ale mohli vyřešit nabídkou na kratší smlouvu s vyšší roční hodnotou, čímž by se arbitráži vyhnuli. Taková smlouva na 6,5 milionů dolarů by prakticky nahradila kontrakt McDonaha, kterého poslal před několika dny Nashville pryč.

Kaapo Kakko

Dalším zajímavým jménem, o které by mohli Predators podle webu tennessean.com projevit zájem, je mladý a extrémně talentovaný útočník Kaapo Kakko z New York Rangers. V mimořádně silné konkurenci kádru se nedokázal prosadit tolik, jak se od něj očekávalo.

Stále je to ale velmi šikovný útočník a dvojka draftu z roku 2019. Během 300 zápasů v NHL sice zaznamenal jen 0,31 bodů na zápas, ale v posledních dvou sezonách dosáhl 14.4 procenta v úspěšnosti v zakončení. Pokud by tak v papírově slabším kádru dostal dostatek prostoru, mohl by konečně naplno rozvinout svůj potenciál.

Trevor Zegras

Další mladý a mimořádně šikovný útočník, o kterého by mohli mít Predators zájem? Proč ne. Podle posledních zpráv GM Ducks Pata Verbeeka nebude v létě Zegras k dispozici, ale některé zdroje údajně hovoří o tom, že by mohlo dojít k vzájemné dohodě o rozchodu.

Pokud bude Zegras hledat novou adresu, bude se ohlížet směrem do budoucna. A v Nashvillu rozhodně budoucnost je, ostatně to naznačují tahy z posledního období, kdy kádr predátorů výrazně omládl. Ani letos se s nimi v play-off tolik nepočítalo, přesto do něj dokázali Predators projít.

Navíc je tam jedno pojítko, které by klub a hráče mohlo přitáhnout k sobě. Asistent hlavního trenéra Dan Hinote už trénoval Zegrase jako asistent v programu rozvoje národního týmu USA. 154 bodů ve 211 zápasech NHL by přišlo Nashvillu rozhodně vhod.

Zdroj: Tennessean

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.