Spojte se s námi


Motorsport

Nebýt červené vlajky, Hamilton by nedojel, řekl šéf inženýrů Mercedesu

Zajímavou dohru má nedělní bouračka Maxe Verstappena s Lewisem Hamiltonem i v garáži nejlepšího týmu posledních 7 let. K situaci se vyjádřil i ředitel inženýrů Mercedesu u trati Andrew Shovlin.

Publikováno

dne

Zajímavou dohru má nedělní bouračka Maxe Verstappena s Lewisem Hamiltonem i v garáži nejlepšího týmu posledních 7 let. K situaci se vyjádřil i ředitel inženýrů Mercedesu u trati Andrew Shovlin. Velkou cenu Velké Británie nakonec vyhrál Lewis Hamilton i přes desetivteřinovou penalizaci.

Právě po nehodě na trať měl nejprve vyjet Safety car, nakonec byly ale vyvěšeny červené vlajky. A právě tyto červené vlajky zachránily „Černé šípy“ od pohromy v podobě Hamiltonova odstoupení.

Inženýři a mechanici totiž dokázali v dokonalé spolupráci auto opravit a před restartem závodu byl monopost s číslem 44 opět připraven na 100 %.

„Ráfek na levém předním kole byl poškozen po kontaktu tak, že by to znamenalo odstoupení,“ řekl Shovlin k nehodě, která rozhodně vypadala více než hrůzostrašně. „Zbytek poškození byl až překvapivě malý,“ pokračoval 47letý absolvent univerzity v Leedsu.

Hamilton celý závod dotahoval před sebou jedoucího Charlese Leclerca na Ferrari a manévrem podobným, jako předvedl v prvním kole na Verstappena, se přes Monačana dostal 2 a půl kola před šachovnicovou vlajkou. Připsal si tak 99. vítězství v F1 a celkem 8. na Silverstonu.

Britskému pilotovi tak přišlo i trochu štěstí, které mu díky červené vlajce umožnilo vyhrát.

I tak ale musíme smeknout před jeho výkonem, když se i přes penalizaci probojoval až na nejvyšší stupínek a výrazně umazal ztrátu na lídra šampionátu Verstappena.

Zdroj: F1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.